Відділення професійно-технічної освіти

 

                                              «Має значення тільки те знання,

                                                   яке використовується на практиці"

                                                                                 Гордон Драйден

У 1952 р. в м. Рогатині було створено технічне училище № 8, котре готувало робітників суто для потреб сільського господарства.

         У 1983 році технічне училище одержало статус середнього і перейшло на часткову підготовку учнів на базі 9 класів.

         У 1999 році СПТУ № 35 ввійшло в структуру Рогатинського державного аграрного коледжу як відділення професійно – технічної освіти.

   Училище створювалося і розвивалося під керівництвом:

 Директор ПТУ № 8 Головятинський Петро Йосипович 1952-1954 р.

            Директор ПТУ № 8 Албулов Микола Кирилович  1954-1958 р.

Директор СПТУ № 5 Іванческу Іларіон Олександрович  1958-1983 р.

Директор СПТУ № 35 Данилюк Володимир Миколайович1983-1986 р.

Директор СПТУ № 35 Качало Іван Михайлович  1986-1998 р.

   На відділенні навчається 179 учнів, які здобувають робітничі професії:  «Кухар», «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування», «Тракторист-машиніст  сільськогосподарського виробництва», «Водій автотранспортних засобів»  і одержують повну загальну середню освіту.

   Вибір професії – найважливіший вибір у нашому житті. Лише улюблена справа може принести матеріальне і моральне задоволення на все життя. Саме на відділенні професійно-технічної освіти  в Рогатинському державному коледжі робітничі професії, котрі потрібні всюди, дають можливість для професійного росту і підприємницької кар’єри.

   Професія «Кухаря» є однією з найпопулярніших і затребуваних у світі. Кухар – це фахівець з приготування їжі.  Кухар – це цікава і прекрасна професія. Кухар може без усяких зусиль і питань організувати і підготувати вечір або урочисту подію. Він знає товарну характеристику продуктів, особливості обробки овочів, м’яса, риби. Вільно володіє технологією приготування страв, як легких так і складних, банкетних і фірмових страв. Кухар вміє і знає як працювати на технологічному обладнанні. Без проблем складає меню, робить калькуляцію і складає технологічні картки. Знає правила і умови зберігання продуктів і страв. Вміє готувати, порціону вати і випускати продукцію. Завжди працює з наснагою і любов’ю, перетворює звичайні продукти на шедеври кулінарії. 

     

  

 

  

           Професія «Тракториста-машиніста  сільськогосподарського виробництва» , «Водія автотранспортних засобів» - це цікаві і романтичні професії для тих,  хто любить природу і відкриває широкі можливості для вдосконалення професійної майстерності та втілення на практиці творчих задумів. Ці професії дуже потрібні для нашого суспільства, це фахівці, які професійно управляють тракторам, автомобілями всіх типів і марок.

Для забезпечення державних, колективних і фермерських сільськогосподарських підприємств висококваліфікованими механізаторськими кадрами, в коледжі здійснюється підготовка трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва категорій «А1», «А2», «В1». Вивчення предметів механізації сільськогосподарського виробництва ґрунтується на засадах інтеграції теоретичних і практичних знань, вмінь і навичок. Тракторист-машиніст повинен досконало знати конструкцію трактора, його  вузлів, кваліфіковано та своєчасно виконувати регулювальні роботи і технічне обслуговування, вміло виявляти та усувати несправності в процесі експлуатації. 

      

 Електрична енергія – самий поширений вид енергії, що використовується у світі в наш час. Вона широко використовується в промисловості, сільському господарстві, транспорті та в побуті. Без її застосування неможлива була б сучасна служба зв’язку. Професія  «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування»  відноситься до типу  «людина-техніка»,  за характером праці є професією виконавського класу.

Для здобуття диплома кваліфікованого робітника 2 розряду з даної професії в навчальному закладі створена відповідна навчально-матеріальна база. Форми виробничого навчання у навчальному закладі різноманітні, вони безупинно розвиваються, удосконалюються й уточнюються. Для підготовки молодих кадрів коледж має устатковану електромонтажну майстерню і електролабораторію, де майстри передають учням свої вміння, навички на практиці.

 Навчально-виробничу підготовку учні проходять на передових об’єктах нашого міста і району, а також області, де опановують найсучасніші технології. Підготовку майбутніх електромонтерів здійснюють досвідчені викладачі та майстри виробничого навчання. 

    

     Для підготовки робітничих професій  в навчальному закладі створенні сучасні лабораторії, майстерні, авто- і трактородроми, де працюють висококваліфіковані викладачі і майстри виробничого навчання. Навчання проводиться у спеціалізованих кабінетах із застосуванням новітніх інноваційних технологій під керівництвом висококваліфікованих педагогів. Виробничу практику учні проходять у найкращих підприємствах сільськогосподарського виробництва і  ресторанного бізнесу різних форм власності.

Весь педагогічний колектив всі зусилля скориговує на виховання освіченого, мислячого, ініціативного учня.  Найголовніше завдання – це підготовка висококваліфікованого робітника, який б на сучасному рівні володів знаннями та навичками з обраних професій. Після закінчення коледжу випускники є конкурентоспроможними на ринку праці. 

 

                                                                          2017-2018 рік

19 жовтня 2017 р.  з метою профорієнтації учнівської молоді ЗОШ №1 І-ІІІ ст. майстер виробничого навчання Базів О.М разом з студентками групи К-11 Синишин К. і Чорній М. представили професію «Кухаря» на цікавому заході під назвою «Майстерня професій». 

    

    

    22 листопада в Рогатинському державному аграрному коледжі у відділенні ПТО в рамках тижня циклової комісії загально технічних дисциплін було проведено захід «« Робітнича професія: креатив та формула успіху» або «Посвята 1 курсу в кухарі». Організували кулінарні експерименти і тестування учнів майстри виробничого навчання О.Базів, З.Козак і М.Тарган. 

  

    Мета зустрічі підняти  престиж обраної професії; викликати інтерес 1 курсу до практичного навчання  кулінарного мистецтва; розвинути естетичні смаки; навчитись працювати у команді; виховати  пізнавальний інтерес до національних традицій і при цьому розвиватися не лише як професіонал, але й як особистість.

    Взяли участь в кулінарних конкурсах 3 команди першокурсників: «Гарячі перці», «Шалені овочі», «Міцні горішки».

  

    Оцінювали майстерність і вправність учасників вельмишановне журі, в складі якої були: директор коледжу - І.В.Тринів, заступник директора з навчально-виробничої роботи відділення ПТО - О.М.Баран, завідувач відділення механізації сільського господарства - В.Р.Пазюк, голова циклової комісії загально технічних дисциплін - Ю.С.Чепіль, завідувач навчально-методичного кабінету - Г.П.Замкова та М.Н.Іванків - директор кафе «Левада», Н.І.Хандога - шеф-кухар кафе-ресторану «Княжий двір». Також на посвяті кухарів були присутні учні спеціальної школи-інтернат з своїми вихователями.

   Конкурсанти отримали чимало цікавих, веселих і оригінальних завдань, а саме: попередньо підготовлене домашнє завдання, відгадати із зав’язаними очима продукти та кулінарні інструменти, пройти тест на ерудицію, випробовування професійних умінь та навичок при нарізці і приготуванні салатів, відгадати за інгредієнтами назву страви, передати естафету наступному учаснику своєї команди  тримаючи в руках  ложку з горіхами і скласти меню страв з будь-якої літери.

  

  

  

  

   Крім того розважали присутніх журі та гостей веселою театральною мініатюрою «Мрії про Париж» у виконанні майстра виробничого навчання Зоряни Петрівни.

    Учасники не тільки проявили свої професійні вміння й навики, а також змогли багато чого нового дізнатися та виразити свої органолептичні здібності, повеселитися під час веселих і гумористичних конкурсів. Учні І курсу довели, що вони гідні бути посвячені в «Кухарі».

  За результатами конкурсів І місце отримали команда «Міцні горішки» , ІІ місце зайняли команда «Шалені овочі», ІІІ місце дісталося команді «Гарячі перці».

   На кінець дійства, директор навчального закладу спільно з іншими членами журі  вручив учасникам спецформу, пошиту на замовлення для учнів кухарів. 

  

  

  

Благодійна акція "Вареник для воїна АТО"

    За сприянням райдержадміністрації і депутата обласної ради, директора коледжу І.В. Триніва було організовано благодійну акцію «Вареник для воїна АТО».

  

     Дирекція, студенти, учні, викладачі та працівники коледжу спільно з представниками райдержадміністрації взяли участь у приготуванні вареників. В результаті їх спільної праці для мужніх захисників держави 9 лютого через районний штаб допомоги воїнам АТО було передано понад 4000 вареників та 2500 грн. благодійних коштів.

   

    

  

 Поетапна атестація в групі К-21

    Відповідно до навчальних планів та програм учні групи К-21 відділення ПТО з 15.01. по 14.04.18р.р. проходили виробничу практику з робітничої професії 5122 "Кухар” (кваліфікація IІІ розряд) у закладах громадського харчування нашого району та за його межами, на якій мали змогу закріпити знання та вміння, отримані у стінах рідного коледжу.

  

  

     13 квітня 2018р. проходила поетапна атестація з робітничої професії  5122 "Кухар”  (кваліфікація IІІ розряд). Спершу учні групи К-21 склали теоретичний екзамен із усіх спеціальних предметів. 

      Екзаменаційна комісія мала змогу оцінити теоретичні знання майбутніх фахівців. Склавши теоретичний іспит, учні мали змогу продемонструвати свої вміння та навички у практичній частині поетапної атестації. Пробні кваліфікаційні роботи дають можливість перевірити фахову майстерність учнів згідно кваліфікаційних характеристик, виявити здатність працювати самостійно та проявити творчість у роботі,оцінити їх здатність здійснювати правильний вибір у вирішенні нестандартних виробничих ситуацій,тим самим наблизити працю учнів громадського харчування до праці робітників на виробництві.

   

                               

   

  

Профорієнтаційний захід «Майстерня професій»

     5 червня на базі Рогатинської гімназії ім. Володимира Великого за ініціативи Рогатинської районної філії обласного центру зайнятості було проведено профорієнтаційний захід «Майстерня професій».

       Учні різного віку загальноосвітніх шкіл міста Рогатин мали можливість познайомитися з різноманітними та цікавими професіями, пізнати основні професійні навики та апробувати їх. Крім того, роботодавці наприкінці дійства визначили серед учнів найактивніших учасників та нагородили призами.

   Студенти спільно з викладачами та майстрами виробничого навчання зуміли зацікавити школярів, продемонстрували свої знання та вміння, із захопленням розповіли про обрану професію і навчальний заклад.

 

Лабораторно-практичне заняття по професії «Кухар» ІІІ розряду

       17 жовтня 2018 року під керівництвом викладача Базів О.М. було проведено лабораторно-практичне заняття з предмету «Технологія приготування їжі з основами товарознавства» на тему «Проста нарізка овочів».

    На уроці учні групи К-11 продемонстрували свої знання та вміння щодо нарізки картоплі часточками, соломкою, брусочками, кружальцями та іншими видами.

         Засвоєні практичні навички необхідні для подальшого професійного навчання.

  

 

Державний кваліфікаційний екзамен на відділенні ПТО

    Відповідно до навчальних планів та програм, державна кваліфікаційна комісія (Тринів І.В., голова екзаменаційної комісії, Баран О.М. та Базів О.М. – члени комісії ) прийняла пробні кваліфікаційні роботи  учнів групи К-21.

     Пробні кваліфікаційні роботи дають можливість перевірити фахову майстерність учнів відповідно до кваліфікаційних характеристик, виявити здатність працювати самостійно та проявляти творчість у роботі, оцінити їх здатність здійснювати правильний вибір у вирішенні нестандартних  виробничих ситуацій.

  

   

 

  

     Учні продемонстрували сучасні технології приготування страв та кулінарних виробів у відповідності з сучасними вимогами. У формі презентацій учні провели узагальнення результатів практики, надали висновки та практичні рекомендації щодо виконання певних робіт.

  

  

   

  

Майстер-клас оформлення тортів та капкейків

29 листопада 2018 року, з профорієнтаційною метою, група К-21 під керівництвом майстрів виробничого навчання Базів О.М., Бояновської Н.В. та Тарган М.С. провели «Майстер-клас  оформлення тортів та капкейків» для учнів 9 класів Рогатинської СЗОШ №3.

  

     Учні коледжу продемонстрували професійні навики та творчий підхід до декорування кондитерських виробів.

  

     Вихованці школи-інтернат взяли активну участь у майстер-класі та мали можливість самостійно виконати техніку декорування капкейків.

  

     Профорієнтаційно-кулінарний захід викликав в учнів інтерес до робітничої професії «Кухар» та палітру позитивних емоцій, вражень.

  

 

Виробниче навчання по професії «Кухар»

     Підготовка майбутніх висококваліфікованих робітників потребує поєднання теоретичного і виробничого навчання.

       Учні групи К-21 під керівництвом майстра виробничого навчання Базів Оксани Мирославівни закріплювали свої  набуті знання і вміння по темі «Соуси».

      Під час виробничого навчання учні вміло організували робоче місце, навчилися робити перерахунок сировини на задану кількість порцій, дотримувались правил  технічного процесу та  правил гігієни та санітарії, виконували правила безпеки праці, розвивали самостійність.

   

 

Майстер-клас з декору випічки

      Жінка сьогодні – це не тільки донька, дружина, мати,  успішний підприємець, особистість з активною життєвою позицією, а ще й хранителька домашнього вогнища, вправна домогосподиня.

      Кожна порядна домогосподиня на весні готується до найбільшого християнського свята – Великодня. Однією із основних традиційних страв цього свята – Пасха.

      Отож, коледж почав заздалегідь готуватися до Великодніх свят. Напередодні Великоднього посту, 7 березня 2019 року, в рамках тижня жіночності, майстри виробничого навчання Базів О.М., Бояновська Н.В. і Тарган М.С. організували майстер-клас з декору випічки, а саме – оформлення пасок.

  

   Майстрині поділилися з присутніми власними рецептами приготування декоративних матеріалів для прикрашання Великодніх виробів, зокрема – мастики та айсингу.

  

     Студенти та викладачі коледжу мали можливість побачити процес оформлення пасок, дізнатися якомога більше корисних порад від фахівців та скуштувати їх.

  

    

Виробниче навчання по професії «Кухар» на тему «Страви з риби»

       Майстер виробничого навчання повинен не тільки досконало володіти робочими прийомами, а й уміти показати їх, у доступній для учнів формі. Особливо важливе значення має відтворення учнями показаних прийомів у потрібному темпі. Спочатку майстер показує прийоми в тому темпі, в якому його виконують у виробничому процесі, а потім – в уповільненому із зупинками на окремих рухах і трудових діях. Показ супроводжується демонструванням плакатів, фотографій, поясненням і обґрунтуванням кожної дії. Після показу й пояснення майстром виробничого навчання технологічних операцій проводяться тренувальні вправи з учнями. При оволодінні ручними операціями необхідно виробити в учнів правильні трудові рухи. Від простих трудових рухів, з яких складаються робочі прийоми, переходять до виконання комплексних робіт.

        1 квітня 2019 року на занятті з виробничого навчання на тему «Страви з риби» майстер виробничого навчання Базів О.М. разом з учнями групи К-21 приготували: рибу відварну, рибу припущену, рибу фаршировану цілу, кругляками та смажену основним способом.

   

                                 

       Практична підготовка учнів є невід’ємним та обов’язковим компонентом освітньо-професійної програми підготовки майбутніх фахівців, який сприяє закріпленню та поглибленню професійних знань, умінь та навичок, набутих під час теоретичного навчання.

 Великодня паска для захисників України

     Великий піст — це підготовка християн до найголовнішого свята — Пасхи, Воскресіння Христового. Це період внутрішнього духовного очищення та вдосконалення. Головне в цей час – духовні вправи, примирення з собою та ближніми, добрі діла.

       Рогатинський державний аграрний коледж неодноразово проводить численні благодійні акції допомоги дітям та нашим воїнам ООС.

      Напередодні Великодня з ініціативи та фінансової підтримки депутата Івано-Франківської обласної ради, директора коледжу Триніва І.В. та спільними стараннями майстрів виробничого навчання і учнів робітничої професії «Кухар» було виготовлено 73 паски.

  

  

  

 

Комплексний кваліфікаційний екзамен з професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва»

     6 червня 2019 року на відділенні механізації сільського господарства було проведено комплексний кваліфікаційний екзамен з професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва» категорій А1,А2, В1.

     Державна комісія під головуванням головного інспектора Держпродспоживнагляду Перепічки М.С. перевірила теоретичні знання та практичні навички в керуванні тракторами та комбайнами наших механіків. Результати відмінні, усі студенти пройшли випробовування та отримали посвідчення.

  

       Вітаємо з успіхом наших студентів, викладачів та майстрів виробничого навчання відділення механізації сільського господарства. Комісія відмітила високий рівень організації проведення іспитів та якісну підготовку документів.

 

 

 

Державна кваліфікаційна атестація «Кухар» - 4 розряду

 

Кухар - це не просто професія, це мистецтво. 

Кухар – це в першу чергу творець.

Творець  прекрасного, смачного, привабливого.

    25 червня 2019 року на відділенні професійно-технічної освіти проводилася Державна кваліфікаційна атестація робітничої професії «Кухар» - 4 розряду.

     Під керівництвом майстрів виробничого навчання Тарган М.С. і Базів О.М. учні продемонстрували свої професійні здібності та навики, оформили столи, приурочені визначним подіям в житті людини. Кожна підгрупа успішно захистила свій стіл, отримала диплом освітньо-кваліфікаційний рівень «кваліфікований робітник» та атестат зрілості.

  

  

                                            

2019-2020 рік

Майстер-клас з технології приготування їжі на природі

       12 вересня 2019 року До Дня фізичного виховання та спорту України, у Рогатинському державному аграрному коледжі відбулося виїзне бінарне заняття циклової комісії фізичного виховання і Захисту Вітчизни з цикловою комісією загальнотехнічних дисциплін на базі рекреаційного центру «Вилінь».За сприянням директора коледжу Триніва І.В.  студенти І курсу та їх куратори мали можливість взяти участь у цікавому занятті на свіжому повітрі.  

      Майстер-клас з технології приготування їжі на природі провела викладач спецдисциплін Базів О.М. спільно зі учнями групи К-31. У рамках святкування проводилися спортивно-кулінарні конкурси. Команди-переможці отримали за зайняті І місце цікаві і креативні призи.

  

  

                      

     Учасники заходу отримали море позитивних емоцій, дізналися секрети приготування їжі у польових умовах, відпочили і набралися сил для звершень нових добрих справ.

 

Лабораторно-практичне заняття «Приготування страв з м’яса та птиці»

     11 жовтня 2019 року проводилося лабораторно-практичне заняття з професії «Кухар» на тему: «Приготування страв з м’яса та птиці». Під керівництвом викладача Базів О.М. учні групи К-31 продемонстрували свої знання та вміння по даній темі.
 
  
  
 

Професія «Кухар – це почесно»

      23 жовтня 2019 року на базі відділення ПТО відбувся майстер-клас по оформленню бісквітних тістечок для учнів Рогатинської спеціальної школи.

  

      Під керівництвом майстрів виробничого навчання Базів О.М., Маховської Х.О., Бояновської Н.В. та куратора Москви Л.Р. учні групи К-11 продемонстрували свої вміння та практичні навики по оформленню тістечок.

 

   

        Школярі взяли активну участь у різноманітних конкурсах, власноруч прикрашали тістечка.
  
 
   На завершенні заходу виступила відповідальний секретар приймальної комісії Баран О.М., яка розповіла гостям історію навчального закладу та умови вступу на 2020 навчальний рік.

 

Поетапна атестація з професії «Кухар» ІІІ розряду

    Учні групи К-21 проходили поетапну атестацію з професії «Кухар» ІІІ розряду. Під час екзамену учні продемонстрували свої теоретичні знання та практичні навики, вміння. Приготували страви та кулінарні вироби у відповідності з сучасними вимогами. 

  

  

Майстер-клас з професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування»

        19 листопада 2019 року учні Тр-21 та Тр-31 під керівництвом майстра виробничого навчання Тлучака Ю.І. провели майстер-клас з професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування».  Під час майстер-класу учні продемонстрували свої знання та вміння з обраної професії.

  

                                    

     Оцінювали професійні навики кваліфіковане журі: директор коледжу Тринів І.В., заступник директора з навчально-виробничої роботи відділення ПТО Баран О.М.,  голова циклової комісії загальнотехнічних дисциплін Чепіль Ю.С. та майстер виробничого навчання Базів О.М.
  
  

         Журі визначили наступних переможців:

І місце – Ковальчук Василь, учень групи Тр-31

ІІ місце – Федишин Ігор, учень групи Тр-31

ІІІ місце – Семеген Роман, учень групи Тр-21.

   

                                     

Вітаємо переможців!!!

 

 

Урочисте відкриття навчально-практичного комплексу з підготовки кухарів

          Кухар – це не просто професія, багато хто і цілком справедливо називають її мистецтвом. Кухар – це фахівець з приготування їжі. Доброго кухаря іноді називають чарівником, адже він може із звичайних продуктів приготувати справжній шедевр, який дарує радість і насолоду людям.

         Для здобуття освіти важливим елементом є потужна матеріально-технічна база, яка забезпечує всі умови для безперешкодного оволодіння професією. Тому дирекція Рогатинського державного аграрного коледжу прикладає максимум зусиль, щоб створити найкращі умови навчання для студентів та учнів. За сприяння директора коледжу, депутата Івано-Франківської обласної ради Триніва І.В. на базі відділення ПТО  створено навчально-практичний комплекс з підготовки кухарів: кабінет з приготування їжі, кухня-лабораторія, дегустаційна зала та гардероб.

  

  

  

        05 червня 2020 року відбулося урочисте відкриття навчально-практичного комплексу з підготовки кухарів. В урочистостях взяли участь: Кімакович Віктор Євстахійович, директор департаменту освіти, науки  та молодіжної політики облдержадміністрації; Зельманович Іванна Іванівна, начальник відділу соціально-економічного розвитку департаменту освіти, науки  та молодіжної політики облдержадміністрації; Насалик Сергій Степанович, міський голова міста Рогатин.

     Почесні гості  звернулися із найщирішими привітаннями та побажаннями до дирекції та колективу коледжу. Добре починання поблагословив  декан Рогатинський УКГЦ  о. Дмитро Бігун .

    

  

     Ми переконані, що якісне покращення  існуючої матеріально-технічної бази професійної освіти дляздійснення підготовки кухарів за новітніми технологіями із застосуванням сучасних матеріалів, інструментів та обладнання, забезпечить ринок праці висококваліфікованими спеціалістами агропромислової галузі.

 

 

 

Поетапна атестація з робітничої професії «Кухар» ІІІ розряду

    Професія кухаря – дуже творча та цікава для тих, хто любить частувати інших смачними стравами та створювати нові тенденції сучасної кухні.

  06 листопада 2020 року учні групи К-21 мали можливість пройти поетапну атестації з професії «Кухар» ІІІ розряду. Під час екзамену учні успішно продемонстрували свої теоретичні знання та практичні навики.

  

  

  Бути кухарем – це покликання і це вміло довели  майбутні шеф-кухарі.  

 

Практичне заняття «Приготування напівфабрикатів з котлетної та січеної натуральної маси»

   15 грудня 2020 року в кухні-лабораторії «Технологія приготування їжі» було проведено лабораторно-практичне заняття на тему: «Приготування напівфабрикатів з котлетної та січеної натуральної маси». Під час заняття учні групи К-11 продемонстрували свої знання, вміння та навички зданої теми.

            

                                       

Практичні заняття на відділенні ПТО

 12 квітня 2021 року відбулося практичне заняття з підготовки сільськогосподарської техніки до весняно-польових робіт.  Студенти групи Тр-21 під керівництвом майстра виробничого навчання Мручка Я.В. виконували операцію клепання лемешів плуга ПЛН 3-35.
          
 13 квітня 2021 року на відділенні ПТО, під керівництвом майстра виробничого навчання Тлучака Ю.І. проводилося практичне заняття у групі Тр-21. Студенти відпрацьовували практичні навички по капітальному ремонту двигуна Д-240 трактора МТЗ-80.
   
 

 Виробниче навчання по професії «Тракторист-машиніст»

21 жовтня 2021 році в групі Тр-21 під керівництвом майстра виробничого навчання Мручка Я.В. відбулося практичне заняття «Технічне обслуговування».

В ході заняття учні здійснювали технічне обслуговування сільськогосподарської техніки для проведення ремонтних робіт.

        

        

Виробниче навчання "Ознайомлення із кухнею-лабораторією"

28 жовтня 2021 року у групі К-11 проходило виробниче навчання  на тему: «Ознайомлення із кухнею-лабораторією» . На початку уроку майстер виробничого навчання  Бояновська Н.В. провела вступний інструктаж з безпеки праці та пожежної безпеки на виробництві.

Учні під час уроку переглянули презентацію на тему: « Види виробничих та обслуговуючих приміщень ресторанного господарства ». Бажаємо їм натхнення та успіхів в засвоєнні обраної професії.

   

Лабораторно-практичне заняття «Форми нарізання овочів»
 
 28 жовтня 2021 року в навчально-практичній лабораторії  «Технологія приготування їжі»  проводилося лабораторно-практичне заняття  на тему: «Форми нарізання овочів».  Під керівництвом викладача Базів О.М, учні групи  К-11 освоїли практичні навики різних форм нарізки овочів. В кінці уроку учні продемонстрували свою роботу.

  

  

Оновлення матеріально-технічної бази відділення ПТО

За ініціативи директора коледжу Триніва Ігоря Васильовича,  29 листопада 2021 року у навчальному корпусі відділення механізації сільського господарства та ПТО було відкрито (після реконструкції) кабінет суспільних дисциплін.

  

На відділенні ПТО протягом місяця поповнюється матеріально-технічна база, де учні та студенти мають змогу навчатися в оновлених кабінетах і працювати на сучасному обладнанні.
  
 
В кухню-лабораторію придбано професійну техніку FROSTY: тістомісильну машинку, міксер планетарний та кавомашину.
  

Лабораторно-практичне заняття на тему: "Технологія приготування дріжджового тіста та виробів з нього"

Згідно розкладу занять, було проведено лабораторно-практичну роботу. Під час заняття учні практично закріпили теоретичні знання приготування дріжджового тіста та виробів з нього. Згідно технологічних карток, учні навчилися замішувати тісто та виготовляти різноманітні форми булочок. Викладач Базів О.М. оцінила старання учнів і вимоги до якості виробів.
  
  
                           

Майстер-клас«Приготування бутербродів відкритих та закритих»

14 грудня 2021 року в кухні-лабораторії під керівництвом майстра виробничого навчання Бояновської Н.В. був проведений майстер-клас на тему: «Приготування бутербродів відкритих та закритих» для учнів Рогатинської спеціалізованої школи. Майстер виробничого навчання продемонструвала два види бутербродів: відкриті і закриті. Школярі активно включилися в роботу. На завершення майстер-класу відповідальний секретар приймальної комісії Баран О.М. розповіла історію навчального закладу, охарактеризувала професії і спеціальності, які можна здобути в нашому коледжі.
  
  
  

Майстер-клас "Приготування та оформлення різдвяних страв"

На передодні Новорічно-Різдвяних свят відбулося проведення засідання гуртка з учнями групи К-21 відділення ПТО професії «Кухар» Рогатинського аграрного фахового коледжу. Учні зібрали інформацію про родинні традиції приготування різдвяних страв. Під керівництвом наставників Голодрига Р.С., Тарган М.С та Іваськевич Г.І. приготували страви Святої Вечері, освоїли навики їх оформлення та подачі на святковий стіл. Також участь у презентації різдвяних страв взяли студенти групи В-32.