Циклова комісія мови і літератури

Циклова комісія мови і літератури

 

         Склад циклової комісії: 

Притика Л.Я. - спеціаліст вищої категорії, голова циклової комісії, викладач-методист,викладач української мови і літератури.

 Куріца М.І. - спеціаліст ІІ категорії, викладач англійської мови.

 Лещар М.І. - спеціаліст вищої категорії, викладач української мови і літератури.

  Гандзин О.М. - спеціаліст вищої категорії, викладач англійської мови, української мови і літератури.

 Приплоцька Г.В. - спеціаліст вищої категорії, викладач-методист, викладач німецької мови. 

 Чупак Л.Б. - спеціаліст вищої категорії, викладач української мови і літератури, зарубіжної літератури.

Пазюк Г.В. - спеціаліст ІІ категорії, викладач української мови і літератури.

Гірняк Л.О. - спеціаліст ІІ категорії, викладач англійської мови. 

    Циклова комісія працює над проблемою: “Шляхи підвищення ефективності вивчення української мови і літератури, зарубіжної літератури, іноземних мов на заняттях та в позааудиторний час”.

        Взаємовідвідування занять, виступи на педрадах, педсемінарах, педагогічних читаннях — ось неповний перелік тих заходів, які складають підгрунтя навчально-методичної роботи комісії.

  

                                                                    2017-2018 рік

25 жовтня студенти І-ІІ курсів нашого коледжу вперше взяли участь у Всеукраїнському конкурсі з німецької мови «Орлятко» та мали можливість продемонстрували вміння з багатьох напрямків знань: мови, літератури, країнознавства, адже конкурсні завдання спрямовані на володіння різнобічною інформацією про Німеччину.

     

 2 листопада у коледжі пройшов конкурс читців поезії серед студентів та учнів І-ІІ курсу, присвячений 145-річниці з Дня народження  великого українського поета, прозаїка Богдана Лепкого. Організували конкурс і творчу атмосферу викладачі української мови та літератури  Лещар М.І. і Чупак Л.Б. 

  

  

Учасники конкурсу вражали присутніх театральними здібностями й талантами, проймали зворушливими віршами і піснями. Оцінювали майстерність виступів студентів та учнів члени журі: заступник директора з виховної роботи Вергун Т.С., методист навчальної частини Кобута І.Б. і завідувач бібліотеки Належита Л.М. Тетяна Степанівна висловила подяку за організацію чудового дійства, яке розкрило таланти багатьох студентів, а також учасникам за позитивні враження і хороший настрій.

  

Мова — це душа народу. Немовля з перших днів свого існування чує рідну мову від матері, а потім, підростаючи, повторює перші пестливі слова. Це, звичайно, саме ті слова, які промовляла ще за сивої давнини над колискою молода жінка, чимось схожа на матусю. Ці слова сповнені почуттям, ніби квітка нектаром.

Мелодійна та неповторна українська мова ввібрала в себе гомін лісів, полів, рік і морів землі нашої. Слова нашої мови переткані вишневим цвітом, барвінком, калиною.

Щорічно День української мови та писемності відзначається 9 листопада, в цей день також вшановують пам’ять Преподобного Нестора літописця, послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. 

В Рогатинському державному аграрному коледжі була проведена виховна година «Мова-ДНК нації» з нагоди Дня української мови та писемності. Організували захід викладачі циклової комісії  мови і літератури  Л.Я. Притика,  М.І. Куріца та З.Б. Драган.

   

     

Відзначали свято патріотичними віршами і піснями, танцювальними постановками, а також відео презентаціями. Студенти мали змогу поринути у чудовий світ українського слова.

    

   

   

   

Щорічно студенти, викладачі та працівники коледжу беруть активну участь у написанні Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.  Девіз цьогорічного радіодиктанту – “Нас багато. Ми різні. Але нас об’єднує спільна мета”. Всі охочі долучаються не лише до перевірки своїх можливостей у знанні рідної мови, а й до самовдосконалення.

   

     29 листопада викладач Куріца Маріанна Ігорівна, член циклової комісії мови та літератури, провела відкрите заняття з дисципліни «Іноземна мова» (за професійним спрямуванням). Тема заняття: «Симптоми нездужання. На прийомі у лікаря». Мета заняття:

-навчити студентів володіти основною медичною лексикою та фразами. Вміти використовувати дані знання на практиці;

-вдосконалити навички вживання нових лексичних одиниць; навички аудіювання, читання й усного мовлення, розвивати мовну здогадку й мовленнєву реакцію студента;

-виховувати у студентів культуру здорового способу життя.

  

    Під час проведення практичного заняття усі студенти були активними. Маріанна Ігорівна використовувала різні види діяльності, що зробило заняття цікавим та яскравим. Для кращого розуміння та сприйняття інформації демонструвалися відеоматеріали, а також висвітлювалися на дошку усі вправи для ефективного засвоєння матеріалу.

  

  Творча атмосфера панувала протягом усього заняття. Креативність викладача сприяла високому рівню засвоєння студентам нового матеріалу. Позитивними враженнями від проведеного заняття ділилися викладачі циклової комісії мови та літератури та завідувач навчально-методичного кабінету Г.П.Замкова, завідувач технологічного відділення М.С.Гладун.

 Гринвіч

    5 грудня 2017 року студенти Рогатинського державного аграрного коледжу взяли участь у VIII Всеукраїнському конкурсі з англійської мови «Гринвіч». Відповідальними за проведення конкурсу були викладачі дисциплін мови та літератури М.І.Куріца та О.М.Гандзин. Приємно здивувала кількість охочих студентів. Це свідчить про те, що вони розуміють всю важливість вивчення іноземних мов та прагнуть вдосконалювати свої знання.

  

     Завдання конкурсу містили питання, як з граматики, так із англійського країнознавства. Це, в свою чергу спонукає студентів до всебічного вивчення англійської мови та літератури. 

  

Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика

-  конкурс, який має на меті утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу.

     У четвер, 7 грудня 2017 р., на базі Івано-Франківського коледжу фізичного виховання Національного університету фізичного виховання і спорту України відбувся ІІ етап XVIIІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика  серед студентів вищих навчальних закладів Івано-Франківської  області.

     Студент ІІ курсу відділення механізації сільського господарства Рогатинського державного аграрного коледжу Твердий Петро Олегович  став переможцем та виборов ІІІ місце серед студентів вищих навчальних закладів     І-ІІ рівнів акредитації Івано-Франківської області.

             До участі в конкурсі студента готувала молодий викладач нашого коледжу Пазюк Галина Василівна.

       Педагогічний семінар "Культура публічного мовлення"

   29 січня у коледжі для педагогічних працівників відбувся урок української мови на тему: «Культура публічної монологічної мови», який підготували викладачі циклової комісії мови та літератури М.І.Лещар, Л.Б.Чупак і Г.В.Пазюк.

  

        Ораторську мову використовують у різних сферах громадського, мистецького життя, в політиці, науці, освіті. Форма реалізації публічного монологічного мовлення переважно є писемно-усною. На папері фіксується підготовча робота промова, а потім підготовлений текст передається через виступ лектора (оратора).

        Основне завдання оратора – збалансувати книжність і розмовність у своєму виступі, зробити його природним, адже суха книжна мова має слабку силу впливу, а розмовна форма може звести промову до побутового рівня.

            Викладачі української мови розповіли присутнім про основні жанри публічного мовлення, етапи підготовки до виступу, його структуру та рекомендації успішного виступу, ознайомили з  освітнім проектом для тих, хто хоче вдосконалити свої знання української мови  і онлайн-ресурсом, на якому креативно викладено поради, правила та вправи з правопису української мови, який називається «Мова – ДНК нації». Проект розпочався в квітні 2014 року зі сторінки в соціальній мережі Facebook, котра тільки за декілька тижнів набрала понад 13 тисяч послідовників.

   

                               

        Засновники оригінально підійшли до проблеми вивчення та удосконалення української мови у чудових ілюстраціях, де Лепетун (язичок) розповідає, як правильно вживати слова, вирази, наголоси та багато іншого.

   

          Організатори уроку, послуговуючись цим, звернули увагу педагогічних працівників на найбільш поширені помилки у написанні, вимові та використанні певних виразів та зворотів та розробили «Пам’ятку викладачу».

 ХVІІІ Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика

17 лютого 2018 року на базі Івано-франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти проведено четвертий (підсумковий) етап Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Право на участь у заключному етапі мали переможці обласного етапу конкурсу, якими другий рік поспіль стають студенти відділення механізації сільського господарства Рогатинського державного аграрного коледжу. Цього року ним став студент другого курсу Твердий Петро Олегович, якого підготувала викладач української мови та літератури Пазюк Галина Василівна.

 

  

День рідної мови 

       До Міжнародного дня рідної мови у Рогатинському державному аграрному коледжі викладачами-мовниками проведено тематичне заняття «Рідна мова – безцінна й невичерпна духовна скарбниця народу».  Студенти мали можливість довести свої знання рідної мови, написавши «диктант єдності» «Без мови немає народу». 

  

 Конкурс читців до Дня народження Т.Г.Шевченка

        У п’ятницю 23 лютого у районному будинку культури відбувся конкурс читців, присвячений Дню народження Т.Г.Шевченка.

        У ньому брали участь студенти нашого коледжу – Володимир Макарчук (студент групи В-31), Ольга Мельник (студентка Т-31) і Михайло Олійник (студент групи М-12). Підготувала студентів до конкурсу викладач циклової комісії мови та літератури Марія Іванівна Лещар.

           Вони представили композицію «Часами я ставав самим Тарасом» - за творами Т.Г.Шевченка та сучасного поета Богдана Стельмаха. Наші читці були визнані кращими у номінації «Мистецька надія – 2018» і нагороджені грамотою та книгою «Кобзар» Т.Г.Шевченка.

 

 Засідання циклової комісії мови і літератури

     2 березня відбулося засідання циклової комісії мови і літератури, на якому було обговорено ряд питань:

-проведення тижня циклової комісії;

-аналіз підготовки студентів ІІ курсу до здачі ДПА у формі ЗНО.

     Одним із важливих завдань у подальшій роботі циклової комісії має бути профорієнтаційна робота по набору абітурієнтів.

 Шевченківські дні у коледжі

Березень — це чудова весняна пора, якій радіють і природа, і люди. Саме в цю березневу пору вшановуємо  Т. Шевченка, якого величають Велетнем Духа, українським Мойсеєм, Пророком, Батьком, Кобзарем.

   В рамках проведення тижня циклової комісії мови і літератури в Рогатинському державному аграрному коледжі проводились заходи, приурочені 204-й річниці від Дня народження Великого Кобзаря.

  13 березня було проведено конкурс читців поезії, в якому взяли участь викладачі та студенти коледжу. Варто відзначити, що «Заповіт» Т.Шевченка прозвучав англійською та болгарською мовами. Студент І курсу механічного відділення М.Олійник виконав пісню «Думи мої, думи мої». Члени журі: заступник директора з виховної роботи Вергун Т.С., практичний психолог Добровлянська Н.В. та завідувач бібліотекою Належита Л.М. висловили  захоплення майстерністю та креативністю виконання творів Шевченка та про Шевченка.

  

 

                      

  

     14 березня відбувся конкурс знавців англійської мови. Свої знання продемонстрували студенти двох команд: «Ерудити» ( «Erudites») та «Оптимісти» («Optimists»). Для створення приємної та невимушеної атмосфери, студенти ветеринарного відділення виконували пісні під гітару англійською та українською мовами (Тужанський О., Сіщук В.). Обидві команди були активними та показали хороші результати. Відповідальними за проведення конкурсу були викладачі іноземної мови Гандзин О.М., Куріца М.І., Дарміць М.І.

  

  

      15 березня було проведено студентську наукову конференцію «Мій шлях до Шевченка», у якій взяли участь викладачі, студенти та учні І-ІV курсів. Гість заходу, журналіст Зоряна Януш, ознайомила присутніх із власним оповіданням про життєву історію, пов’язану з Кобзарем . Кожен з учасників конференції показав  Тараса Шевченка у різних іпостасях, як відомих так і невідомих: як художника, поета, співака, історичну постать і його роль у сучасному світі. 

  

  

       Підводячи підсумки тижня циклової комісії, викладачі відзначили, що мету проведених заходів було досягнуто: пригадати і вшанувати могутнє слово великого Сина України, який став творцем не тільки української літературної мови, а й творцем нової української нації.

« Феномен Шевченка відбиває нашу національну природу, наше світосприйняття, наше минуле і нашу надію на майбутнє. Він символізує душу українського народу, втілює його гідність, дух і пам'ять …».

Є.Сверстюк

 

Засідання обласного методичного об’єднання викладачів німецької та французької мов

 «Той, хто не знає іноземної мови, не знає й своєї власної»

 В. Ґете

        26 квітня на базі Рогатинського державного аграрного коледжу відбулося засідання методичного об’єднання викладачів німецької та французької мов ВНЗ І-ІІ рівня акредитації Івано-Франківської області.

        Засідання з привітальним словом  відкрив директор коледжу, заслужений працівник сільського господарства, кандидат сільськогосподарських наук депутат Івано-Франківської обласної ради І.В.Тринів. Керівник закладу зупинився на планах і проблемах коледжу, досягненнях і завданнях колективу. На завершення  Ігор Васильович побажав  гостям плідної роботи.

  

     Голова обласного методичного об’єднання, викладач-методист німецької мови Прикарпатського лісогосподарського коледжу Шиян С.Б. разом з учасниками засідання проаналізували свою роботу за минулий 2017-2018 н.р. і обговорили та затвердили план роботи обласного методичного об’єднання викладачів німецької та французької мов  на 2018-2019 н.р. Подальша робота відбувалася згідно плану роботи і програми засідання.

        Учасники методоб’єднання відвідали показове заняття з дисципліни «Німецька мова за професійним спрямуванням» на тему  „Fleischverarbeitung. Wurstherstellung" («Переробка м’яса. Виготовлення ковбаси»), яке провела  викладач-методист Приплоцька Г.В.  зі студентами ІІ курсу технологічного відділення.

   

       З розвитком українсько-німецького економічного співробітництва та поетапної інтеграції України до Європейського Союзу, а також підписанням Меморандуму про співпрацю між Тюрінгійською Агенцією європейських програм і Рогатинським державним аграрним коледжем дана тема є дуже актуальною.

 

           Показове заняття проводилось за чітко розробленим планом, складеним відповідно до навчальної та робочої програми з дисципліни. Протягом заняття викладач дотрималась усіх принципів навчання, а саме: принципу свідомості й активності студентів; принципу активізації пізнавальної діяльності студентів, науковості, систематичності й послідовності, наочності, принципу емоційності навчання.

          Під час заняття Ганна Василівна використовувала різні методи та форми роботи (асоціативний кущ, «Мікрофон», парна та групова робота, аудіовізуальний метод), які  спрямовувались на опанування студентами фахової лексики та практичних вмінь. Заняття було логічно продумане і структуроване. Використання мультимедійної презентації, роздаткового матеріалу – карток з практичними завданнями, автентичних відеофільмів за фахом «Grob- und  Feinzerlegung» (Розбирання туш і  обвалювання м'яса), «Hausmacher Wurst» (Ковбаса домашнього виготовлення) та рольової гри "In der Metzgerei" (В м’ясному магазині) дало змогу студентам показати хорошу результативність та високий рівень володіння теоретичним, практичним матеріалом, вміння його застосовувати на практиці. Студенти вправно володіли вивченою лексикою, вміло виконували інтерактивні вправи, аналізували тексти та вели дискусію на тему «Fleisch: gesund oder ungesund?» (М'ясо: корисно чи шкідливо?)  Під час виконання завдань студенти не тільки узагальнили свої знання з німецької мови за професійним спрямуванням, але й отримали задоволення від заняття.

   

       Голова методичного об’єднання Шиян С.Б і викладачі ВНЗ I-IІ р.а. області  відмітила рівень підготовки, компетентність та професійність викладача,  і зауважила, що заняття було проведено на високому науково-методичному рівні з вдалим поєднанням всіх видів мовленнєвої діяльності.

       Також Ганна Василівна поділилася досвідом створення навчально-методичних комплексів з дисципліни. Викладач зазначила, що методичний комплекс дисципліни ніколи не може бути завершеним. Він постійно змінюється, так як змінюються вимоги до викладання, збагачується, так як з’являється все більше нової інформації. Створення методичного комплексу дисципліни - це дуже велика праця, яка потім приносить свої плоди.

        На завершення викладач Приплоцька Г.В. продемонструвала майстер-клас щодо створення власного веб-сайту. Адже використання якісних освітніх веб-ресурсів дає змогу студентові вивчати матеріал в зручному для нього темпі, здійснювати тренування для набуття практичних навичок та вмінь, організовувати самоконтроль. Учасники методоб’єднання зауважили, що це дуже клопітка і творча  робота, яка займає надзвичайно багато часу. Але водночас багато з них зацікавилися створенням персональних сайтів.

           Засідання пройшло активно, плідно, в доброзичливій обстановці. Всі учасники методоб’єднання відзначили чітку організацію проведення засідання, за що висловили щиру вдячність господарям, адміністрації та викладачам Рогатинського  державного аграрного коледжу.

 

 2018-2019

Світоч української педагогіки

 Щоб стати справжнім педагогом, вихователем дітей,

 треба віддати своє серце пройти школи сердечності,

тобто пізнати серцем все чим, живе, про що думає вихованець.

Виховуй у собі Людину – ось що найголовніше,

 інженером можна стати за п’ять років,

учитися на людину треба все життя.

В. О. Сухомлинський

     Цього року у вересні минає 100 років від дня народження видатного українського педагога Василя Олександровича Сухомлинського, тому постановою Кабінету Міністрів України поточний навчальний рік оголошено Роком Василя Сухомлинського.

      В історію України Василь Олександрович увійшов як кандидат педагогічних наук, член-кореспондент АПН СРСР, заслужений Учитель, герой соціалістичної праці. Він по правді був геніальною особистістю…

       Василь Сухомлинський є автором оригінальних методів, прийомів, форм навчання та виховання, спрямованих на розвиток творчих, розумових та фізичних здібностей. Основну увагу педагог приділяв становленню особистості, формуванню громадянських переконань, розвитку індивідуальності в умовах суспільного колективного виховання. За словами вченого, справжнє навчання, – це індивідуально-творчий розвиток кожної дитини.

      25 вересня, з метою вшанування світлої пам’яті Василя Олександровича, видатного вчителя, постаті з великої літери, у читальному залі Рогатинського державного аграрного коледжу проводилася тематична лекція для студентів. Підготували навчально-виховний захід куратори навчальних груп І.В. Пазюк, Г.В. Пазюк та працівники бібліотеки Л.М.Належита, О.Б.Пазюк і Н.В.Качало.

   

     Студенти відділень механізації сільського господарства та ПТО взяли активну участь у тематичній лекції, підготували виступи й твори В.О.Сухомлинського. Вихованці коледжу детальніше ознайомилися з життєвим і творчим шляхом педагогом-просвітителем ХХ століття, значенням його педагогічної спадщини та  її впливом на сучасну систему освіти.

    

  

      Сьогодні ми можемо оцінити вагомий й ціннісний внесок Василя Олександровича у розвиток гуманітарної педагогіки.

 

Молодь читає поезію

“Поезія — це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі...”

Ліна Костенко

       Що таке слова? Всього лише те, що допомагає нам розуміти один одного. А що таке поезія? Поезія — це завжди політ фантазії, творчої думки, пошук тих засобів мови, що здатні торкнутися струн душі людини. Це стихія, в якій ми можемо висловлювати наші думки, не боячись осуду або нерозуміння.

      17 жовтня 2018 року циклова комісія мови та літератури організувала у читальному залі бібліотеки коледжу конкурс читців поезії «О слово рідне…» серед студентів І-ІІІ курсів.  Мета мистецького заходу – ознайомити з багатим і прекрасним фондом української літератури, виховати любов до рідного слова, поезії, сформувати особисті вподобання і прагнення пізнавати світ мови та літератури.

         Оцінювали майстерність читців члени журі: заступник директора з виховної роботи Вергун Т.С. та завідувач бібліотеки коледжу Належита Л.М.

     Учасники конкурсу ознайомили присутніх з творчістю вподобаних поетів, продемонстрували знання класичної та сучасної української літератури.

  

       Виступи студентів торкнули слухачів до глибини душі емоційністю, колоритністю, багатогранністю. Звучали вірші різножанрової тематики, починаючи від романтичної лірики до глобальних проблем людства.

  

        Члени журі подякували усім учасникам конкурсу за участь, за чудовий вибір поезії, за вдале виконання. З гордістю можна сказати, у коледжі підростає надзвичайно талановите, творче майбутнє України.

 

Радіодиктант національної єдності 2018

       Мова – одна з головних ознак нації, вона забезпечує єдність функціонування і розвиток етносу у просторовому і часовому вимірах. Мова – могутній дар животворчої й невичерпної скарбниці, з якої ми черпаємо уявлення про світ, свою родину й увесь свій край. До скарбниці рідного слова кожне покоління привносить коштовності глибоких сердечних порухів, історичні події, вірування та погляди. Українська мова змістом, багатством, глибиною й різноманітністю переживань, відбитих у ній, красою й мелодійністю посідає одне з перших місць серед мов народів світу. Саме вона підтримує свідомість національної єдності українського народу, любов до Батьківщини й пошану до себе.

     Щороку 9 листопада в Україні відзначають День української писемності та мови. Це свято спрямоване на привернення уваги до проблем української мови, її вивчення та розвиток, пропаганди і популяризації, та водночас демонстрацію її краси й багатства, літературної довершеності.

       В рамках святкування проводиться всеукраїнський флешмоб написання радіодиктанту. В останні роки метою такої масштабної акції є єднання усіх людей з різних куточків України та навіть поза її межами, а також перевірка власних знань з української мови. Цього року офіційне гасло радіодиктанту - #пишеморазом.

      9 листопада 2018 року студенти, викладачі та працівники Рогатинського державного аграрного коледжу в режимі онлайн долучилися до всеукраїнської акції написання радіодиктанту. Кожен з присутніх відчував піднесення, радість, гордість, що ми – українці.

 

  

  

  

     Текст диктанту «Крила України» озвучив доцент  Київського університету імені Б. Грінченка  Олександр Авраменко. Учасники акції з нетерпінням очікують оприлюднення тексту диктанту, щоб пересвідчитися у правильності написання.

       Ми поділяємо основну думку диктанту, що « Головне – усім нам роботи свою справу з любов’ю, відчувати і політ і тоді обов’язково мрія здійсниться!».

 

Виховна година «Революція гідності: ми маємо пам'ятати»

     Революція Гідності залишила глибокий, визначальний і незабутній слід в історії. Минуло 5 років з того моменту, як загинули вони – герої, яких народила революція Майдану. Чим була революція для кожного з нас? Для когось прогулянкою, для когось війною. Але в першу чергу Майдан став випробуванням на цінність особистості людини, виміром людськості та гідності.

      Цей день – день гідності і смутку, день, коли ми згадуємо втрати і перемоги. Цього дня розпочалися протести, що переросли в переможну Революцію Гідності. Спогади про ці події неможливо втиснути в один день. Але цей день потрібен нам, щоб пам’ятати. Пам’ятати, що Свобода варта того, щоб за неї боротися, варта того, щоб за неї віддавати своє життя!

     20 листопада 2018 року в коледжі в навчальних групах проведено виховну годину «Революція гідності: ми маємо пам'ятати». Презентації, фільми, вірші, спогади учасників Майдану змусили знову пережити трагічні події.

   

  

І етап XIXМіжнародного конкурсу ім. П.Яцика

         Петро Яцик – відомий канадський бізнесмен і меценат українського походження.

      Як патріот він вперше виступив з пропозицією проведення в Україні мовного конкурсу серед молоді. Цю ідею підтримала Ліга українських меценатів, що об’єднує представників бізнесу з багатьох країн світу. Вони надали спонсорську підтримку у проведенні конкурсу та нагородженні його переможців. Вагомий внесок на фінансування конкурсу зробив П.Яцик. Його іменем названо Міжнародний конкурс знавців української мови.

    Щорічно у нашому коледжі проводиться І етап цього конкурсу, в якому беруть участь студенти І-ІV курсів. Переможці представляють коледж на обласному рівні. Цього року кращою у конкурсі стала студентка групи Т-21 Оленчин Анна-Марія.

      Вітаємо з перемогою та зичимо перемоги!

  

      Цей конкурс є уроком, натхненням для молоді у справі піднесення престижу української мови!

II етап ХІХ Міжнародного конкурсу ім. П.Яцика

   12 грудня 2018 року   на базі Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу відбувся ІІ етап ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика серед студентів закладів вищої освіти.

        Переможниця І етапу конкурсу, студентка Рогатинського державного аграрного коледжу, групи Т-21 Оленчин Анна-Марія в ІІ етапі посіла заслужене ІІІ місце. Підготувала до конкурсу голова циклової комісії мови й літератури, викладач Притика Л.Я. 

 Вітаємо з перемогою та бажаємо нових досягнень!

Підсумковий етап ХІХ Міжнародного конкурсу ім. П.Яцика

      16 лютого 2019 року на базі Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти проводився підсумковий етап ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови ім. П.Яцика.

      Рогатинський державний аграрний коледж представляла студентка групи Т-21 – Оленчин Анна-Марія, яка зайняла ІІІ місце у ІІ обласному етапі.

      До конкурсу учасницю підготувала викладач української мови Притика Л.Я.

      На завершення організатори конкурсу нагородили переможців грамотами, дипломами та сувенірами.

 Сподіваємося на успіх нашої студентки у підсумковому етапі!  

 

 

Конкурс «Патріот»

       Патріотизм починається з малого - з любові до місця, де ти народився, де живеш, з любові до своїх батьків, до своєї історії, до рідної мови, до справи, яку ти виконуєш.

      21 лютого 2019 року, у Міжнародний день рідної  мови, у Рогатинському державному аграрному коледжі було проведено Всеукраїнський конкурс з українознавства «Патріот». Організатор заходу Притика Л.Я. та члени циклової комісії мови і літератури залучили до участі в конкурсі студентів І курсу.

  

  

   

       Результати конкурсу будуть відомі після 20 березня 2019 року.

  

Районний конкурс читців ім. Т.Г.Шевченка

     26 лютого 2019 року у районному будинку культури м. Рогатин відбувся районний конкурс читців ім. Т.Г.Шевченка.

        Рогатинський державний аграрний коледж представляла на конкурсі учениця групи К-11 Кузьміна Анастасія.

       Підготували до участі в конкурсі викладач української мови і літератури  Пазюк Г.В. та художній керівник Федьків Б.І.

          Анастасія Кузьміна зайняла ІІІ місце у конкурсі читців ім.Т.Г.Шевченка.

  

 Вітаємо з перемогою!

 

Тиждень циклової комісії мови і літератури 11.03 – 15.03.2019р.

     Тарас прийшов на світ, коли, ще скутий кригою, сивів у берегах Дніпро. Березень благословив першу сльозу немовляти, що , мов із серця, упала Славутичу на груди і розтопила кригу. Перший крик тоненькою тріщиною проліг у глибоких льодах, щоб лавиною пустити древнім руслом праслов’янської ріки льодохід весняних надій.

     Світ постав зі слова, і Україна постала зі слова, і слово це було Шевченка. Слово поета росло з рахманного чорнозему пісні й думи, з глибинного кореня народу й первісної чистоти духу. І заяскріло воно на верховинах світової слави мудрістю пророка й поетичним ясновидством. Його вогнистий знак виписав на небесах вічності праведні письмена.

     Саме у  березневі дні циклова комісія мови і літератури традиційно проводить тематичні заходи, приурочені Кобзареві.

     Тарас Шевченко – це людина, яка завжди боролася за свої переконання, за можливість втілювати і творити думки за допомогою художнього слова та пензля, за права кріпосного народу та право носити горде ім’ям – українець. Це невмируще ім’я відоме у кожному куточку земної кулі, його твори перекладають десятками мов, а гостре, немов меч, слово, безсмертні твори та чудові малярські роботи назавжди залишили невмирущий слід у серцях мільйонів.

      12 березня 2019 року в читальному залі бібліотеки коледжу було проведено конкурс читців поезії «Якби ти нас, Тарасе, чув…». Учасники конкурси (студенти І-IV курсів) натхненно читали поезію не лише Шевченка, а й твори сучасних авторів. Члени журі ( Добровлянська Н.В., Притика Л.Я., Належита Л.М., Котик Ю.Р.) визначили переможців:

І місце – Лазар Анна-Марія ( студентка групи В-21);

ІІ місце – Микицей Назар (студент групи В-42);

                 Оленчин Анна-Марія ( студентка групи Т-21);

ІІІ місце – Шершень Дмитро (студент групи М-12);

                   Ожібко Ірина ( студентка групи В-11).

  

   

 

  

                                            

Ми раді, що у нас така талановита і творча молодь. Щиро вітаємо переможців!

12 березня 2019 року в рамках тижня циклової комісії мови та літератури, викладач коледжу Пазюк Г.В. провела тренінг « Як написати власне висловлення на ЗНО з української мови?» для студентів відділення механізації сільського господарства.

  

Шевченків дух і Шевченкова весна живуть під сонцем нашої любові. Вогненною піснею, віщим незборимим словом живе поет у наших серцях.

14 березня 2019 року, в рамках тижня циклової комісії мови і літератури, викладачі іноземних мов разом зі студентами провели виховний захід на тему: «Великдень у Великобританії та Німеччині». Метою заходу було: розширити краєзнавчі знання про традиції святкування Великодня у Великобританії та Німеччині, поглибити інтерес до вивчення англійської та німецької мов, культури країн. Студенти коледжу декламували вірші іноземними мовами та читали прозу.

  

   

      Директор коледжу Тринів І.В., викладачі та працівники створили відеоролик « Лунає Шевченкове слово». Читці прагнули донести слово Кобзаря до кожного юного серця, до кожного українця.

        Протягом тижня у стінах коледжу лунали вірші Кобзаря, пісні на його слова у виконанні відомих виконавців.

 Пам’ятаймо Шевченкову весну як весну нації. Поет дав розіп’ясти себе за народ і Україну. Він карався, мучився, але не каявся, хоч знав, що може воскреснути хіба його дух. А воскреслий дух воскресить Україну…

Живе під сонцем любові Шевченкова весна…

 Переможці конкурсу читців поезії "Якби ти нас, Тарасе, чув..."

      В рамках тижня циклової комісії мови і літератури, 12 березня 2019 року  в коледжі проводився конкурс читців поезії «Якби ти нас, Тарасе, чув…». Компетентне журі за результатами конкурсу визначили переможців:

І місце – Лазар Анна-Марія ( студентка групи В-21);

                 Микицей Назар (студент групи В-42);

ІІ місце -  Оленчин  Анна-Марія ( студентка групи Т-21);

ІІІ місце – Шершень Дмитро (студент групи М-12);

                   Ожібко Ірина ( студентка групи В-11).

      26 березня 2019 року голова циклової комісії мови і літератури Притика Л.Я. відзначила переможців конкурсу почесними грамотами та солодкими призами.

  

 Вітаємо з перемогою! Бажаємо Вам натхнення на нові творчі успіхи!

Нагородження учасників Всеукраїнського конкурсу "Патріот" 

      16 травня  2019 року, у Міжнародний день вишиванки, у Рогатинському державному аграрному коледжі було проведено нагородження переможців і учасників Всеукраїнського конкурсу з українознавства «Патріот». Директор коледжу Тринів І.В. висловив  подяку  викладачам за високий рівень професіоналізму у підготовці студентів  до конкурсу, а студентам побажав жаги до знань, наполегливості та успіхів у навчанні. 22 учасників було нагороджено сертифікатами та подарунками.

  

  

                                   

   

Поетичне слово устами молоді

         16 жовтня 2019 року циклова комісія мови та літератури організувала у читальному залі бібліотеки коледжу конкурс читців серед студентів І-ІІІ курсів.  Мета мистецького заходу – виявити юних талантів слова, ознайомити з багатством  української літератури, виховати любов до рідного слова, поезії.

         Оцінювали майстерність читців члени журі: заступник директора з виховної роботи Вергун Т.С., голова МО кураторів та класних керівників навчальних груп Драган З.Б., завідувач бібліотеки коледжу Належита Л.М.  та координатор студентської ради Котик Ю.Р.

  

      Учасники конкурсу ознайомили присутніх з творчістю вподобаних поетів, продемонстрували знання класичної та сучасної української літератури, продекламували власні вірші на різноманітну тематику.  Виступи студентів торкнули слухачів до глибини душі емоційністю, колоритністю, багатогранністю.

  

  

                                           

        Члени журі подякували усім учасникам конкурсу за участь, за чудовий вибір поезії та оцінили  найкраще виконання у номінаціях:

 «Патріотика»

 І місце – «Тріо» (В-12);

 ІІ місце – Шершень Дмитро (М-22);

 ІІІ місце – Плазинський Роман (В-11);

 ІІІ місце – Штундер Валентина (В-21).

 «Лірика»

 І місце – Ожібко Ірина (В-21);

 ІІ місце – Оленчин Анна-Марія (Т-31);

 ІІ місце – Дзярський Руслан (Т-11);

 ІІІ місце – Сурін Уляна (Тв-21)

 ІІІ місце – Щерба Андре (М-12)

 ІІІ місце – Шибіка Віталій (В-12).

 «Авторський вірш»

 І місце – Надія Гаран (Тв-11);

 ІІ місце – Лепський Тарас ( К-11);

 ІІ місце – Лазар Анна-Марія (В-31);

 ІІІ місце – Андрусишин Назар ( В-22).

        З гордістю можна сказати, у коледжі підростає надзвичайно талановите, творче майбутнє України.

  

 

 

XIX Всеукраїнський радіо диктант національної єдності

    8 листопада 2019 року в рамках святкування Дня писемності та мови проводився  флешмоб написання радіодиктанту. В останні роки метою такої масштабної акції є єднання усіх людей з різних куточків України та навіть поза її межами, а також перевірка власних знань з української мови. 

    Молодь та педагогічний колектив Рогатинського державного аграрного коледжу в режимі онлайн долучилися до всеукраїнської акції написання радіодиктанту.

  

   

     Текст диктанту «Від бересту – до "цифри"» зачитував відомий автор підручників з української мови Олександр Авраменко.  Правильний текст оприлюднили в той же день, тому всі мали можливість перевірити свою грамотність.

    

 

 

 

 «Гринвіч-Про 2019»

     У середу, 11 грудня 2019 року студенти Рогатинського державного аграрного коледжу взяли участь у IX Всеукраїнському конкурсі з англійської мови «Гринвіч-Про 2019». Відповідальними за проведення були викладачі англійської мови Куріца М.І., Гандзин О.М. та Гірняк Л.О.

     Приємно здивувала кількість охочих студентів. Це свідчить про те, що вони розуміють всю важливість вивчення іноземних мов та прагнуть вдосконалювати свої знання.

     Завдання містили питання як з граматики, так і з англійського країнознавства. Це в свою чергу спонукає студентів до всебічного вивчення англійської мови та культури.

   

 

 

 

«Різдво у Великобританії»

      23 грудня 2019 року був проведений урок-феєрія  на тему: «Різдво у Великобританії». Викладачі англійської мови Гандзин О.М., Гірняк Л.О. та Куріца М.І. разом із студентами груп В-11, В-12 поринули в чарівний світ Різдвяної казки.

 

  

     Під час заходу студенти виразно декламували вірші, ознайомилися із Різдвяними колядками та розширили знання про традиції святкування Різдва у Великобританії.

      На святі студенти мали можливість написати листи Санта Клаусу та послухати Різдвяне звернення королеви Британії Єлизавети ІІ.

  

                          

   Педагогічний семінар «Мова освіта, культура: Інтеграційні тенденції в сучасному світі»

 Освіта завжди дуже важлива в будь-якому суспільстві, і роль учителя в ній ключова. На думку Олександра Елькіна, натхненника та організатора  руху EdCamp  в Україні: «Сучасний український вчитель має сам бути учнем. Адже розвиток — це найбільший дар для кожного. І тільки коли ми інвестуємо в кращу версію себе, зможемо приносити користь іншим. Оскільки педагогічна професія — це служіння суспільству і країні, то сучасний вчитель має постійно змінюватися і розвиватися».

       17 січня 2020 року циклова комісія мови і літератури Рогатинського державного аграрного коледжу підготувала педагогічний семінар на тему: «Мова освіта, культура: Інтеграційні тенденції в сучасному світі».

  

       Викладачі Притика Л.Я. та Гандзин О.М. ознайомили присутніх з культурою мовлення, зокрема із змінами правопису української мови  2019 року та образом сучасного педагога в рамках соціокультурного аспекту.

   

 Конкурс "Патріот - 2020"

 

       Патріотизм починається з малого - з любові до місця, де ти народився, де живеш, з любові до своїх батьків, до своєї історії, до рідної мови, до справи, яку ти виконуєш.

 

    19 лютого 2020 року, напередодні Міжнародного дня рідної  мови, у Рогатинському державному аграрному коледжі було проведено Всеукраїнський конкурс з українознавства «Патріот». Викладач української мови і літератури Притика Л.Я. провела конкурс серед студентів І-ІІ курсу.

  

«Мова – талісман людини і нації»

   До Міжнародного дня рідної мови викладач української мови та літератури Пазюк Г.В.  зі студентами групи М-32 підготувала усний журнал «Мова – талісман людини і нації» з елементами використання інтерактивної дошки. Галина Василівна поділилася практичним досвідом впровадження ІКТ на заняттях.
  

   

 Брейн-ринг «Шлях до Тараса»

 Ну що б, здавалося, слова...

Слова та голос — більш нічого.
А серце б’ється — ожива,
Як їх почує!

Тарас Шевченко

     В ці березневі дні у всьому світі вшановують пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. У рамках святкування Шевченківських днів у Рогатинському державному аграрному коледжі, 10 березня 2020 року викладачі циклової комісії мови та літератури Гандзин О.М., Гірняк Л.О. та Пазюк Г.В.  провели брейн-ринг серед першокурсників «Шлях до Тараса» із використанням інтерактивної дошки.

   

      У конкурсі взяли участь три команди шевченкознавців ‒ студенти механічного відділення під назвою "Думка", студенти ветеринарного відділення "Кобза" та технологічного відділення ''Муза'' . Студенти мали можливість продемонструвати знання біографії Т. Шевченка, глибину знань поетичних текстів, ерудицію.

  

  

     Увесь час гра була напруженою та цікавою. Велике задоволення отримали не тільки учасники заходу, а й глядачі, які щиро вболівали за команди. За результатами конкурсу перемогу здобула команда технологічного відділення «Муза».

 

 

 

Шевченкове слово устами молоді

«Шевченко – це той, хто живе в кожному з нас. Він – як сама душа нашого народу, правдива і щира...Поезія його розлита повсюдно, вона в наших краєвидах і внаших піснях,у глибинних, найзаповітніших помислах кожного, чий дух здатен розвиватись»

 Олесь Гончаp

      Тарас Григорович Шевченко – велика і невмируща слава українського народу. В полум’яному слові оживало все те, що таїлося в глибині душі народу. Увібравши в себе душу народу, він підніс його духовну велич і красу на найвищу височінь, чим збагатив увесь світ. І головним у його пророцтві стало Слово.

        В рамках святкування Шевченківських днів 10 березня 2020 року циклова комісія мови і літератури разом із студентами провели читання поезії Шевченка біля пам’ятника Великого Кобзаря.

  

           

      Як весна оновлює природу, так само поезія Великого Тараса оновлює наші душ, закликає бути чесними і милосердними, щиро любити свій народ, свою Україну.

  

                       

             Нехай вогонь його слова запалює в наших душах Віру, Надію, Любов до рідної землі й свого народу!

 

 Робота циклової комісії мови і літератури в умовах карантину

   19 травня 2020 року було проведено засідання циклової комісії мови і літератури. В ході зустрічі розглядали питання щодо результативності дистанційного навчання в умовах карантину, семестрового оцінювання студентів та учнів, рекомендацій із заповнення журналів академічних груп після карантину, розгляд і затвердження екзаменаційної документації, підсумки проведеної викладачами циклової комісії профорієнтаційної роботи.

 

 2020-2021 н. р.

 

Конкурс читців поезії до Дня української мови та писемності

  

Мова – втiлення думки. Що багатша думка, то багатша мова.

Любiмо ïï, вивчаймо ïï, розвиваймо ïï! Борiмося за красу мови,

за правильнiсть мови, за багатство мови…

М.Рильський

      Відомо, що мова кожного народу – явище давнє, її коріння сягають у доісторичні часи. Вона є найгеніальнішим наслідком матеріальної і духовної діяльності багатьох поколінь. У великому творчому процесі народжується мова людини, а з нею і найміцніше природне єднання – суспільство, народ. Нації без мови не існують, як не існують мови без націй. Зникнення з життя якоїсь розумної форми існування – велика втрата для всього людства.

      Упродовж віків українська мова зазнавала утисків та переслідувань. І лише у час незалежності нашої держави – українська мова вийшла з тіні. Вона стала офіційною на рівні державності. Щороку Україна 9 листопада відзначає День української мови та писемності, яке припадає на православне свято – день вшанування преподобного Нестора-літописця. Адже дослідники вважають, що саме з його праці починається писемна українська мова.

       У День української писемності та мови відзначають найкращих популяризаторів українського слова.

      27-28 жовтня 2020 року у коледжі відбулося 2 етапи конкурсу читців поезії, приуроченого до Дня української мови та писемності. У конкурсі взяли участь студенти та учні усіх відділень. Оцінювали майстерність і виразність художнього читання, вибір тематики поезії вельшановне журі: Притика Л.Я., Чупак Л.Б., Належита Л.М., Качало Н.В. та Котик Ю.Р.

                                  

    Цьогоріч учасники конкурсу обрали різножанрову тематику поезій від класики до сучасності. Кожна поезія по своєму унікальна, милозвучна і доторкається до струн серця.

  

                                           

 За результатами конкурсу:

І місце здобула студентка групи К-11 Христина Калугіна

ІІ місце одержав студент групи М-42 Михайло Олійник

ІІІ місце посіла студентка групи Тв-21 Надія Гаран

Номінація «Авторський вірш» - студентка групи В-12 Альбіна Ганієва.

 

Вітаємо переможців та бажаємо нових досягнень!

 

 

 

 

 XX ювілейний радіодиктант єдності 2020

 Мова є основою духовного багатства народу та інтелектуального потенціалу, найвагоміше надбання кожної окремої людини і найбільша суспільна цінність. Українська мова посідає друге місце за милозвучністю, колоритністю та багатством. Завдання кожного з нас це любити і вивчати її щодня, зберігати і захищати її автентичність.

     Українці по всьому світу 9 листопада відзначають День української мови та писемності. В рамках святкування, 20 років поспіль проводиться масштабна акція для єднання усіх українців – радіодиктант. Це дає можливість перевірити власні знання з рідної мови, пізнати щось нове.

    За доброю традицією колективи Рогатинського державного аграрного коледжу завше долучаються до написання радіодиктанту. Цей рік не є винятком, використовуючи освітні інформаційно-комунікативні технології студенти та викладачі взяли безпосередню участь у масштабному проекті Всеукраїнської єдності.  Для студентів це вдала можливість оцінити рівень освітньої підготовки з української мови до здачі ДПА у формі ЗНО.

 

                                      

                       

                       

 Атмосфера як завжди хвилююча, натхненна,  позитивна і навіть сакральна, адже через слово єднаються мільйони людей по всьому світу.

 Мова - це скарб народу

 21 лютого по всьому світу відзначають Міжнародний день рідної мови. Мова – генетичний код будь-якого народу, серцевина його культури, історії, а також загалом людської цивілізації. 

Наша рідна, українська мова – це мова наших предків і наших майбутніх нащадків. Її калічили, забороняли, за неї катували.

Мова – це дарунок Бога, який ми повинні плекати і примножувати.

Циклова комісія мови і літератури до Міжнародного дня рідної мови підготувала відеоролик "Я люблю рідну мову" і презентувала його у соцмережі Facebbok.

https://fb.watch/3UqflpIZey/

150-річчя української мавки 

 

Сьогодні виповнюється 150 років з дня народження Лесі України (Лариси Петрівни Косач).

 

Лесю – славетну й улюблену письменницю нашого народу, феноменальну жінку у світовій культурі, можна охарактеризувати поетичним образом – «світло нагірне».

 

Нагірною проповіддю було її слово, що будило з алергійного сну націю й вселяло віру і надію в її духовні сили.

Циклова комісія мови і літератури у соцмережі Facebook презентували мультимедійну презентацію «Кассандра української драматургії», в якій відобразили драматургічну спадщину Лесі Українки.

 


https://fb.watch/3UrobcuVZd/

 

  Всеукраїнська інтернет-олімпіада «На урок» - переможці у Рогатинському державному аграрному коледжі!

Нещодавно пройшла VIII Всеукраїнська інтернет-олімпіада «На урок» (Зима 2021). Студенти першого курсу механічного відділення нашого коледжу під керівництвом викладача Ольги Гандзин вперше спробували свої сили у категорії «Англійська мова»  і одержали свої перші перемоги. Інтернет-олімпіада «На урок» - це цікавий інтерактив для учнів та студентів, який дозволяє повторити матеріал, вивчений протягом навчального року. Це  унікальна можливість продемонструвати реальний рівень знань та отримати гарантовані нагороди. Інтернет-олімпіади суттєво відрізняються від типових конкурсних заходів, адже створюють рівні умови для всіх учасників.

Під час карантину для підтримки мотивації до навчання у студентів подібні онлайн-конкурси стали особливо актуальними.     

Вітаємо із нагородженням Дипломом I ступеня Корчинського Юрія(група М-12), Герегу  Віталія(група М-11) та Мацяха Юрій-Вадима (група М-11).

Із нагородженням Дипломом II ступеня Сташка Артема (М-12)та Ляльку Ігоря (М-12).

Гандзин О.М., як наставник і консультант, отримала свідоцтва про підготовку переможців та подяку за активну участь в організації інтернет-олімпіади у навчальному закладі.

Хочеться побажати всім студентам і надалі виявляти таку ж наполегливість, ентузіазм та віру у свої сили. До нових перемог!

 

Огляд-конкурс читців імені Тараса Шевченка

 

Наша дума, наша пісня

Не вмре, не загине…
От де, люде, наша слава,
Слава України!

23-24 лютого 2021 року в Рогатинському будинку культури відбувся онлайн огляд-конкурс читців імені Т. Г. Шевченка.

Головне завдання конкурсу — духовне виховання дітей та молоді, виявлення і підтримка обдарованих читців, збагачення їх навиками акторської та сценічної майстерності, популяризація творів основоположника української літератури Т. Г. Шевченка, українських та зарубіжних класиків, сучасних авторів.

Студенти І курсу відділення механізації сільського господарства Галуга Ростислав, Федуняк Богдан та учениця відділення професійно-технічної освіти Калугіна Софія, представили літературно-музичну композицію за творчістю Т. Г. Шевченка «Розрита могила» і здобули перемогу в номінації «Патріотичний дух».

  

                                    

 До участі в конкурсі студентів коледжу підготувала викладачка української мови та літератури Г. В. Пазюк. Читці, готуючись до конкурсу, серцем доторкнулися до поезії Великого Кобзаря.

Вітаємо! Бажаємо здоров’я та творчих успіхів!

 

Краса Тарасового слова

Світлий образ Великого Кобзаря − безсмертний, як і сам народ, що породив його. Вічно нетлінна творчість геніального сина України жива подихом життя, биттям гарячого людського серця.

 

Безсмертна могутня сила його таланту, проникливість і глибина його думки, мужність і ніжність його лірики, гострота і пристрасність його слова, мужність і пісенність його віршів відзначена самовідданою любов’ю до своєї Батьківщини, до свого народу.

 

Зустрічаємо Тарасову весну разом із його віршами, піснями, віддаючи шану його світлій пам’яті й таланту.

 

Циклова комісія мови та літератури вітає з 207-річницею дня народження Тараса Шевченка шанувальників його творчості та підготувала відеоролик «Краса Тарасового слова". 

  

                                                      

                                                  https://fb.watch/48ltz9ogna/

                                                  https://fb.watch/48lvg4db5K/

  

Використання ІКТ та мультимедіа технологій під час креативного вивчення української та іноземних мов

17 березня 2021 члени циклової комісії мови і літератури, викладачі Куріца М.І. та Гірняк О.М., Чупак Л.Б. підготували онлайн семінар на тему: «Використання ІКТ та мультимедіа технологій під час креативного вивчення української та іноземних мов».

Спікери поділилися персональним досвідом використання інноваційних технологій при вивченні української та  іноземних мов у період карантину. Зокрема, звернули увагу на проблемно-орієнтоване навчання, застосування проектних методик, інформаційно-комунікативних технологій під час навчальних занять.

  

Члени циклової комісії долучилися до обговорення форм дистанційного навчання, а викладач німецької мови Приплоцька Г.В. та завідувач навчально-методичного кабінету Замкова Г.П. висловили методичні рекомендації щодо організації дистанційного навчання в умовах карантину.

   

Відкрите заняття з української мови

11 червня 2021 року в рамках засідання директорів закладів фахової передвищої освіти Івано-Франківської області, викладач Пазюк Г.В. провела відкрите заняття з української мови. Студенти показали практичні навички оволодіння інтерактивною дошкою та високим рівнем знань з української мови.