Студентська профспілка

 

У Рогатинському державному аграрному коледжі з метою представництва та захисту прав та інтересів студентів, учнів створена і діє первинна профспілкова організація студентів ( профком студентів ) коледжу.

Первинна профспілкова організація студентів – це добровільна неприбуткова громадська організація студентів та учнів коледжу, метою якої є здійснення та захист навчальних, соціально – економічних прав та інтересів членів своєї організації. Членом профспілки може стати будь – який студент, учень коледжу, який визнає Статут Профспілки, подав заяву на вступ та  сплачує профспілкові внески.

Профспілка в коледжі – це школа життя. Об'єднуючи різних людей, вона об'єднує однодумців. Якщо людина пройшла школу профспілкової роботи – вона набуває великого досвіду, який буде корисний і обов'язково стане в нагоді в житті. Такій особі набагато легше знайти своє місце в суспільстві.

       Первинна профспілкова організація студентів Рогатинського державного аграрного коледжу об’єднує 30 профспілкових груп, що становить 100% профспілкового членства .

        Згідно Статутних вимог  головою профспілковогокомітету обраний  Благий Роман Степанович.

 

Структура студентського профкому

Рогатинського державного аграрного коледжу 

   

 Загальні збори студенів

( Конференція)

 
 

 Комісія соціально-правового захисту студентів

 

Комісія культурно-масової роботи

 

Навчальна комісія

 

 

    Профспілковий комітет 

 

    Профорг групи

 

 Комісія організаційно-методичної роботи

 

Житлово-побутова комісія

 

Спортивно-оздоровча комісія


       Основне завдання профспілкового комітету – бути опорою для студентів та захищати права усіх студентів разом і кожного зокрема, тому робота профкому спрямована на захист соціально – побутових інтересів членів профспілки; створення належних умов навчання і проживання, вчасній виплаті стипендій. Особлива увага приділяється роботі з студентами пільгових категорій: сиротами, інвалідами, студентами з малозабезпечених сімей, студентами, батьки яких  брали участь в АТО.

В гуртожитках дирекцією створені  належні умови для проживання студентів

     

 

   

 

 Працює шевська майстерня  та кімната-перукарня

     

             Започатковано і проводиться засідання Школи профспілкового активу, на яких розглядаються питання соціального, правового захисту, організаційної діяльності, психологічні аспекти, тренінгові заняття. Формуванню професійної компетентності, майстерності студентів сприяють семінари, практикуми, які організовує профком спільно із іншими студентськими об’єднаннями коледжу.  Досвідом по організації і проведенні тренінгових занять по формуванню лідерських якостей ділились члени профкому з учасниками обласного методичного об’єднання голів студентських профкомів, яке проводилось на базі навчальних закладів Івано-Франківської області.

         Профспілковий комітет сприяє проведенню  дозвілля студентів: вечорів відпочинку, українських вечорниць,  різноманітних заходів по відзначенню державних, обрядових свят. Спільно з студентською радою проводить благодійні акції.

   

  

  

   Доброю традицією студентського профкому є вручення солодких подарунків студентам пільгових категорій та студентським групам з нагоди свята Миколая. Дзвінка коляда, віншування, привітання з прийдешніми святами лунали з вуст директора Ігоря Васильовича Триніва,  учасників художньої самодіяльності - ансамблю хлопців і дівчат.

   

                                

   Щорічно напередодні Великодніх свят дирекцією та студентською профспілкою проводиться акція для студентів пільгових категорій “Великодній кошик” (освячуються продуктові набори ).

     

                                    

  День студента – професійне свято кожного, хто здобуває освіту після закінчення школи. Студентські будні – найбезтурботніші, а свята – найвеселіші.(Принаймні так завжди говорять, ті, хто вже давно закінчив навчання). Студенти - генератор цікавих ідей, нестандартних рішень, креативних підходів. 

Підготовка і святкування Дня студента – особливий ритуал. Кожен студентський колектив креативить по – своєму. Викладачі, в свою чергу роблять приємні «поступки», відміняючи пари, будучи більш лояльними, розмовляючи тихіше на парах наступного дня. Традиційно  коледж влаштовує вечори-відпочинку для  студентів, враховуючи побажання та настрої. В цілому завжди виходить яскраво та цікаво!

Історична довідка.

В Україні офіційно відзначати День студента, саме 17 листопада, було започатковано в 1999 році, згідно указу Президента №659/99 від 16 червня 1999 року.

Офіційне відзначення Міжнародного дня студентів (International Students' Day) було започатковане 17 листопада 1946 року на Всесвітньому конгресі студентів, що відбувся в Празі, на знак вшанування пам'яті чеських студентів-патріотів.

Р.S.: В кожній країні склались свої традиції відзначення Дня студента. Українські ж студенти святкують День студента офіційно - 17 листопада.

  

                            

          За участь у конкурсах «Кращий студент року», «Таланти твої, Україно», конкурс-стіннівок «Моє майбутнє – Україна європейська», конкурс  поезії, присвяченого Дню української писемності і мови,конкурс робіт юних фотоаматорів «Я – частинка душі України», конкурс-плакатів, присвячений Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом «СНІД – загроза людству. Знати, щоб жити», на підставі Положення про огляд-конкурс на кращу кімнату гуртожитку, на підставі  Положення про огляд-конкурс академічних груп коледжу «Тобі Україно наші знання і таланти», за участь спортивно-масовій роботі студенти коледжу нагороджуються грамотами  та грошовими преміями.

     

Студентська профспілкова організація коледжу неодноразово висловлювала свій протест щодо зниження соціальних гарантій та утисків прав молоді, яка навчається. Ми виходили на мітинги, пікетували  Верховну Раду та Кабінет міністрів , подавали петиції до Президента.

  Профспілкова організація коледжу закликає  підтримувати студентські ініціативи щодо захисту прав та свобод студентів.