Циклова комісія соціально-економічних і гуманітарних дисциплін

 

Роль педагога полягає в тому, щоб відкривати двері,

а не в тому, щоб проштовхувати в них учня.

Артур Шнабель     

        В українській освіті триває період становлення та формування нових критеріїв освітніх досягнень студентів та їх викладачів. Перед сучасними викладачами аграрних навчальних закладів стоїть завдання підготувати високопрофесійних фахівців для аграрної сфери при тому розвинути загальнолюдські цінності, толерантність, сприяти розвитку творчої та всебічно обдарованої особистості. За розвиток загальнолюдських цінностей, толерантності та творчо обдарованої особистості, яка вміє критично мислити та аналізувати, відповідають викладачі циклової комісії гуманітарних та соціально-економічних дисциплін.

Склад циклової комісії:

 1.  Базюк Ганнна Михайлівна - викладач економічних дисциплін
 2. Баран Ольга Михайлівна - викладач історії України  та всесвітньої історії
 3. Вергун Тетяна Степанівна - викладач соціології
 4. Добровлянська Наталія Володимирівна - викладач культурології
 5. Замкова Галина Павлівна - викладач історії України
 6. Іваськевич Галина Іванівна - викладач географії
 7. Мартишин Іван Володимирович - викладач економічних дисциплін
 8. Нагірна Лілія Богданівна - викладач правознавства
 9. Ольвач Леся Василівна - викладач “Основ філософії”
 10. Полиняк Оксана Тарасівна - викладач всесвітньої історії та історії України
 11. Романків Ірина Михайлівна - викладач економічних дисциплін.

Циклова комісія соціально-економічних та гуманітарних дисциплін у 2017-2018 рр. працює над такими методичними проблемами:

 •  Формування основних компетентностей студентів під час вивчення предметів гуманітарного та соціально-економічного циклу.
 •  Використання інноваційних форм навчання для розвитку творчих здібностей студентів.

Основними напрями і завданнями роботи комісії:

 •  Формування ціннісно-смислових, загальнокультурних, навчально-пізнавальних, інформаційних, комунікативних, соціально-трудових компетентостей;
 •  впровадження інноваційних технологій навчання та форм організації освітнього процесу, які максимально відповідають вимогам часу;
 •  робота з обдарованими студентами, розвиток їхнього інтелекту та зацікавленості;
 •  індивідуалізація навчальної діяльності з урахуванням здібностей та психологічних особливостей студентів;
 •  підвищення рівня кваліфікації та педагогічної майстерності викладачів.      

 

Відкрите заняття з всесвітньої історії.

Викладач Полиняк О.Т.

     Викладачі гуманітарних та соціально-економічних дисциплін намагаються моделювати таку систему, яка б формувала у студентів ініціативність, інноваційність, мобільність, гнучкість, динамізм, конструктивність, комунікативність тощо. З метою розв’язання цих завдань циклова комісія впроваджує активні та інтерактивні методи, новітні технології навчання, які базуються на компетентністному підході. Кожен викладач комісії вважає, що доцільно використовувати таку організацію навчальної діяльності, внаслідок якої здійснюється взаємодія викладача та студента, збігається їхня мета. 

         Для опанування сучасними технологіями освіти викладачі комісії значну увагу приділяють власному вдосконаленню, формуванню насамперед у собі нових компетенцій педагогічної майстерності, тому вони систематично працюють з фаховою та педагогічною літературою, обмінюються досвідом під час засідань циклової комісії.

         Особливу увагу педагоги приділяють національно-патріотичному вихованню. Зокрема, самостійній історико-краєзнавчій пошуковій роботі кожного студента. Це написання студентами рефератів і творчих робіт про історію свого села і міста, краю, опис народних звичаїв та обрядів Прикарпаття і, зокрема,- Опілля. Студенти збирають спогади очевидців на теми: ”Моє село(місто) за часів Польщі”, ”Моє село в період Другої світової війни” та ін.. Найкращі роботи зберігаються в Музеї коледжу. 

  Для більш ефективного формування громадянської позиції постійно проводяться такі виховні заходи: "Новий день над Україною" (Добровлянська Н. В.), "Європа - наш цивілізаційний вибір"(Іваськевич Г. І. спільно з Гадуп’як О, В. ), «75-річниця створення УПА» (Полиняк О.Т. спільно з Гандзин О.М.)

    

 

    

                          "75-річниця створення УПА" ( Полиняк О.Т.,Гандзин О.М.)

   

                            відео лекція «А пам'ять священна…» (Замкова Г.П,) 

"Голодомор – сумна сторінка в історії народу"

 

 

 2017-2018 рік

«Майдан нашої надії»

 21 листопада 2017 року в Рогатинському державному аграрному коледжі відбулася літературно-мистецька композиція «Майдан нашої надії». Студенти аграрного коледжу відтворили хронологічну послідовність трагічних подій Революції Гідності 2013-2014 років.

 

  

  

На сцені було відтворено частину життя демонстрантів на Майдані: шини, каски, барикади. Під час дійства звучали жалобні пісні і вірші, написані в роки тих подій, показано кадри зафіксованих фотографій періоду Революції Гідності і знятих документальних фільмів про Небесну сотню. Поезія "Дві душі"  у виконанні Олі Драган торкнувся кожного глядача."

  

  

  

  

 

Cтудентська конференція «Голодомор 1932-1933 рр. – Геноцид української нації»

Традиційно в останню суботу листопада відзначається День пам’яті жертв Голодомору. У нашому навчальному закладі відбулася студентська конференція «Голодомор 1932-1933 рр. – Геноцид української нації» під керівництвом голови циклової комісії соціально-економічних і гуманітраних дисциплін - Оксани Тарасівни Полиняк. В рамках конференції студентами було представлено 13 дослідницьких робіт, у яких вивчались причини та передумови голодомору, реакція на голодомор у Радянському Союзі та за його межами, шлях до визнання голодомору  геноцидом української нації. Практично усі виступи юних науковців доповнювалися відповідними відео свідченням очевидців подій. 

  

  

У підсумках конференції було вирішено провести коротку презентацію дослідницьких робіт для студентів 1-2 курсів під час відповідної тематичної виховної години. На завершення підсумовуючи вище сказане учасниками конференції викладач історії України Галина Павлівна Замкова  узагальнила відомості про масове винищення української нації в 1932-1933 роках.

  

  

 

Тиждень Міжнародного права

     В рамках проведення Міжнародного тижня права 5 грудня на базі Рогатинського державного аграрного коледжу відбулася лекція за участю працівників правоохоронних органів на тему: «Кримінальна відповідальність неповнолітніх». Організували таку зустріч для студентів коледжу дирекція навчального закладу і викладачі правознавства Нагірна Лілія Богданівна і Поглод Лідія Ярославівна.

  

  

На правовій лекції були присутні представники місцевих правоохоронних органів: начальник Рогатинського відділу Тисменицької місцевої прокуратури Івано-Франківської області, юрист 1 класу М.Т.Шувар, начальник Рогатинського відділення Тисменицького відділу Головного управління національної поліції України в Івано-Франківській області,майор поліції Л.В.Марченко, заступник начальника Рогатинського відділення управління національної поліції І.В.Бирич, головний державний виконавець районного відділу Державної виконавчої служби головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області О.Б.Сташків, начальник служби у справах дітей Рогатинської РДА І.Я.Базилевич.

  

      Викладачі коледжу підготували для студентів короткий екскурс про адміністративні і кримінальні порушення у випадку вчинення злочинів неповнолітніми, для кращого розуміння серйозності проблеми було продемонстровано презентацію і навчально-виховні фільми.

    Також студенти мали змогу поспілкуватися у формі діалогу з працівниками правоохоронних органів, найбільше їх турбували заходи проти наркоманії і алкоголізму молоді, статистика вчинення злочинів неповнолітніх у Рогатинському районі, права студентів у різноманітних ситуаціях.

   

   На завершення зустрічі директор коледжу І.В.Тринів подякував гостям, за те, що знайшли можливість поспілкуватися студентами і надати консультацію в тих чи інших зацікавлених запитаннях.  

В рамках Всеукраїнського тижня права, викладачі правознавства Рогатинського державного аграрного коледжу Л.Я. Поглод і Л.Б.Нагірна, 6 грудня організували для студентів екскурсію в Рогатинський районний суд. 

     Студенти поспілкувалися з головою Рогатинського районного суду Р.Г.Могилою, який розповів вихованцям коледжу про статистику розгляду кримінальних справ за участю неповнолітніх за 2016-2017 роки. 

      Під час екскурсії студенти ознайомилися з організацією роботи суду, зокрема порядком прийняття позовних заяв, їх реєстрацією, розподілом між суддями в автоматизованому реєстрі та відвідали судове засідання по кримінальній справі.

  

       За підсумками зустрічі, студенти дізналися якомога більше інформації про специфіку роботи працівників суду, а також виявили бажання бути присутніми при розгляді цивільних і кримінальних справ у майбутньому.

      7 грудня було організовано зустріч для студентів з представником Рогатинського бюро правової допомоги. На зустріч завітав начальник Рогатинського бюро правової допомоги, Калуського міського центру надання безоплатної вторинної правової допомоги – П.С.Микитчин, який розповів студентам про організацію і напрямки роботи бюро, порядок надання безоплатної первинної і вторинної правової допомоги громадянам.

        Петро Степанович детальніше розказав присутнім про види послуг первинної і вторинної правової допомоги. До первинної правової допомоги належать такі види послуг: надання правової інформації, консультацій та роз’яснення з правових питань, складання заяв, скарг та інших документів (крім документів процесуального характеру). Суть вторинної правової допомоги полягає у захисті громадян, складання процесуальних документів, здійснення представництва осіб у суді.

  

Також довів до відома студентам інформацію про те, що бюро для захисту громадян може надавати послуги адвоката, оплата праці яких здійснюється за рахунок державного бюджету.

  Студенти уважно слухали розповідь начальника Рогатинського бюро правової допомоги, активно включалися у діалог і ставили запитання, які стосувалися справ неповнолітніх.

 

      Петро Степанович Микитчин, повідомив студентам, що за бажанням вони можуть стати помічником адвоката з питань, які їх цікавлять  і поширювати правову інформацію в селі чи в місті, де вони проживають.

   Зустріч виявилася цікавою та інформативною для студентів коледжу і на завершення було наголошено розповсюдити інформацію батькам студентів. У разі виникнення питань правового характеру як у студентів так і їх батьків, слід звертатись у бюро безоплатної правової допомоги, де їм будуть надані кваліфіковані і високоякісні юридичні послуги. 

  

 

Семінар-тренінг «Керівництво своїми емоціями. Профілактика емоційного вигорання»

      25 січня практичний психолог коледжу Н.В.Добровлянська провела семінар-тренінг для викладачів на тему: «Керівництво своїми емоціями. Профілактика емоційного вигорання».

     Емоція – це психічне відображення навколишнього світу у формі короткочасних переживань людини, що виражають її ставлення до дійсності, своїх дій та інших, реакцію на вплив внутрішніх і зовнішніх подразників. Завдяки емоціями люди не лише відчувають, сприймають, уявляють чи розуміють навколишню дійсність, а й переживають її. Переживання завжди суб’єктивні, вони не існують поза психікою.

       Основними ознаками емоційного вигорання є: почуття втоми, дратівливість, відсутність бажань, розлади сну, зниження мотивації, людина відчуває себе некомфортно, прояви депресивних симптомів.

       Робота із синдромом вигорання починається з розвантаження. У цьому випадку можуть допомогти вихідні дні, час для  себе, сон, відпустка, заняття спортом. Якщо ми не поповнюємо запаси енергії за допомогою відпочинку, організм переходить в режим економії сил.

    Також щоб запобігти виникнення емоційного вигорання можна зменшити обсяг обов’язків, розділити відповідальність, ставити реалістичні цілі, критично розглядати наявні очікування.

          Для того щоб навчитися володіти своїми емоціями варто дотримуватися 3 порад:

1.Пізнай себе – щоб пізнати себе, потрібно частіше прислухатися до себе. Задати собі запитання: Що знаходиться всередині нас? Чого ми дійсно хочемо? У кожній конкретній ситуації потрібно чітко розуміти, яка конкретна емоція охоплює вас. Аналізуйте себе, контролюйте те, що відчуваєте. Самопізнання допоможе навчитися розуміти та інтерпретувати свої емоції в кожній конкретній ситуації.

2.Самоконтроль – правильно регулювати і координувати власні почуття, думки й емоції  є наступним кроком до розуміння мистецтва керування емоціями. Щоб розвинути самоконтроль, ви повинні не тільки розуміти, що думаєте і відчуваєте одночасно, але й уміти це зіставляти і правильно використовувати. Всі ми люди і можемо відчувати величезну гаму емоцій щодня. Основне завдання вчасно зрозуміти появу негативної емоції, визнати її, інтерпретувати причину, а потім відразу ж подумати, настільки вона доречна в даній ситуації.

3.Мотивація – необхідна для вміння використовувати позитивні емоції в правильному напрямку. Щоб мотивувати себе, зрозумійте, що ви доросла свідома людина, яка розуміє і грамотно використовує те, що відчуває. Відокремте негативне від позитивного всередині себе. Ідіть до своєї мрії за допомогою свого ж позитивного настрою!

    Наталя Володимирівна запропонувала учасникам тренінгу пройти тест для визначення «Емоційної врівноваженості» і «Емоційного стану» , а також продемонструвала вправи  для профілактики емоційного вигорання. 

     Кожен учасник довідався про себе, про свій емоційний світ і рекомендації запобігання синдрому емоційного вигорання.

  

  

          Завершився тренінг аналізом афоризмами, цитатами великих людей, про емоції, про їх призначення і місце в житті людей.

 «Пам'ять із полум’я Афганістану»

 З нагоди 29 річниці виходу радянських військ з Афганістану в Рогатинському державному аграрному коледжі 13 лютого було проведено годину спілкування на тему: «Пам'ять із полум’я Афганістану». Її підготували студенти  груп М-11 та В-11 разом з кураторами Гандзин О.М, Полиняк О.Т. та Цегельнюк Г. А. Прозвучали пісні, вірші в пам'ять про загиблих .

  

     Студенти вшанували пам’ять військовослужбовців,  які віддали своє життя, виконуючи миротворчу місію, хвилиною мовчання.

    Говорили на відкритій виховній годині і про сучасне покоління захисників Батьківщини, яке продовжує славетні бойові традиції ветеранів Афганістану і в жорстоких боях на Сході України відстоює державну незалежність та територіальну цілісність країни.

  

 ІІІ місце у Всеукраїнській обласній олімпіаді з історії України

17 травня 2018 року, на базі Івано-Франківського музичного училища імені Дениса Січинського відбувся II етап Всеукраїнської олімпіади з історії України серед вищих навчальних закладів I-II рівня акредитації, в якому взяли участь 27 навчальних закладів.  Перемогу здобула студентка першого курсу спеціальності «Початкова освіта» Івано-Франківського коледжу Прикарпатського національного університету ім..В.Стефаника Менюк Іванна Василівна.

    Рогатинський державний аграрний коледж в олімпіаді представляла студентка другого курсу спеціальності «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва» Чубата Василина Іванівна, яка в підсумку здобула почесне  третє місце.

Щиро вітаємо Чубату Василину та її наставника – викладача Замкову Галину Павлівну. 

  

 Бажаємо подальших творчих досягнень та успіхів!!!