Циклова комісія суспільних дисциплін і фізичної культури та захисту України

 

Роль педагога полягає в тому, щоб відкривати двері,

а не в тому, щоб проштовхувати в них учня.

Артур Шнабель     

        В українській освіті триває період становлення та формування нових критеріїв освітніх досягнень студентів та їх викладачів. Перед сучасними викладачами аграрних навчальних закладів стоїть завдання підготувати високопрофесійних фахівців для аграрної сфери при тому розвинути загальнолюдські цінності, толерантність, сприяти розвитку творчої та всебічно обдарованої особистості. За розвиток загальнолюдських цінностей, толерантності та творчо обдарованої особистості, яка вміє критично мислити та аналізувати, відповідають викладачі циклової комісії гуманітарних та соціально-економічних дисциплін.

Склад циклової комісії:

 

 

 1. Москва Людмила Романівна - голова циклової комісії, спеціаліст І категорії, викладач суспільних дисциплін 
 2. Замкова Галина Павлівна - спеціаліст вищої категорії, викладач-методист, викладач суспільних дисциплін
 3. Баран Ольга Михайлівна - спеціаліст вищої категорії, викладач-методист, викладач суспільних дисциплін
 4. Вергун Тетяна Степанівна - спеціаліст І категорії, викладач суспільних дисциплін
 5. Добровлянська Наталія Володимирівна - спеціаліст вищої категорії, викладач суспільних дисциплін
 6. Нагірна Лілія Богданівна - спеціаліст ІІ категорії, викладач суспільних дисциплін
 7. Полиняк Оксана Тарасівна - спеціаліст ІІ категорії, викладач суспільних дисциплін
 8. Лисак Марія Романівна - спеціаліст, викладач суспільних дисциплін
 9. Нитчин Мирослава Теодорівна - спеціаліст І категорії, керівник фізичного виховання
 10. Маньків Богдан Васильович - спеціаліст, викладач "Захисту Вітчизни"
 11. Колос Михайло Володимирович - спеціаліст вищої категорії, викладач фізичного виховання
 12. Конопада Ігор Васильович - спеціаліст вищої категорії, викладач фізичного виховання
 13. Сас Володимир Богданович - спеціаліст, викладач фізичного виховання
 14. Мельниченко Галина Богданівна - спеціаліст 1 категорії, викладач медико-санітарної підготовки 

Циклова комісія суспільних дисциплін і фізичної культури та захисту України у 2021-2022 рр. працює над такими методичними проблемами:

 •  Формування основних компетентностей студентів під час вивчення предметів гуманітарного та соціально-економічного циклу.
 •  Використання інноваційних форм навчання для розвитку творчих здібностей студентів.

Основними напрями і завданнями роботи комісії:

 •  Формування ціннісно-смислових, загальнокультурних, навчально-пізнавальних, інформаційних, комунікативних, соціально-трудових компетентностей;
 •  впровадження інноваційних технологій навчання та форм організації освітнього процесу, які максимально відповідають вимогам часу;
 •  робота з обдарованими студентами, розвиток їхнього інтелекту та зацікавленості;
 •  індивідуалізація навчальної діяльності з урахуванням здібностей та психологічних особливостей студентів;
 •  підвищення рівня кваліфікації та педагогічної майстерності викладачів.      

 

         Особливу увагу педагоги приділяють національно-патріотичному вихованню. Зокрема, самостійній історико-краєзнавчій пошуковій роботі кожного студента. Це написання студентами рефератів і творчих робіт про історію свого села і міста, краю, опис народних звичаїв та обрядів Прикарпаття і, зокрема,- Опілля. Студенти збирають спогади очевидців на теми: ”Моє село(місто) за часів Польщі”, ”Моє село в період Другої світової війни” та ін.. Найкращі роботи зберігаються в Музеї коледжу. 

 

             2017-2018 рік

«Майдан нашої надії»

 21 листопада 2017 року в Рогатинському державному аграрному коледжі відбулася літературно-мистецька композиція «Майдан нашої надії». Студенти аграрного коледжу відтворили хронологічну послідовність трагічних подій Революції Гідності 2013-2014 років.

 

  

  

На сцені було відтворено частину життя демонстрантів на Майдані: шини, каски, барикади. Під час дійства звучали жалобні пісні і вірші, написані в роки тих подій, показано кадри зафіксованих фотографій періоду Революції Гідності і знятих документальних фільмів про Небесну сотню. Поезія "Дві душі"  у виконанні Олі Драган торкнувся кожного глядача."

  

  

  

  

 

Cтудентська конференція «Голодомор 1932-1933 рр. – Геноцид української нації»

Традиційно в останню суботу листопада відзначається День пам’яті жертв Голодомору. У нашому навчальному закладі відбулася студентська конференція «Голодомор 1932-1933 рр. – Геноцид української нації» під керівництвом голови циклової комісії соціально-економічних і гуманітраних дисциплін - Оксани Тарасівни Полиняк. В рамках конференції студентами було представлено 13 дослідницьких робіт, у яких вивчались причини та передумови голодомору, реакція на голодомор у Радянському Союзі та за його межами, шлях до визнання голодомору  геноцидом української нації. Практично усі виступи юних науковців доповнювалися відповідними відео свідченням очевидців подій. 

  

  

У підсумках конференції було вирішено провести коротку презентацію дослідницьких робіт для студентів 1-2 курсів під час відповідної тематичної виховної години. На завершення підсумовуючи вище сказане учасниками конференції викладач історії України Галина Павлівна Замкова  узагальнила відомості про масове винищення української нації в 1932-1933 роках.

  

  

 

Тиждень Міжнародного права

     В рамках проведення Міжнародного тижня права 5 грудня на базі Рогатинського державного аграрного коледжу відбулася лекція за участю працівників правоохоронних органів на тему: «Кримінальна відповідальність неповнолітніх». Організували таку зустріч для студентів коледжу дирекція навчального закладу і викладачі правознавства Нагірна Лілія Богданівна і Поглод Лідія Ярославівна.

  

  

На правовій лекції були присутні представники місцевих правоохоронних органів: начальник Рогатинського відділу Тисменицької місцевої прокуратури Івано-Франківської області, юрист 1 класу М.Т.Шувар, начальник Рогатинського відділення Тисменицького відділу Головного управління національної поліції України в Івано-Франківській області,майор поліції Л.В.Марченко, заступник начальника Рогатинського відділення управління національної поліції І.В.Бирич, головний державний виконавець районного відділу Державної виконавчої служби головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області О.Б.Сташків, начальник служби у справах дітей Рогатинської РДА І.Я.Базилевич.

  

      Викладачі коледжу підготували для студентів короткий екскурс про адміністративні і кримінальні порушення у випадку вчинення злочинів неповнолітніми, для кращого розуміння серйозності проблеми було продемонстровано презентацію і навчально-виховні фільми.

    Також студенти мали змогу поспілкуватися у формі діалогу з працівниками правоохоронних органів, найбільше їх турбували заходи проти наркоманії і алкоголізму молоді, статистика вчинення злочинів неповнолітніх у Рогатинському районі, права студентів у різноманітних ситуаціях.

   

   На завершення зустрічі директор коледжу І.В.Тринів подякував гостям, за те, що знайшли можливість поспілкуватися студентами і надати консультацію в тих чи інших зацікавлених запитаннях.  

В рамках Всеукраїнського тижня права, викладачі правознавства Рогатинського державного аграрного коледжу Л.Я. Поглод і Л.Б.Нагірна, 6 грудня організували для студентів екскурсію в Рогатинський районний суд. 

     Студенти поспілкувалися з головою Рогатинського районного суду Р.Г.Могилою, який розповів вихованцям коледжу про статистику розгляду кримінальних справ за участю неповнолітніх за 2016-2017 роки. 

      Під час екскурсії студенти ознайомилися з організацією роботи суду, зокрема порядком прийняття позовних заяв, їх реєстрацією, розподілом між суддями в автоматизованому реєстрі та відвідали судове засідання по кримінальній справі.

  

       За підсумками зустрічі, студенти дізналися якомога більше інформації про специфіку роботи працівників суду, а також виявили бажання бути присутніми при розгляді цивільних і кримінальних справ у майбутньому.

      7 грудня було організовано зустріч для студентів з представником Рогатинського бюро правової допомоги. На зустріч завітав начальник Рогатинського бюро правової допомоги, Калуського міського центру надання безоплатної вторинної правової допомоги – П.С.Микитчин, який розповів студентам про організацію і напрямки роботи бюро, порядок надання безоплатної первинної і вторинної правової допомоги громадянам.

        Петро Степанович детальніше розказав присутнім про види послуг первинної і вторинної правової допомоги. До первинної правової допомоги належать такі види послуг: надання правової інформації, консультацій та роз’яснення з правових питань, складання заяв, скарг та інших документів (крім документів процесуального характеру). Суть вторинної правової допомоги полягає у захисті громадян, складання процесуальних документів, здійснення представництва осіб у суді.

  

Також довів до відома студентам інформацію про те, що бюро для захисту громадян може надавати послуги адвоката, оплата праці яких здійснюється за рахунок державного бюджету.

  Студенти уважно слухали розповідь начальника Рогатинського бюро правової допомоги, активно включалися у діалог і ставили запитання, які стосувалися справ неповнолітніх.

 

      Петро Степанович Микитчин, повідомив студентам, що за бажанням вони можуть стати помічником адвоката з питань, які їх цікавлять  і поширювати правову інформацію в селі чи в місті, де вони проживають.

   Зустріч виявилася цікавою та інформативною для студентів коледжу і на завершення було наголошено розповсюдити інформацію батькам студентів. У разі виникнення питань правового характеру як у студентів так і їх батьків, слід звертатись у бюро безоплатної правової допомоги, де їм будуть надані кваліфіковані і високоякісні юридичні послуги. 

  

 

Семінар-тренінг «Керівництво своїми емоціями. Профілактика емоційного вигорання»

      25 січня практичний психолог коледжу Н.В.Добровлянська провела семінар-тренінг для викладачів на тему: «Керівництво своїми емоціями. Профілактика емоційного вигорання».

     Емоція – це психічне відображення навколишнього світу у формі короткочасних переживань людини, що виражають її ставлення до дійсності, своїх дій та інших, реакцію на вплив внутрішніх і зовнішніх подразників. Завдяки емоціями люди не лише відчувають, сприймають, уявляють чи розуміють навколишню дійсність, а й переживають її. Переживання завжди суб’єктивні, вони не існують поза психікою.

       Основними ознаками емоційного вигорання є: почуття втоми, дратівливість, відсутність бажань, розлади сну, зниження мотивації, людина відчуває себе некомфортно, прояви депресивних симптомів.

       Робота із синдромом вигорання починається з розвантаження. У цьому випадку можуть допомогти вихідні дні, час для  себе, сон, відпустка, заняття спортом. Якщо ми не поповнюємо запаси енергії за допомогою відпочинку, організм переходить в режим економії сил.

    Також щоб запобігти виникнення емоційного вигорання можна зменшити обсяг обов’язків, розділити відповідальність, ставити реалістичні цілі, критично розглядати наявні очікування.

          Для того щоб навчитися володіти своїми емоціями варто дотримуватися 3 порад:

1.Пізнай себе – щоб пізнати себе, потрібно частіше прислухатися до себе. Задати собі запитання: Що знаходиться всередині нас? Чого ми дійсно хочемо? У кожній конкретній ситуації потрібно чітко розуміти, яка конкретна емоція охоплює вас. Аналізуйте себе, контролюйте те, що відчуваєте. Самопізнання допоможе навчитися розуміти та інтерпретувати свої емоції в кожній конкретній ситуації.

2.Самоконтроль – правильно регулювати і координувати власні почуття, думки й емоції  є наступним кроком до розуміння мистецтва керування емоціями. Щоб розвинути самоконтроль, ви повинні не тільки розуміти, що думаєте і відчуваєте одночасно, але й уміти це зіставляти і правильно використовувати. Всі ми люди і можемо відчувати величезну гаму емоцій щодня. Основне завдання вчасно зрозуміти появу негативної емоції, визнати її, інтерпретувати причину, а потім відразу ж подумати, настільки вона доречна в даній ситуації.

3.Мотивація – необхідна для вміння використовувати позитивні емоції в правильному напрямку. Щоб мотивувати себе, зрозумійте, що ви доросла свідома людина, яка розуміє і грамотно використовує те, що відчуває. Відокремте негативне від позитивного всередині себе. Ідіть до своєї мрії за допомогою свого ж позитивного настрою!

    Наталя Володимирівна запропонувала учасникам тренінгу пройти тест для визначення «Емоційної врівноваженості» і «Емоційного стану» , а також продемонструвала вправи  для профілактики емоційного вигорання. 

     Кожен учасник довідався про себе, про свій емоційний світ і рекомендації запобігання синдрому емоційного вигорання.

  

  

          Завершився тренінг аналізом афоризмами, цитатами великих людей, про емоції, про їх призначення і місце в житті людей.

 «Пам'ять із полум’я Афганістану»

 З нагоди 29 річниці виходу радянських військ з Афганістану в Рогатинському державному аграрному коледжі 13 лютого було проведено годину спілкування на тему: «Пам'ять із полум’я Афганістану». Її підготували студенти  груп М-11 та В-11 разом з кураторами Гандзин О.М, Полиняк О.Т. та Цегельнюк Г. А. Прозвучали пісні, вірші в пам'ять про загиблих .

  

     Студенти вшанували пам’ять військовослужбовців,  які віддали своє життя, виконуючи миротворчу місію, хвилиною мовчання.

    Говорили на відкритій виховній годині і про сучасне покоління захисників Батьківщини, яке продовжує славетні бойові традиції ветеранів Афганістану і в жорстоких боях на Сході України відстоює державну незалежність та територіальну цілісність країни.

  

 ІІІ місце у Всеукраїнській обласній олімпіаді з історії України

17 травня 2018 року, на базі Івано-Франківського музичного училища імені Дениса Січинського відбувся II етап Всеукраїнської олімпіади з історії України серед вищих навчальних закладів I-II рівня акредитації, в якому взяли участь 27 навчальних закладів.  Перемогу здобула студентка першого курсу спеціальності «Початкова освіта» Івано-Франківського коледжу Прикарпатського національного університету ім..В.Стефаника Менюк Іванна Василівна.

    Рогатинський державний аграрний коледж в олімпіаді представляла студентка другого курсу спеціальності «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва» Чубата Василина Іванівна, яка в підсумку здобула почесне  третє місце.

Щиро вітаємо Чубату Василину та її наставника – викладача Замкову Галину Павлівну. 

  

 Бажаємо подальших творчих досягнень та успіхів!!!

2018-2019

Заслужене ІІІ місце у регіональному конкурсі «Кращий куратор навчальної групи-2018»

 Куратор – це не просто вчитель, вихователь, а й супутник студентів протягом навчання, вірний друг й порадник.       

11-12 жовтня 2018 року  на базі ВП НУБіП України «Бережанського агротехнічного коледжу» за сприяння НМЦ «Агроосвіта» проходив другий регіональний етап конкурсу «Кращий куратор навчальної групи 2018» серед закладів вищої освіти Тернопільської, Івано-Франківської, Закарпатської та Чернівецької областей.  

  

        Мета конкурсу - обмін досвідом, підвищення професійної майстерності, популяризація інноваційних виховних технологій тощо.

     У ході конкурсу куратори ділилися із колегами своїми здобутками, демонструючи нові педагогічні ідеї, креативність, творчий підхід.

          Конкурс складався за таких завдань :

 - представлення – презентація (особистісні якості куратора, чіткість, компактність інформації, застосування відео-комп’ютерної техніки тощо);

-папка-портфоліо, захист особистого проекту роботи з групою (інноваційність, креативність, актуальність, очікуваний результат);

 -літопис групи (фото,- відеоматеріали, що висвітлюють позааудиторне життя студентів);

 -  світ моїх захоплень.

      Рогатинський державний аграрний коледж гідно представила викладач історії України, куратор групи В-42 Полиняк Оксана Тарасівна.  

      У регіональному конкурсі здобула почесне ІІІ місце і отримала  диплом III ступеня. 

  

                                           

           На думку Оксани Тарасівни «Для мене діти – це  справжнє диво природи. І це диво потрібно вигодувати теплотою свого серця, багатством душі. Для мене, кожен студент  це особистість. Тому, моє основне завдання  - це виховати багатогранну, всебічно розвинену людину, достойного громадянина. . Саме мої студенти змушують мене бути такою, якою я є на сьогоднішній день. І я дякую їм за це. Адже вони мене «загартували» і багато чому навчили. Завдяки їм, я зрозуміла, що в умовах сучасного світу, сьогодні куратор має бути суперсучасним, мобільним, креативним, перебувати у постійному творчому пошуку, не зупинятися на досягненнях, а рухатися до нових професійних вершин».

 

        Підготували до участі у конкурсі колектив коледжу (Драган Зоряна Богданівна, Лещар Марія Іванівна, Третяк Орест Миронович, Тернівська Людмила Ярославівна, Добровлянська Наталія Володимирівна).

 Педагогічний та студентський  колективи вітають Полиняк Оксану Тарасівну з перемогою  та бажають їй нових здобутків.

 

Науково-дослідницька студентська конференція «Наука – двигун прогресу»

Наука ніколи не була і не буде закінченою книгою.

Кожен важливий успіх задає нові питання.

Будь-який розвиток виявляє з часом

усе нові й глибші труднощі.

Альберт Енштейн

    Цього року 24 листопада виповнюється 100 років з дня створення Української академії наук. Першим президентом УАН було обрано Володимира Вернадського, а секретарем – Агатангела Кримського.

     З нагоди 100-річчя УАН, 13 листопада 2018 року у коледжі завідувач навчально-методичним кабінетом, вчитель Історії України Замкова Г.П. організувала та провела науково-дослідницьку студентську конференцію «Наука – двигун прогресу».

    Галина Павлівна розповіла присутнім про історичні передумови створення Української академії наук, її діяльність та досягнення.

     У конференції взяли участь студенти з відділень коледжу, кожен з яких мав обрану тематику. Учасники конференції ознайомили аудиторію з видатними українськими вченими, членами УАН, їх вагомим внеском у розвиток української та світової науки.

  

      Глядачі відкрили для себе не відомих для них видатних науковців, ознайомилися з їх вченням, науковими відкриттями.

  

       Насамкінець, Галина Павлівна побажала студентам та учням, продовжувати здобувати фахову вищу освіту та в майбутньому стати великими науковцями, академіками.

 

Зустріч студентів із представником державної служби

      11 грудня 2018 року у коледж завітав Кривень Іван Степанович головний державний виконавець Рогатинської РВДВС  ГТУЮ Івано-Франківської області.

    В рамках тижня права в коледжі, Іван Степанович поспілкувався з студентами на тему особливості роботи виконавської державної служби, зокрема ознайомив із умовами накладання стягнень, штрафів за протиправні дії, їх виконання та надання безоплатної правової допомоги.

  

  

Відеолекторій на правову тематику

     Кілька років поспіль Міжнародний день права у коледжі відзначають різноманітними право-виховними заходами, тематичними зустрічами, вікторинами.

           11 грудня 2018 року, в рамках тижня права, проводилася виховна година на правову тематику.

           На зустріч зі студентами були запрошені представники правоохоронних служб:

 • Середюк Я.З. головний державний інспектор праці Управління держпраці в Івано-Франківській області;
 • Собків Л.С. лейтенант поліції, старший інспектор ювенальної превенції сектору превенції Рогатинського відділення поліції;
 • Ковалюк М.А. начальник відділу з питань нагляду в агропромислових комплексах та соціо-культурній сфері Управління держпраці в Івано-Франківській області;
 • Драгун Л. М. головний спеціаліст сектору опіки та піклування сімейних форм виховання дітей, служби у справах дітей РДА.

           

           Запрошені доповідачі відеолекторію ознайомили студентську аудиторію із питаннями:

1. Праці молодих людей, трудові відносини неповнолітніх, умови працевлаштування та виплати заробітної плати;

2. Кримінальної відповідальності неповнолітніх;

3. Законодавства з питань охорони праці;

4. Всеукраїнської акції «16-днів проти насильства», видами насильства та профілактичними заходами.

  

  

    Заступник директора з виховної роботи Вергун Т.С. розповіла студентству про проблему булінгу в молодіжному середовищі, причинами виникнення та його наслідками.  Зазначила, що у коледжі адміністрація навчального закладу та куратори груп активно працюють над профілактикою поширення булінгу серед студентів.

      Юрисконсульт коледжу Нагірна Л.Б. проінформувала про правовий аспект проблеми торгівлі людьми, зокрема про нормативно-правові документи та закони України, які передбачають покарання за вчинення насильства та дотримання рекомендацій, як не опинитися у ролі «жертви» і куди слід звертатися у разі необхідності.

      Для кращого розуміння та засвоєння інформації студентам було продемонстровано начально-виховні відеофільми.

 

Квест « Дорогами Європи»

    17 квітня 2019 року викладачі циклової комісії соціально-економічних і гуманітарних дисциплін Баран О.М., Іваськевич Г.І. та Москва Л.Р. спільно зі студентами груп М-11 та М-12 провели інтелектуально-пізнавальний захід, квест «Дорогами Європи».

  

                           

     Квест складався з різноманітних завдань:

1)   Блок запитань;

  

  

2)   Відтворення прапору ЄС;

  

    

3)   Відгадай прапор країни;

4)   Бліц-опитування;

5)   Розгадай кросворд;

  

6)   Твір « Якби я став президентом».

    Учасники обох команд  продемонстрували високий рівень ерудованості, кмітливості, спритності, а також свідому громадянську позицію. Для присутніх квест «Дорогами Європи» був цікавим, веселим і пізнавальним, обидві команди впевнено і наполегливо прагнули перемоги.

      Команда групи М-12 здобула  заслужене І місце, а команда групи М-11 –  ІІ місце. Учасники квести отримала почесні грамоти за зайняті місця.

  

Вітаємо юних ерудитів !!!

 

 

Медіапроекти в рамках вивчення курсу "Громадянська освіта"

       Міністерство освіти і науки України розробило концепцію розвитку громадянської освіти в Україні і в 2018-2019 навчальному році студенти І курсів ЗВО І-ІІ р.а.  почали вивчати інтегрований курс “Громадянська освіта”.

      Громадянська освіта охоплює філософські, аксіологічні, політичні, правові, економічні, культурологічні та соціально-психологічні знання, формує світогляд студентів, особистісні якості та ціннісні орієнтири, які має громадянин демократичного суспільства, вчить громадянської участі та відповідальності.

     Нова дисципліна передбачає розвиток та соціалізацію особистості, формування її національної самосвідомості, громадянської позиції, загальної культури, світоглядних орієнтирів, критичного мислення, творчих здібностей, медійної грамотності,  дослідницьких та аналітичних навичок та професійних якостей.

     В програму курсу входять і  практичні заняття, зокрема пропонується ряд практичних методів: проведення дебатів, рольових ігор та симуляцій, вивчення кейсів, перегляд та обговорення фільмів, виставок, організація досліджень, презентацій.

       На одному із практичних занять по темі «Медіа і демократія» під керівництвом викладача Замкової Г.П., студенти І курсу створювали медіа коледжу – випуск студентської газети, медіапроекти, профорієнтаційні матеріали.

  

  

                                

      Такий формат практичних занять сприяє розвитку практичних умінь та навиків, навчає студентів проводити самоаналіз, моделювання ситуацій і шляхів їх вирішення.

 

Всеукраїнський відкритий онлайн-урок «Європа починається з тебе»

     15 травня  2019 року з 9:00 до 10:30 транслювався Всеукраїнський відкритий онлайн-урок «Європа починається з тебе», приурочений до святкування Дня Європи в Україні та спрямований на популяризацію європейських демократичних цінностей та європейської інтеграції серед молоді. Проводив його відомий тележурналіст Майкл Щур.

      Рогатинський державний аграрний коледж долучився до онлайн-уроку. Студенти та учні мали можливість обговорити, як впровадження європейських цінностей та стандартів впливає на якість життя в Україні.

  

  

Година-реквієм «У їхніх серцях жила Україна»

      26 листопада 2019 року викладачі коледжу Москва Л.Р. і Гірняк Л.О. провели годину-реквієм на тему: «У їхніх серцях жила Україна», присвячену річниці Революції Гідності.

 

     Під час заходу студенти відтворили хронологічну послідовність трагічних подій Революції Гідності 2013-2014 рр.
  
  

        Поезія «Палає Київ у вогні», яку читав Руслан Дзярський, студент І курсу, торкнулася серця кожного глядача.

  

     Ми віримо, що ті події більше не повторяться і ця війна скоро закінчиться. А в нашу Україну прийде довгоочікуваний мир!

 Слава Україні! Героям Слава!

 

  «Стоп корупція»

      11 грудня 2019 р. був проведений круглий стіл з учнями та студентами першого курсу на тему «Стоп корупція» під керівництвом викладачів суспільних дисциплін О.М.Баран та Л.Р.Москви. Студенти та учні ознайомили всіх присутніх із Міжнародним днем боротьби з корупцією, який відзначається щорічно 9 грудня та переліком корупційних правопорушень та правопорушень, пов’язаних з корупцією, за які законом встановлено відповідальність.
  
          На завершення студенти та учні провели бліц-опитування всіх присутніх, що було дуже цікаво.

 

2020-2021 н. р.

 

Право-виховний захід « Захист і безпека неповнолітніх»

  20 жовтня 2020 року згідно плану виховної роботи у коледжі проводився право-виховний захід на тему « Захист і безпека неповнолітніх» для студентів І курсу. На зустріч зі студентами були запрошені представники Рогатинського районного центру соціальної служби сім’ї, дітей та молоді – Поглод Лідія Ярославівна та Крук Андрій Любомирович.  Фахівці соцслужби розповіли першокурсникам про поширене явище у молодіжному середовищі – булінг, їх наслідки та адміністративну відповідальність за вчинення цькування.

  

  

Юрисконсульт коледжу Нагірна Лілія Богданівна поінформувала студентів про протидію торгівлі людьми, кримінальну відповідальність за вчинення протиправних дій.

 Вихованці навчального закладу мали можливість переглянути відеоролик «Життя на продаж» .

      В наш час ці соціальні проблеми є актуальними як ніколи. Сьогодні світ жорстокий і складний, але кожен з нас повинен знати про них і як з ними боротися.

 

 

Виховний захід «Майдан Гідності»

      Україна – це територія гідності й свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – наш Майдан 2004 року, який був святом Свободи, і Революція 2013 року – Революція гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи. 13 листопада 2014 року Президент Україні Петро Олексійович Порошенко підписав указ про відзначення щорічно 21 листопада Дня Гідності та Свободи.

     24 листопада 2020 р. для представників груп 1 курсу відділень механізації сільського господарства та професійно-технічної освіти було проведено тематичний виховний захід «Майдан Гідності». Студенти мали можливість ознайомитися з причинами виходу молоді на майдан та проаналізувати основні події Революції Гідності, переглянути відеофільм «Майдан Гідності».

        Підготували даний захід Москва Л. Р. та Полиняк О. Т.

  

                                   

 

Великий Голод – масштабна катастрофа, що спіткала Україну 1932-1933 рр.

Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок там вписано криваво-чорний кольором. Однією із таких сторінок був Голодомор 1932-1933 рр. Не було ні війни, ні посухи. А була тільки зла воля одних людей проти інших. І ніхто достеменно не знає, скільки безневинних людей зійшло в могилу.

    Традиційно, в четверту суботу листопада, в Україні відзначають пам’ятний день жертв Голодомору 1932-1933 рр. 26 листопада 2020 року у коледжі на відділення ПТО було проведено виховну годину з метою вшанування жертв Голодомору. Студенти та учні мали змогу переглянути фільм Олеся Янчук «Голод-33».

Заступник директора з навчально-виробничого навчання відділення ПТО Баран О.М. звернула увагу студентів та учнів на необхідності збереження національної пам’яті про трагічні події тих часів.

  

Викладачі історії Москва Л.Р. і Полиняк О.Т. підготували історичний екскурс про політичні процеси, які відбувалися в Україні протягом 1932-1933.

 

 Право-виховна година з студентами І курсу

    Щорічно 10 грудня в світі відзначають Міжнародний день захисту прав людини. 10 грудня 1948 року Організація Об’єднаних Націй прийняла Загальну декларацію прав людини – перший універсальний міжнародний акт з прав людини, що проголошує цивільні та політичні права і свободи особистості – рівність всіх перед законом, право кожного на свободу і особисту недоторканність, свободу совісті та інші. 

     У Рогатинському державному аграрному коледжі традиційно проводять у грудні проводять тиждень права. 10 грудня 2020 року юрисконсульт Нагірна Л.Б. та практичний психолог Добровлянська Н.В. підготували тематичну виховну годину для студентів І курсу,  присвячену праву людини, а особливо праву дітей.

  

      В ході зустрічі обговорювали проблеми сучасності – домашнє насильство, його види, наслідки та законодавчу відповідальність за вчинення правопорушень.

  Студенти мали змогу переглянути тематичні відеоролики про насильство та права людини. А також мали змогу перевірити власні знання з правознавства.

 

Вікторина "Чи знаєш ти свої права?"

Щорічно 10 грудня у навчальному закладі відзначають міжнародний день захист прав людини. Ця дата була запроваджена Генеральною Асамблеєю ООН 1950 р. на честь прийняття 10 грудня 1948 року Загальної декларації з прав людини.

Давним-давно, ще у стародавні часи у людей виникла необхідність відстоювати свої права . З початку це робили силою. Слабка людина не мала жодних прав, якщо в неї не було сильного покровителя , що бажав би допомогти їй у вирішенні проблем. Але коли виникни перші держави, правителі яких прагнули встановити загальний справедливий порядок і норм життя для усіх громадян, у людське суспільство прийшов закон права.

Тепер держава стала на захисті й сильного й слабкого. З тих пір минуло чимало століть. Людство придумало як знайти свого захисника, який міг би примусити державу поступитися своїми інтересами заради інтересів своїх громадян і постійно піклуватися про них.

Викладачі коледжу Баран О.М., Полиняк О.Т.  та Москва Л.Р. провели вікторину «Чи знаєш ти свої права?» між учнями групи К-11 та студентами групи Тв-11. Під час вікторини вони показали свої знання з адміністративного та кримінального права.

 

            

                                          

Від народження усі люди мають певні права, які гарантовані і захищені державою. Їх потрібно знати й реалізовувати. Проте важливо пам’ятати поводитися слід так, щоб своєю поведінкою не порушувати прав іншої людини. Незнання закону не звільняє від відповідальності за вчинки, дії або бездіяльність.
 
 

Засідання обласного методичного об’єднання голів циклових комісій соціальних дисциплін

15 грудня 2020 року відбулося засідання обласного методичного об’єднання голів циклових комісій соціальних дисциплін за допомогою сервісу Google Meet на базі Коломийського політехнічного коледжу НУ «Львівська політехніка».

У порядку денному обговорено такі питання:

 1. Основні завдання обласного методичного об’єднання на 2020-2021 н.р. Обговорення листа МОН України від 11.08.2020 р. №-119-430 «Щодо методичних рекомендацій про викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти у 2020-2021 н.р.
 2. Особливості викладання предметів соціально-гуманітарного напрямку в умовах карантину.
 3. Формування в студентів життєвих компетенцій на уроках історії.
 4. Різне.

Від Рогатинського державного аграрного коледжу участь взяла голова циклової комісії суспільних дисциплін Москва Л.Р.

  

  

 

Формування громадянської компетентності студентів і учнів на заняттях суспільних дисциплін

 

Якщо ви бажаєте бути володарем юних душ,

якщо прагнете, щоб серця учнів були відкриті до вашого слова,

створіть свою хрестоматію громадянського виховання".     

 

В.Сухомлинський

 

8 квітня 2021 року відбулося онлайн вебінар циклової комісії суспільних дисциплін на тему: «Формування громадянської компетентності студентів і учнів на заняттях суспільних дисциплін».

 

Голова циклової комісії Москва Л.Р. підготувала цікаву і змістовну доповідь про роль дисципліни «Громадянської освіти» у вихованні майбутніх фахівців, детально розкрила форми і шляхи формування громадянської компетентності студентів та учнів коледжу. А також Людмила Романівна звернула увагу на застосування комплексного підходу в професійній освіті. До обговорення долучилися заступник директора з виховної роботи Вергун Т.С. та завідувач навчально-методичного кабінету Замкова Г.П.