Відділення професійно-технічної освіти

 

                                              «Має значення тільки те знання,

                                                   яке використовується на практиці"

                                                                                 Гордон Драйден

У 1952 р. в м. Рогатині було створено технічне училище № 8, котре готувало робітників суто для потреб сільського господарства.

         У 1983 році технічне училище одержало статус середнього і перейшло на часткову підготовку учнів на базі 9 класів.

         У 1999 році СПТУ № 35 ввійшло в структуру Рогатинського державного аграрного коледжу як відділення професійно – технічної освіти.

   Училище створювалося і розвивалося під керівництвом:

 Директор ПТУ № 8 Головятинський Петро Йосипович 1952-1954 р.

            Директор ПТУ № 8 Албулов Микола Кирилович  1954-1958 р.

Директор СПТУ № 5 Іванческу Іларіон Олександрович  1958-1983 р.

Директор СПТУ № 35 Данилюк Володимир Миколайович1983-1986 р.

Директор СПТУ № 35 Качало Іван Михайлович  1986-1998 р.

   На відділенні навчається 179 учнів, які здобувають робітничі професії:  «Кухар», «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування», «Тракторист-машиніст  сільськогосподарського виробництва», «Водій автотранспортних засобів»  і одержують повну загальну середню освіту.

   Вибір професії – найважливіший вибір у нашому житті. Лише улюблена справа може принести матеріальне і моральне задоволення на все життя. Саме на відділенні професійно-технічної освіти  в Рогатинському державному коледжі робітничі професії, котрі потрібні всюди, дають можливість для професійного росту і підприємницької кар’єри.

   Професія «Кухаря» є однією з найпопулярніших і затребуваних у світі. Кухар – це фахівець з приготування їжі.  Кухар – це цікава і прекрасна професія. Кухар може без усяких зусиль і питань організувати і підготувати вечір або урочисту подію. Він знає товарну характеристику продуктів, особливості обробки овочів, м’яса, риби. Вільно володіє технологією приготування страв, як легких так і складних, банкетних і фірмових страв. Кухар вміє і знає як працювати на технологічному обладнанні. Без проблем складає меню, робить калькуляцію і складає технологічні картки. Знає правила і умови зберігання продуктів і страв. Вміє готувати, порціону вати і випускати продукцію. Завжди працює з наснагою і любов’ю, перетворює звичайні продукти на шедеври кулінарії. 

   

      

     Професія «Тракториста-машиніста  сільськогосподарського виробництва» , «Водія автотранспортних засобів» - це цікаві і романтичні професії для тих,  хто любить природу і відкриває широкі можливості для вдосконалення професійної майстерності та втілення на практиці творчих задумів. Ці професії дуже потрібні для нашого суспільства, це фахівці, які професійно управляють тракторам, автомобілями всіх типів і марок.

Для забезпечення державних, колективних і фермерських сільськогосподарських підприємств висококваліфікованими механізаторськими кадрами, в коледжі здійснюється підготовка трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва категорій «А1», «А2», «В1». Вивчення предметів механізації сільськогосподарського виробництва ґрунтується на засадах інтеграції теоретичних і практичних знань, вмінь і навичок. Тракторист-машиніст повинен досконало знати конструкцію трактора, його  вузлів, кваліфіковано та своєчасно виконувати регулювальні роботи і технічне обслуговування, вміло виявляти та усувати несправності в процесі експлуатації. 

    

 Електрична енергія – самий поширений вид енергії, що використовується у світі в наш час. Вона широко використовується в промисловості, сільському господарстві, транспорті та в побуті. Без її застосування неможлива була б сучасна служба зв’язку. Професія  «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування»  відноситься до типу  «людина-техніка»,  за характером праці є професією виконавського класу.

Для здобуття диплома кваліфікованого робітника 2 розряду з даної професії в навчальному закладі створена відповідна навчально-матеріальна база. Форми виробничого навчання у навчальному закладі різноманітні, вони безупинно розвиваються, удосконалюються й уточнюються. Для підготовки молодих кадрів коледж має устатковану електромонтажну майстерню і електролабораторію, де майстри передають учням свої вміння, навички на практиці.

 Навчально-виробничу підготовку учні проходять на передових об’єктах нашого міста і району, а також області, де опановують найсучасніші технології. Підготовку майбутніх електромонтерів здійснюють досвідчені викладачі та майстри виробничого навчання. 

    

     Для підготовки робітничих професій  в навчальному закладі створенні сучасні лабораторії, майстерні, авто- і трактородроми, де працюють висококваліфіковані викладачі і майстри виробничого навчання. Навчання проводиться у спеціалізованих кабінетах із застосуванням новітніх інноваційних технологій під керівництвом висококваліфікованих педагогів. Виробничу практику учні проходять у найкращих підприємствах сільськогосподарського виробництва і  ресторанного бізнесу різних форм власності.

Весь педагогічний колектив всі зусилля скориговує на виховання освіченого, мислячого, ініціативного учня.  Найголовніше завдання – це підготовка висококваліфікованого робітника, який б на сучасному рівні володів знаннями та навичками з обраних професій. Після закінчення коледжу випускники є конкурентоспроможними на ринку праці. 

 

                                                                          2017-2018 рік

19 жовтня 2017 р.  з метою профорієнтації учнівської молоді ЗОШ №1 І-ІІІ ст. майстер виробничого навчання Базів О.М разом з студентками групи К-11 Синишин К. і Чорній М. представили професію «Кухаря» на цікавому заході під назвою «Майстерня професій». 

    

    

    22 листопада в Рогатинському державному аграрному коледжі у відділенні ПТО в рамках тижня циклової комісії загально технічних дисциплін було проведено захід «« Робітнича професія: креатив та формула успіху» або «Посвята 1 курсу в кухарі». Організували кулінарні експерименти і тестування учнів майстри виробничого навчання О.Базів, З.Козак і М.Тарган. 

  

 

   Мета зустрічі підняти  престиж обраної професії; викликати інтерес 1 курсу до практичного навчання  кулінарного мистецтва; розвинути естетичні смаки; навчитись працювати у команді; виховати  пізнавальний інтерес до національних традицій і при цьому розвиватися не лише як професіонал, але й як особистість.

 

   Взяли участь в кулінарних конкурсах 3 команди першокурсників: «Гарячі перці», «Шалені овочі», «Міцні горішки».

  

    Оцінювали майстерність і вправність учасників вельмишановне журі, в складі якої були: директор коледжу - І.В.Тринів, заступник директора з навчально-виробничої роботи відділення ПТО - О.М.Баран, завідувач відділення механізації сільського господарства - В.Р.Пазюк, голова циклової комісії загально технічних дисциплін - Ю.С.Чепіль, завідувач навчально-методичного кабінету - Г.П.Замкова та М.Н.Іванків - директор кафе «Левада», Н.І.Хандога - шеф-кухар кафе-ресторану «Княжий двір». Також на посвяті кухарів були присутні учні спеціальної школи-інтернат з своїми вихователями.

   Конкурсанти отримали чимало цікавих, веселих і оригінальних завдань, а саме: попередньо підготовлене домашнє завдання, відгадати із зав’язаними очима продукти та кулінарні інструменти, пройти тест на ерудицію, випробовування професійних умінь та навичок при нарізці і приготуванні салатів, відгадати за інгредієнтами назву страви, передати естафету наступному учаснику своєї команди  тримаючи в руках  ложку з горіхами і скласти меню страв з будь-якої літери.

  

  

  

  

   Крім того розважали присутніх журі та гостей веселою театральною мініатюрою «Мрії про Париж» у виконанні майстра виробничого навчання Зоряни Петрівни.

    Учасники не тільки проявили свої професійні вміння й навики, а також змогли багато чого нового дізнатися та виразити свої органолептичні здібності, повеселитися під час веселих і гумористичних конкурсів. Учні І курсу довели, що вони гідні бути посвячені в «Кухарі».

  За результатами конкурсів І місце отримали команда «Міцні горішки» , ІІ місце зайняли команда «Шалені овочі», ІІІ місце дісталося команді «Гарячі перці».

   На кінець дійства, директор навчального закладу спільно з іншими членами журі  вручив учасникам спецформу, пошиту на замовлення для учнів кухарів.