Відділення професійно-технічної освіти

 

                                              «Має значення тільки те знання,

                                                   яке використовується на практиці"

                                                                                 Гордон Драйден

У 1952 р. в м. Рогатині було створено технічне училище № 8, котре готувало робітників суто для потреб сільського господарства.

         У 1983 році технічне училище одержало статус середнього і перейшло на часткову підготовку учнів на базі 9 класів.

         У 1999 році СПТУ № 35 ввійшло в структуру Рогатинського державного аграрного коледжу як відділення професійно – технічної освіти.

   Училище створювалося і розвивалося під керівництвом:

 Директор ПТУ № 8 Головятинський Петро Йосипович 1952-1954 р.

            Директор ПТУ № 8 Албулов Микола Кирилович  1954-1958 р.

Директор СПТУ № 5 Іванческу Іларіон Олександрович  1958-1983 р.

Директор СПТУ № 35 Данилюк Володимир Миколайович1983-1986 р.

Директор СПТУ № 35 Качало Іван Михайлович  1986-1998 р.

   На відділенні навчається 179 учнів, які здобувають робітничі професії:  «Кухар», «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування», «Тракторист-машиніст  сільськогосподарського виробництва», «Водій автотранспортних засобів»  і одержують повну загальну середню освіту.

   Вибір професії – найважливіший вибір у нашому житті. Лише улюблена справа може принести матеріальне і моральне задоволення на все життя. Саме на відділенні професійно-технічної освіти  в Рогатинському державному коледжі робітничі професії, котрі потрібні всюди, дають можливість для професійного росту і підприємницької кар’єри.

   Професія «Кухаря» є однією з найпопулярніших і затребуваних у світі. Кухар – це фахівець з приготування їжі.  Кухар – це цікава і прекрасна професія. Кухар може без усяких зусиль і питань організувати і підготувати вечір або урочисту подію. Він знає товарну характеристику продуктів, особливості обробки овочів, м’яса, риби. Вільно володіє технологією приготування страв, як легких так і складних, банкетних і фірмових страв. Кухар вміє і знає як працювати на технологічному обладнанні. Без проблем складає меню, робить калькуляцію і складає технологічні картки. Знає правила і умови зберігання продуктів і страв. Вміє готувати, порціону вати і випускати продукцію. Завжди працює з наснагою і любов’ю, перетворює звичайні продукти на шедеври кулінарії. 

   

      

     Професія «Тракториста-машиніста  сільськогосподарського виробництва» , «Водія автотранспортних засобів» - це цікаві і романтичні професії для тих,  хто любить природу і відкриває широкі можливості для вдосконалення професійної майстерності та втілення на практиці творчих задумів. Ці професії дуже потрібні для нашого суспільства, це фахівці, які професійно управляють тракторам, автомобілями всіх типів і марок.

Для забезпечення державних, колективних і фермерських сільськогосподарських підприємств висококваліфікованими механізаторськими кадрами, в коледжі здійснюється підготовка трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва категорій «А1», «А2», «В1». Вивчення предметів механізації сільськогосподарського виробництва ґрунтується на засадах інтеграції теоретичних і практичних знань, вмінь і навичок. Тракторист-машиніст повинен досконало знати конструкцію трактора, його  вузлів, кваліфіковано та своєчасно виконувати регулювальні роботи і технічне обслуговування, вміло виявляти та усувати несправності в процесі експлуатації. 

    

 Електрична енергія – самий поширений вид енергії, що використовується у світі в наш час. Вона широко використовується в промисловості, сільському господарстві, транспорті та в побуті. Без її застосування неможлива була б сучасна служба зв’язку. Професія  «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування»  відноситься до типу  «людина-техніка»,  за характером праці є професією виконавського класу.

Для здобуття диплома кваліфікованого робітника 2 розряду з даної професії в навчальному закладі створена відповідна навчально-матеріальна база. Форми виробничого навчання у навчальному закладі різноманітні, вони безупинно розвиваються, удосконалюються й уточнюються. Для підготовки молодих кадрів коледж має устатковану електромонтажну майстерню і електролабораторію, де майстри передають учням свої вміння, навички на практиці.

 Навчально-виробничу підготовку учні проходять на передових об’єктах нашого міста і району, а також області, де опановують найсучасніші технології. Підготовку майбутніх електромонтерів здійснюють досвідчені викладачі та майстри виробничого навчання. 

    

     Для підготовки робітничих професій  в навчальному закладі створенні сучасні лабораторії, майстерні, авто- і трактородроми, де працюють висококваліфіковані викладачі і майстри виробничого навчання. Навчання проводиться у спеціалізованих кабінетах із застосуванням новітніх інноваційних технологій під керівництвом висококваліфікованих педагогів. Виробничу практику учні проходять у найкращих підприємствах сільськогосподарського виробництва і  ресторанного бізнесу різних форм власності.

Весь педагогічний колектив всі зусилля скориговує на виховання освіченого, мислячого, ініціативного учня.  Найголовніше завдання – це підготовка висококваліфікованого робітника, який б на сучасному рівні володів знаннями та навичками з обраних професій. Після закінчення коледжу випускники є конкурентоспроможними на ринку праці. 

 

                                                                          2017-2018 рік

19 жовтня 2017 р.  з метою профорієнтації учнівської молоді ЗОШ №1 І-ІІІ ст. майстер виробничого навчання Базів О.М разом з студентками групи К-11 Синишин К. і Чорній М. представили професію «Кухаря» на цікавому заході під назвою «Майстерня професій». 

    

    

    22 листопада в Рогатинському державному аграрному коледжі у відділенні ПТО в рамках тижня циклової комісії загально технічних дисциплін було проведено захід «« Робітнича професія: креатив та формула успіху» або «Посвята 1 курсу в кухарі». Організували кулінарні експерименти і тестування учнів майстри виробничого навчання О.Базів, З.Козак і М.Тарган. 

  

    Мета зустрічі підняти  престиж обраної професії; викликати інтерес 1 курсу до практичного навчання  кулінарного мистецтва; розвинути естетичні смаки; навчитись працювати у команді; виховати  пізнавальний інтерес до національних традицій і при цьому розвиватися не лише як професіонал, але й як особистість.

    Взяли участь в кулінарних конкурсах 3 команди першокурсників: «Гарячі перці», «Шалені овочі», «Міцні горішки».

  

    Оцінювали майстерність і вправність учасників вельмишановне журі, в складі якої були: директор коледжу - І.В.Тринів, заступник директора з навчально-виробничої роботи відділення ПТО - О.М.Баран, завідувач відділення механізації сільського господарства - В.Р.Пазюк, голова циклової комісії загально технічних дисциплін - Ю.С.Чепіль, завідувач навчально-методичного кабінету - Г.П.Замкова та М.Н.Іванків - директор кафе «Левада», Н.І.Хандога - шеф-кухар кафе-ресторану «Княжий двір». Також на посвяті кухарів були присутні учні спеціальної школи-інтернат з своїми вихователями.

   Конкурсанти отримали чимало цікавих, веселих і оригінальних завдань, а саме: попередньо підготовлене домашнє завдання, відгадати із зав’язаними очима продукти та кулінарні інструменти, пройти тест на ерудицію, випробовування професійних умінь та навичок при нарізці і приготуванні салатів, відгадати за інгредієнтами назву страви, передати естафету наступному учаснику своєї команди  тримаючи в руках  ложку з горіхами і скласти меню страв з будь-якої літери.

  

  

  

  

   Крім того розважали присутніх журі та гостей веселою театральною мініатюрою «Мрії про Париж» у виконанні майстра виробничого навчання Зоряни Петрівни.

    Учасники не тільки проявили свої професійні вміння й навики, а також змогли багато чого нового дізнатися та виразити свої органолептичні здібності, повеселитися під час веселих і гумористичних конкурсів. Учні І курсу довели, що вони гідні бути посвячені в «Кухарі».

  За результатами конкурсів І місце отримали команда «Міцні горішки» , ІІ місце зайняли команда «Шалені овочі», ІІІ місце дісталося команді «Гарячі перці».

   На кінець дійства, директор навчального закладу спільно з іншими членами журі  вручив учасникам спецформу, пошиту на замовлення для учнів кухарів. 

  

  

  

Благодійна акція "Вареник для воїна АТО"

    За сприянням райдержадміністрації і депутата обласної ради, директора коледжу І.В. Триніва було організовано благодійну акцію «Вареник для воїна АТО».

  

     Дирекція, студенти, учні, викладачі та працівники коледжу спільно з представниками райдержадміністрації взяли участь у приготуванні вареників. В результаті їх спільної праці для мужніх захисників держави 9 лютого через районний штаб допомоги воїнам АТО було передано понад 4000 вареників та 2500 грн. благодійних коштів.

   

    

  

 Поетапна атестація в групі К-21

    Відповідно до навчальних планів та програм учні групи К-21 відділення ПТО з 15.01. по 14.04.18р.р. проходили виробничу практику з робітничої професії 5122 "Кухар” (кваліфікація IІІ розряд) у закладах громадського харчування нашого району та за його межами, на якій мали змогу закріпити знання та вміння, отримані у стінах рідного коледжу.

  

  

     13 квітня 2018р. проходила поетапна атестація з робітничої професії  5122 "Кухар”  (кваліфікація IІІ розряд). Спершу учні групи К-21 склали теоретичний екзамен із усіх спеціальних предметів. 

      Екзаменаційна комісія мала змогу оцінити теоретичні знання майбутніх фахівців. Склавши теоретичний іспит, учні мали змогу продемонструвати свої вміння та навички у практичній частині поетапної атестації. Пробні кваліфікаційні роботи дають можливість перевірити фахову майстерність учнів згідно кваліфікаційних характеристик, виявити здатність працювати самостійно та проявити творчість у роботі,оцінити їх здатність здійснювати правильний вибір у вирішенні нестандартних виробничих ситуацій,тим самим наблизити працю учнів громадського харчування до праці робітників на виробництві.

   

                               

   

  

Профорієнтаційний захід «Майстерня професій»

     5 червня на базі Рогатинської гімназії ім. Володимира Великого за ініціативи Рогатинської районної філії обласного центру зайнятості було проведено профорієнтаційний захід «Майстерня професій».

       Учні різного віку загальноосвітніх шкіл міста Рогатин мали можливість познайомитися з різноманітними та цікавими професіями, пізнати основні професійні навики та апробувати їх. Крім того, роботодавці наприкінці дійства визначили серед учнів найактивніших учасників та нагородили призами.

   Студенти спільно з викладачами та майстрами виробничого навчання зуміли зацікавити школярів, продемонстрували свої знання та вміння, із захопленням розповіли про обрану професію і навчальний заклад.

 

Лабораторно-практичне заняття по професії «Кухар» ІІІ розряду

       17 жовтня 2018 року під керівництвом викладача Базів О.М. було проведено лабораторно-практичне заняття з предмету «Технологія приготування їжі з основами товарознавства» на тему «Проста нарізка овочів».

    На уроці учні групи К-11 продемонстрували свої знання та вміння щодо нарізки картоплі часточками, соломкою, брусочками, кружальцями та іншими видами.

         Засвоєні практичні навички необхідні для подальшого професійного навчання.

  

 

Державний кваліфікаційний екзамен на відділенні ПТО

    Відповідно до навчальних планів та програм, державна кваліфікаційна комісія (Тринів І.В., голова екзаменаційної комісії, Баран О.М. та Базів О.М. – члени комісії ) прийняла пробні кваліфікаційні роботи  учнів групи К-21.

     Пробні кваліфікаційні роботи дають можливість перевірити фахову майстерність учнів відповідно до кваліфікаційних характеристик, виявити здатність працювати самостійно та проявляти творчість у роботі, оцінити їх здатність здійснювати правильний вибір у вирішенні нестандартних  виробничих ситуацій.

  

   

 

  

     Учні продемонстрували сучасні технології приготування страв та кулінарних виробів у відповідності з сучасними вимогами. У формі презентацій учні провели узагальнення результатів практики, надали висновки та практичні рекомендації щодо виконання певних робіт.

  

  

   

  

Майстер-клас оформлення тортів та капкейків

29 листопада 2018 року, з профорієнтаційною метою, група К-21 під керівництвом майстрів виробничого навчання Базів О.М., Бояновської Н.В. та Тарган М.С. провели «Майстер-клас  оформлення тортів та капкейків» для учнів 9 класів Рогатинської СЗОШ №3.

  

     Учні коледжу продемонстрували професійні навики та творчий підхід до декорування кондитерських виробів.

  

     Вихованці школи-інтернат взяли активну участь у майстер-класі та мали можливість самостійно виконати техніку декорування капкейків.

  

     Профорієнтаційно-кулінарний захід викликав в учнів інтерес до робітничої професії «Кухар» та палітру позитивних емоцій, вражень.