Циклова комісія соціально-економічних і гуманітарних дисциплін

 

Роль педагога полягає в тому, щоб відкривати двері,

а не в тому, щоб проштовхувати в них учня.

Артур Шнабель     

        В українській освіті триває період становлення та формування нових критеріїв освітніх досягнень студентів та їх викладачів. Перед сучасними викладачами аграрних навчальних закладів стоїть завдання підготувати високопрофесійних фахівців для аграрної сфери при тому розвинути загальнолюдські цінності, толерантність, сприяти розвитку творчої та всебічно обдарованої особистості. За розвиток загальнолюдських цінностей, толерантності та творчо обдарованої особистості, яка вміє критично мислити та аналізувати, відповідають викладачі циклової комісії гуманітарних та соціально-економічних дисциплін.

Склад циклової комісії:

 1.  Базюк Ганнна Михайлівна - викладач економічних дисциплін
 2. Баран Ольга Михайлівна - викладач історії України  та всесвітньої історії
 3. Вергун Тетяна Степанівна - викладач соціології
 4. Добровлянська Наталія Володимирівна - викладач культурології
 5. Замкова Галина Павлівна - викладач історії України
 6. Іваськевич Галина Іванівна - викладач географії
 7. Мартишин Іван Володимирович - викладач економічних дисциплін
 8. Нагірна Лілія Богданівна - викладач правознавства
 9. Ольвач Леся Василівна - викладач “Основ філософії”
 10. Полиняк Оксана Тарасівна - викладач всесвітньої історії та історії України
 11. Романків Ірина Михайлівна - викладач економічних дисциплін.

Циклова комісія соціально-економічних та гуманітарних дисциплін у 2017-2018 рр. працює над такими методичними проблемами:

 •  Формування основних компетентностей студентів під час вивчення предметів гуманітарного та соціально-економічного циклу.
 •  Використання інноваційних форм навчання для розвитку творчих здібностей студентів.

Основними напрями і завданнями роботи комісії:

 •  Формування ціннісно-смислових, загальнокультурних, навчально-пізнавальних, інформаційних, комунікативних, соціально-трудових компетентостей;
 •  впровадження інноваційних технологій навчання та форм організації освітнього процесу, які максимально відповідають вимогам часу;
 •  робота з обдарованими студентами, розвиток їхнього інтелекту та зацікавленості;
 •  індивідуалізація навчальної діяльності з урахуванням здібностей та психологічних особливостей студентів;
 •  підвищення рівня кваліфікації та педагогічної майстерності викладачів.      

 

Відкрите заняття з всесвітньої історії.

Викладач Полиняк О.Т.

     Викладачі гуманітарних та соціально-економічних дисциплін намагаються моделювати таку систему, яка б формувала у студентів ініціативність, інноваційність, мобільність, гнучкість, динамізм, конструктивність, комунікативність тощо. З метою розв’язання цих завдань циклова комісія впроваджує активні та інтерактивні методи, новітні технології навчання, які базуються на компетентністному підході. Кожен викладач комісії вважає, що доцільно використовувати таку організацію навчальної діяльності, внаслідок якої здійснюється взаємодія викладача та студента, збігається їхня мета. 

         Для опанування сучасними технологіями освіти викладачі комісії значну увагу приділяють власному вдосконаленню, формуванню насамперед у собі нових компетенцій педагогічної майстерності, тому вони систематично працюють з фаховою та педагогічною літературою, обмінюються досвідом під час засідань циклової комісії.

         Особливу увагу педагоги приділяють національно-патріотичному вихованню. Зокрема, самостійній історико-краєзнавчій пошуковій роботі кожного студента. Це написання студентами рефератів і творчих робіт про історію свого села і міста, краю, опис народних звичаїв та обрядів Прикарпаття і, зокрема,- Опілля. Студенти збирають спогади очевидців на теми: ”Моє село(місто) за часів Польщі”, ”Моє село в період Другої світової війни” та ін.. Найкращі роботи зберігаються в Музеї коледжу. 

  Для більш ефективного формування громадянської позиції постійно проводяться такі виховні заходи: "Новий день над Україною" (Добровлянська Н. В.), "Європа - наш цивілізаційний вибір"(Іваськевич Г. І. спільно з Гадуп’як О, В. ), «75-річниця створення УПА» (Полиняк О.Т. спільно з Гандзин О.М.)

    

 

    

                          "75-річниця створення УПА" ( Полиняк О.Т.,Гандзин О.М.)

   

                            відео лекція «А пам'ять священна…» (Замкова Г.П,) 

"Голодомор – сумна сторінка в історії народу"

 

 Показником рівня громадянської освіти молоді є її участь у практичній діяльності громадянського характеру. Один з її аспектів - правоохоронна робота, спрямована на запобігання можливим асоціальним явищам у молодіжному середовищі. Така робота проводиться в найрізноманітніших формах: створення гуртків (об'єднань) та клубів, проведення диспутів, круглих столів, змагань, вікторин, КВК правознавчого спрямування; самоосвіта в галузі правових знань; пошукова робота студентів; організація зустрічей з працівниками правоохоронних органів (юристами, працівниками міліції та ін.)

  Традицією стало проведення в коледжі Тижня морально – правового виховання, з проведенням різнопланових заходів.

Тиждень морально-правового виховання

грудень 2016 р.

 2017-2018 рік

 21 листопада 2017 року в Рогатинському державному аграрному коледжі відбулася літературно-мистецька композиція «Майдан нашої надії». Студенти аграрного коледжу відтворили хронологічну послідовність трагічних подій Революції Гідності 2013-2014 років.

 

  

  

На сцені було відтворено частину життя демонстрантів на Майдані: шини, каски, барикади. Під час дійства звучали жалобні пісні і вірші, написані в роки тих подій, показано кадри зафіксованих фотографій періоду Революції Гідності і знятих документальних фільмів про Небесну сотню. Поезія "Дві душі"  у виконанні Олі Драган торкнувся кожного глядача."

  

  

  

  

 

     В рамках проведення Міжнародного тижня права 5 грудня на базі Рогатинського державного аграрного коледжу відбулася лекція за участю працівників правоохоронних органів на тему: «Кримінальна відповідальність неповнолітніх». Організували таку зустріч для студентів коледжу дирекція навчального закладу і викладачі правознавства Нагірна Лілія Богданівна і Поглод Лідія Ярославівна.

  

  

 

      На правовій лекції були присутні представники місцевих правоохоронних органів: начальник Рогатинського відділу Тисменицької місцевої прокуратури Івано-Франківської області, юрист 1 класу М.Т.Шувар, начальник Рогатинського відділення Тисменицького відділу Головного управління національної поліції України в Івано-Франківській області,майор поліції Л.В.Марченко, заступник начальника Рогатинського відділення управління національної поліції І.В.Бирич, головний державний виконавець районного відділу Державної виконавчої служби головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області О.Б.Сташків, начальник служби у справах дітей Рогатинської РДА І.Я.Базилевич.

  

 

     Викладачі коледжу підготували для студентів короткий екскурс про адміністративні і кримінальні порушення у випадку вчинення злочинів неповнолітніми, для кращого розуміння серйозності проблеми було продемонстровано презентацію і навчально-виховні фільми.

 

    Також студенти мали змогу поспілкуватися у формі діалогу з працівниками правоохоронних органів, найбільше їх турбували заходи проти наркоманії і алкоголізму молоді, статистика вчинення злочинів неповнолітніх у Рогатинському районі, права студентів у різноманітних ситуаціях.

  

 

   На завершення зустрічі директор коледжу І.В.Тринів подякував гостям, за те, що знайшли можливість поспілкуватися студентами і надати консультацію в тих чи інших зацікавлених запитаннях.