Студентська профспілка

 

У Рогатинському державному аграрному коледжі з метою представництва та захисту прав та інтересів студентів, учнів створена і діє первинна профспілкова організація студентів ( профком студентів ) коледжу.

Первинна профспілкова організація студентів – це добровільна неприбуткова громадська організація студентів та учнів коледжу, метою якої є здійснення та захист навчальних, соціально – економічних прав та інтересів членів своєї організації. Членом профспілки може стати будь – який студент, учень коледжу, який визнає Статут Профспілки, подав заяву на вступ та  сплачує профспілкові внески.

Профспілка в коледжі – це школа життя. Об'єднуючи різних людей, вона об'єднує однодумців. Якщо людина пройшла школу профспілкової роботи – вона набуває великого досвіду, який буде корисний і обов'язково стане в нагоді в житті. Такій особі набагато легше знайти своє місце в суспільстві.

       Первинна профспілкова організація студентів Рогатинського державного аграрного коледжу об’єднує 30 профспілкових груп, що становить 100% профспілкового членства .

        Згідно Статутних вимог  головою профспілковогокомітету обраний  Благий Роман Степанович.

 

Структура студентського профкому

Рогатинського державного аграрного коледжу 

   

 Загальні збори студенів

( Конференція)

 
 

 Комісія соціально-правового захисту студентів

 

Комісія культурно-масової роботи

 

Навчальна комісія

 

 

    Профспілковий комітет 

 

    Профорг групи

 

 Комісія організаційно-методичної роботи

 

Житлово-побутова комісія

 

Спортивно-оздоровча комісія


       Основне завдання профспілкового комітету – бути опорою для студентів та захищати права усіх студентів разом і кожного зокрема, тому робота профкому спрямована на захист соціально – побутових інтересів членів профспілки; створення належних умов навчання і проживання, вчасній виплаті стипендій. Особлива увага приділяється роботі з студентами пільгових категорій: сиротами, інвалідами, студентами з малозабезпечених сімей, студентами, батьки яких  брали участь в АТО.

В гуртожитках дирекцією створені  належні умови для проживання студентів

     

 

   

 

 Працює шевська майстерня  та кімната-перукарня

     

             Започатковано і проводиться засідання Школи профспілкового активу, на яких розглядаються питання соціального, правового захисту, організаційної діяльності, психологічні аспекти, тренінгові заняття. Формуванню професійної компетентності, майстерності студентів сприяють семінари, практикуми, які організовує профком спільно із іншими студентськими об’єднаннями коледжу.  Досвідом по організації і проведенні тренінгових занять по формуванню лідерських якостей ділились члени профкому з учасниками обласного методичного об’єднання голів студентських профкомів, яке проводилось на базі навчальних закладів Івано-Франківської області.

         Профспілковий комітет сприяє проведенню  дозвілля студентів: вечорів відпочинку, українських вечорниць,  різноманітних заходів по відзначенню державних, обрядових свят. Спільно з студентською радою проводить благодійні акції.

   

  

  

   Доброю традицією студентського профкому є вручення солодких подарунків студентам пільгових категорій та студентським групам з нагоди свята Миколая. Дзвінка коляда, віншування, привітання з прийдешніми святами лунали з вуст директора Ігоря Васильовича Триніва,  учасників художньої самодіяльності - ансамблю хлопців і дівчат.

   

                                

   Щорічно напередодні Великодніх свят дирекцією та студентською профспілкою проводиться акція для студентів пільгових категорій “Великодній кошик” (освячуються продуктові набори ).

     

                                    

  День студента – професійне свято кожного, хто здобуває освіту після закінчення школи. Студентські будні – найбезтурботніші, а свята – найвеселіші.(Принаймні так завжди говорять, ті, хто вже давно закінчив навчання). Студенти - генератор цікавих ідей, нестандартних рішень, креативних підходів. 

Підготовка і святкування Дня студента – особливий ритуал. Кожен студентський колектив креативить по – своєму. Викладачі, в свою чергу роблять приємні «поступки», відміняючи пари, будучи більш лояльними, розмовляючи тихіше на парах наступного дня. Традиційно  коледж влаштовує вечори-відпочинку для  студентів, враховуючи побажання та настрої. В цілому завжди виходить яскраво та цікаво!

Історична довідка.

В Україні офіційно відзначати День студента, саме 17 листопада, було започатковано в 1999 році, згідно указу Президента №659/99 від 16 червня 1999 року.

Офіційне відзначення Міжнародного дня студентів (International Students' Day) було започатковане 17 листопада 1946 року на Всесвітньому конгресі студентів, що відбувся в Празі, на знак вшанування пам'яті чеських студентів-патріотів.

Р.S.: В кожній країні склались свої традиції відзначення Дня студента. Українські ж студенти святкують День студента офіційно - 17 листопада.

  

                            

          За участь у конкурсах «Кращий студент року», «Таланти твої, Україно», конкурс-стіннівок «Моє майбутнє – Україна європейська», конкурс  поезії, присвяченого Дню української писемності і мови,конкурс робіт юних фотоаматорів «Я – частинка душі України», конкурс-плакатів, присвячений Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом «СНІД – загроза людству. Знати, щоб жити», на підставі Положення про огляд-конкурс на кращу кімнату гуртожитку, на підставі  Положення про огляд-конкурс академічних груп коледжу «Тобі Україно наші знання і таланти», за участь спортивно-масовій роботі студенти коледжу нагороджуються грамотами  та грошовими преміями.

     

Студентська профспілкова організація коледжу неодноразово висловлювала свій протест щодо зниження соціальних гарантій та утисків прав молоді, яка навчається. Ми виходили на мітинги, пікетували  Верховну Раду та Кабінет міністрів , подавали петиції до Президента.

  Профспілкова організація коледжу закликає  підтримувати студентські ініціативи щодо захисту прав та свобод студентів. 

Студентське самоврядування

        У всі часи студентство вважалося передовою верствою населення із прогресивними поглядами та рішучими вчинками. Прагнення до знань і активна життєва позиція роблять цих молодих людей несхожими на інших членів суспільства.

        Інтереси студентів Рогатинського державного аграрного коледжу представляє Студентська рада.

      Студентська рада – орган студентського самоврядування, метою якого створення умов для самореалізації особистості студентів і формування у них організаторських навичок, лідерських якостей, відповідальності за результат своєї праці тощо.

       Студентська рада діє на принципах відкритості, рівності прав студентів, незалежності від впливу політичних партій та рухів, громадських і релігійних організацій.

    Діяльність студентського самоврядування спрямована на забезпечення виховання духовності та культури студентів Рогатинського державного аграрного коледжу, зростання у них соціальної активності.

    Органи студентського самоврядування є не просто представницькими, вони активно виступають у ролі своєрідних посередників між адміністрацією коледжу, відділення і студентською громадою, забезпечуючи їх ефективне спілкування.

     У нашому коледжі студентське самоврядування діє уже 15 років.  Воно об’єднує у собі студентську раду, студентську профспілку, ради гуртожитків.

            

               Основними завданнями Студентської ради є:

 • захист прав та інтересів студентів, які навчаються;
 • забезпечення виконання студентською молоддю своїх обов’язків — як громадянина і студента;
 • сприяння навчальній, науковій та творчій діяльності студентів;
 • участь у проведенні навчально-виховної роботи коледжу;
 • організація культурно-освітньої та фізкультурно-масової роботи,  дозвілля та відпочинку студентів;
 • сприяння забезпеченню інформаційної, правової, психологічної, фінансової, юридичної та іншої допомоги студентам відповідними службами, органами, організаціями тощо;
 • пропаганда здорового способу життя, запобігання вчиненню студентами правопорушень;
 • виховання патріотизму, потреби дотримуватися законодавства, моральних та етичних норм;
 • співпраця з адміністрацією коледжу для вдосконалення навчального-виховного процесу.

        Чинна Студентська рада – це креативні та ініціативні люди, яким не байдуже, що відбувається в їхньому рідному коледжі і які прагнуть зробити навчальний процес цікавим, веселим і незабутнім. 

 

Сектори роботи студентської ради

 Сектор – це організація 2-3 студентів, які виконують окреме завдання покладене на них, відповідно до їх навичок, вподобань і можливостей.

 У студентській раді діють такі сектори:

 • Прес-центр
 • Волонтерська служба
 • Клуб за інтересами.

 

 

 

 Роль студентського самоврядування в організації патріотичного виховання в умовах розвитку демократичного суспільства

           Історія будь-якого народу містить періоди, дати, які є вирішальними і доленосними в його житті. Ми пам’ятаємо і ніколи не забудемо героїчні сторінки, коли проливалась кров патріотів. Адже хто не знає минулого, той не вартий майбутнього.

         Студентська молодь в усі часи і епохи була найбільш динамічною, безкомпромісною, творчою силою суспільства. Вона найбільш орієнтована в політичному перебігу подій, має чіткі соціальні позиції, виразні життєві ідеали. Про це свідчить подвиг Героїв Крут – юних захисників суверенності України, подвиг, що вселяє гордість і єднає українську націю.

Ми пам’ятаємо героїзм героїв повстанчих загонів УПА, які в тяжкі часи відстоювали незалежність країни. І ми вірні традиціям наших предків  саме студенти розпочали голодування у 1991 році. Це студенти відстоювали демократію на Майдані Незалежності восени 2004 року. Це вони вийшли на мирну демонстрацію за Європейські орієнтири у 2013 році, і ще раз заявивши про себе як найбільш прогресивна і теоретично підготовлена частина суспільства.

По-молодечому голосно і завзято, з піснями, з прапорами України і Євросоюзу, заявили про свою цивільну позицію. Вони вийшли на площу з вірою в справедливість і надією на те, що їх голос буде почутий урядом Януковича. Але сталося інакше…

Десятки протестувальників були по звірячому побиті спецпідрозділами міліції  і у важкому стані потрапили до лікарень. Серед тих хто постраждав були і наші студенти-випускники, а Романа Шарана показали по телевізійних каналах як він із зламаною рукою був вкинутий у міліцейські клітки як злочинець. З нього вимагали показів, погрожували судовою розправою.

   Вже вранці по всіх каналах світу транслювали страшні кадри цього побоїща. Люди побачили, як здоровенні бійці, озброєні палицями калічать студентів. Побачили розбиті голови, скривавлені особи дітей і жах в їх очах.   На вулиці Києва вийшли тисячі і тисячі українців. Українців, які встали за своїх дітей, за честь і гідність кожного з нас. Це був початок…

   Після двох місяців мирних протестів підтримка мітингувальників зростала. Та замість того,  щоб мирно врегулювати ситуацію, 18 лютого тодішня влада на чолі з Януковичем віддала злочинний наказ застосувати зброю і зробити «зачистку» Майдану, застосовуючи водомети, бронетранспортери і вогнепальну зброю.

До нас прийшла війна. Справжня кровопролитна війна. Нас намагалися винищити за бажання мати людську гідність і самим обирати своє життя. Настав той час, коли кожен українець мав зробити вибір: або ти станеш рабом, або будеш вільною людиною і житимеш у вільній державі.

Тисячі поранених і більше 100 людей було вбито снайперами та бійцями спецпідрозділів міліції. Серед них – науковці, викладачі, студенти, вчителі, художники, архітектори, театральні режисери, громадські активісти. Кров цих людей стала вироком для злочинної диктатури. Ця «Небесна Сотня» своїм життям викупили свободу для мільйонів українців і дає шанс збудувати нову демократичну правову державу.

Безсмертні душі вбитих і закатованих відійшли у небеса, але вони вічно житимуть в народній пам’яті, бо «Герої не вмирають!»

Ми вчимо історію, але ми її творимо. Тому ми розпочали  марші протесту проти побиття студентів у Києві. Перші мітинги у місті  Рогатині та звернення до тодішньої влади з вимогою скласти свої повноваження, збір благодійних коштів на підтримку Євромайдану, на реабілітацію поранених випускників коледжу, на допомогу сім’ям Небесної сотні, організація антивоєнного мітингу для всієї молоді району, участь студентів у загальноміському конкурсі на кращий ескіз пам’ятного знаку Небесній Сотні. Ми брали участь у  благодійних концертах для жителів  міста і залучені кошти передати на його спорудження.

Тим часом, за ініціативи директора нашого коледжу, було прийнято рішення спорудити пам’ятник Небесній Сотні на території коледжу. Всіма нами ця ініціатива була підтримана і 27 червня 2014 року  такий пам’ятний знак був відкритий і освячений.

У боях за  свою країну, за  краще життя гинуть завжди найкращі. Новітні герої своєю великою любов'ю, мудрістю та душевним теплом зберегли неньку-Україну від найбільшої загрози - втрати її незалежності. Хай вічною буде пам'ять загиблим героям!

2018 рік

Організаційне засідання студентської ради 

  13 вересня 2018 року згідно плану роботи студентської ради відбулося організаційне засідання студради. Від імені адміністрації коледжу заступник директора з виховної роботи Тетяна Степанівна Вергун привітала учасників засідання з початком роботи студентської ради. Побажала плідної праці, нових ідей та звершень. Практичний психолог Наталія Володимирівна Добровлянська приєдналася до привітань і розповіла студентам про роль студради у житті коледжу,  її функції та повноваження.

    Дирекція навчального закладу призначила координатором студентської ради Юлію Романівну Котик. Новоспечений координатор ознайомила присутніх із орієнтовними напрямами роботи студентської ради у 2018-2019 навчальному році та запропонувала пройти анкетування з метою вивчення подальших перспектив розвитку спільноти студентського самоврядування.

  

    Голова студентської ради Василина Чубата висловила особисті міркування з приводу подальшої роботи студради і запропонувала  представникам  студентського самоврядування І курсу взяти участь у творчому конкурсі "Фото - Квест". Конкурс має на меті розкрити творчий потенціал студентів. Зустріч виявилася плідною, позитивною, сповненою ентузіазму і надій на ефективну, результативну діяльність студентського самоврядування.

 Конкурс « Таланти, твої Україно»

 Талант - це віра в себе, в свою силу.

 Максим Горький

 Великий талант вимагає великої працьовитості.

 Петро Чайковський

   Наш навчальний заклад уже понад 60 років поряд з підготовкою фахівців аграрної галузі формує творчі особистості. Цього року на І курсі нараховується 205 студентів. З метою вивчення студентського контингенту, виявлення творчих здібностей і талантів, традиційно, у вересні адміністрація коледжу організовує конкурс талантів серед студентів І курсу.

    Першокурсники неабияк вразили членів журі та глядачів у залі, створили святковий та позитивний настрій. Вони підготували різножанрові номери й постановки (вокальні номери, театральні, танцювальні і гумористичні постановки, а також художні малюнки) та продемонстрували високий рівень підготовки. 

  

                                 

     Оцінювало майстерність та творчість юних талантів вельмишановне журі у складі: заступника директора з навчально-виробничої роботи П.С.Мельниченка, практичного психолога Н.В.Добровлянської, голови профспілки коледжу З.Б.Драган, методиста навчальної частини І.Б.Кобути, завідувача бібліотеки Л.М.Належитої та художніх керівників (Л.Я.Тернівської, Б.І.Федьківа, А.І.Крупки).

   Члени журі подякували усім учасникам за участь і прекрасні номери, а також з радістю відзначили, що лави студентства поповнила талановита молодь.    

Організаційна нарада з студентським активом

    Згідно плану виховної роботи 3 жовтня 2018 року відбулася організаційна нарада директора коледжу Триніва І.В. з студентським активом навчального закладу. На засіданні обговорювали такі питання:  збереження теплоенергії до початку і під час опалювального сезону, стан відвідування навчальних занять, дотримання порядку та правил поведінки на території коледжу та гуртожитків.

 

        Ігор Васильович повідомив учасників наради про необхідність економного використання енергоносіїв у період опалювального сезону і тепліше одягатися відповідно до погодних умов.

      Він наголосив на  дотриманні правил внутрішнього розпорядку  навчального закладу, нормативних документів, а також правил проживання у гуртожитках.

    На засіданні студенти мали можливість поспілкуватися з Мельник Ольгою, студенткою IV курсу технологічного відділення,яка проходила навчально-виробничу практику у Німеччині. Студентка розповіла про особливості практики,графік роботи, екскурсії, етнокультурні цінності німців та їх ставлення до практикантів. За словами практикантки, секрет успіху полягає у доброму володінні німецькою мовою та прагненням вчитися, працювати.

       Директор коледжу проінформував студактив про початок профорієнтаційної роботи. Вже кілька років поспіль студенти беруть активну участь у акції  «Зроби собі заміну», тому запропонував продовжити цю добру традицію.

Святковий концерт до Дня працівників освіти

      День вчителя — чудове свято, коли ми можемо висловити свою щиру подяку нашим педагогам за їхню непросту й благородну працю, за увагу та терпіння, за бажання бачити своїх вихованців успішними та щасливими людьми.

      4 жовтня 2018 року  у Рогатинському державному аграрному коледжі до Дня працівників освіти відбувся святковий концерт.

  

     Учасники художньої самодіяльності, студенти та учні коледжу створили веселу і святкову атмосферу для публіки, підготували: смішні театральні сценки, енергійні хореографічні композиції та вокальні номери.

  

       Глядачі підтримували виконавців бурхливими, радісними оваціями.

 

Комплексна спартакіада військово-прикладних видів спорту

 Не лише силою боротися треба, а і вмінням.

      11 жовтня 2018 року до Дня захисника України, Дня створення УПА та українського козацтва у Рогатинському державному аграрному коледжі проводилася комплексна спартакіада військово-прикладних видів спорту серед студентів І-ІІІ курсів. Підготували спортивно-масовий захід голова циклової комісії фізичного виховання і Захисту Вітчизни Маньків Б.В. і керівник фізичного виховання Нитчин М.Т. 

             Цього року спартакіада складалася з 4 завдань:

 1) Біг 10*10 метрів;

 2)Підтягування на перекладині;

 3)Віджимання на брусах;

  4)Комплексно-силова вправа.

 

       Студенти продемонстрували високий рівень спортивної підготовки, козацький дух та прагнення перемогти.

 

Талановита молодь читає поезію

 “Поезія — це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі...”

 Ліна Костенко

      17 жовтня 2018 року циклова комісія мови та літератури організувала у читальному залі бібліотеки коледжу конкурс читців поезії «О слово рідне…» серед студентів І-ІІІ курсів.  Мета мистецького заходу – ознайомити з багатим і прекрасним фондом української літератури, виховати любов до рідного слова, поезії, сформувати особисті вподобання і прагнення пізнавати світ мови та літератури.

    Учасники конкурсу ознайомили присутніх з творчістю вподобаних поетів, продемонстрували знання класичної та сучасної української літератури.

  

    Виступи студентів торкнули слухачів до глибини душі емоційністю, колоритністю, багатогранністю. Звучали вірші різножанрової тематики, починаючи від романтичної лірики до глобальних проблем людства.

  

Жива молодіжна вервиця у Рогатині

Молитва – це крила душі…

     З ініціативи духовенства рогатинського деканату та директора коледжу Триніва І.В., 18 жовтня 2018 року відбулася молитовна хода вулицями міста Рогатина з молитвою на вервиці, в якій молилися за мир і спокій в Україні та просили заступництва  Пресвятої Богородиці.

  
      У молитовній ході взяли участь студенти аграрного коледжу, які щиро прославляли Небесну і нашу Матір, за Її турботу і опіку над нами.

        

  

Круглий стіл на тему: « Ми проти насильства»

     З ініціативи дирекції коледжу, 23 жовтня 2018 року, у рамках тижня Центру соціальних служб сім”ї та молоді РДА, було проведено круглий стіл «Ми проти насильства» за участю студентського активу та працівників Рогатинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. На зустрічі обговорювали такі питання:

 • Проблема боулінгу в молодіжному середовищі;
 • Торгівля людьми – грубе порушення прав громадян;
 • Юридична відповідальність за вчинення насильницьких дій.

  

      Питання насильства жваво обговорювалося членами студентського активу коледжу, кожен з яких висловив свою думку, досвід і шляхи подолання цієї проблеми. Голова студентської ради Чубата Василина розповіла про відомого мотиваційного тренера з обмеженими можливостями Ніка Вуйчича, який також у свій час пережив знущання і створив програму «Безпечна школа».

   

     Війна та насильство — це зло, що калічить наші душі. Отже, щоб стати кращими, потрібно змінити навколишній світ, починаючи з себе, зі своїх друзів та знайомих. Якщо кожен з нас зміниться, то зміниться  й наше життя, а значить, щезнуть війни та насильство.

 

Неймовірний вечір з Ніком Вуйчичем

        За ініціативи голови студентської ради Василини Чубатої та сприяння депутата Івано-Франківської обласної ради, директора РДАКу Триніва І.В., 28 жовтня 2018 року відбулася поїздка у славне місто Лева на грандіозну подію – зустріч з Ніком Вуйчичем «Життя без обмежень».

       Студенти коледжу, учні СЗОШ №1 та гімназії ім. Володимира Великого мали можливість послухати відомих ораторів, наставників Ніка Холла та Ніка Вуйчича.

  

      Найочікуванішим моментом вечора був вихід Ніка Вуйчича, людини з обмеженими можливостями, але з безмежними серцем і душею. Він австралійський мотиваційний тренер, меценат, християнський проповідник та автор книг. У Львів Нік прибув вперше з власною програмою. Його слова знайшли відгук у кожному серці глядачів, дали надію тим, хто її потребує. Нік вразив присутніх своєю історією, життєвим позитивом, щирою вірою у себе та Бога.

      Крім того, у прохолодний осінній вечір тепло зігрівали пісенні номери учасників «Голосу країни» та хореографічний номер подружньої пари з обмеженими можливостями, який безумовно розчулив кожного.

  

      Ця зустріч назавжди залишила у слід  у серцях молоді Рогатина. Вони із захопленням слухали виступи молодих спікерів, почерпнули життєву енергію та настанови, отримали неймовірну порцію позитивних вражень та емоцій. Їм було над чим задуматися….

 

Чергове засідання студентської ради

      8 листопада 2018 року згідно плану роботи студентської ради проводилося засідання студентської ради коледжу.

    На порядку денному обговорювалися питання організації святкування Міжнародного дня студента та затвердження плану на заходів на листопад.

     Члени студради творчо та плідно попрацювали над створенням ідей щодо організації святкової дискотеки з нагоди Дня студента. До організації створення святкової атмосфери підійшли з креативом та позитивним настроєм. Свято обіцяє бути веселим, танцювальним, жартівливим.

  

                                   

            Затвердили план заходів на поточний місяць.

 

Радіодиктант національної єдності 2018

     Щороку 9 листопада в Україні відзначають День української писемності та мови. В рамках святкування проводиться всеукраїнський флешмоб написання радіодиктанту. Цього року офіційне гасло радіодиктанту - #пишеморазом.

      9 листопада 2018 року студенти, викладачі та працівники Рогатинського державного аграрного коледжу в режимі онлайн долучилися до всеукраїнської акції написання радіодиктанту. Кожен з присутніх відчував піднесення, радість, гордість, що ми – українці. 

  

  

     Текст диктанту «Крила України» озвучив доцент  Київського університету імені Б. Грінченка  Олександр Авраменко. 

      Ми поділяємо основну думку диктанту, що « Головне – усім нам роботи свою справу з любов’ю, відчувати і політ і тоді обов’язково мрія здійсниться!».

 

Нагородження до Дня студента

     15 листопада 2018 року відбулося нагородження студентів з нагоди професійного свята, Дня студента. Вихованці коледжу отримали грамоти за успішні досягнення у навчанні, спортивних секціях, художній самодіяльності.

  

     Директор коледжу Тринів І.В. особисто привітав студентів зі святом, побажав здоров’я, незабутніх, цікавих студентських років та примноження нових здобутків.

  

  

      Заступник голови директора з виховної роботи Вергун Т.С. висловила привітання з нагоди свята та гордість за досягнуті результати вихованців.

 

      Учасники художньої самодіяльності привітали винуватців дійства сольними номерами.

   

     Бажаємо Вам, студенти,  численних перемог і досягнень на вашому життєвому шляху! Нехай ці студентські роки пройдуть незабутньо, цікаво і легко!

 

Святкова дискотека з нагоди Дня студента

    15 листопада 2018 року з ініціативи студентської ради та підтримки дирекції навчального закладу було проведено святкову дискотеку з нагоди Дня студента. Члени студентської ради підготували фотозону та цікаві конкурси, прикрасили тематично фойє актової зали. 

  

  

                                

       Також було під час свята проводився збір благодійних коштів для студентки Вікторії Коритко.

     Учасники художньої самодіяльності та їх керівники забезпечили живу музику, виконання сучасних пісень. Свято відбулося на славу, молодь отримала великий позитивний заряд і довела, що студенти вміють не тільки вчитися, а й добре відпочивати! 

 

Благодійна робота студентської ради

        Студентська рада до Дня студента організувала святкову дискотеку, яка мала благодійний характер. Вихованці коледжу дуже чуйні до чужого горя і завжди готові допомогти іншим, тому вкотре відгукнулися надати посильну матеріальну допомогу.  

        Кошти, зібрані, за вхідний квиток (5 грн) були передані директором навчального закладу Тринівим І.В. та головою студентської ради Чубатою В. для Вікторії  Коритко, студентці групи Тв-31, яка потребує довготривалого і дороговартісного лікування.

       Дирекція, студентська рада висловлює щиру подяку небайдужому студентському і учнівському колективу.

 

 Чергове засідання студентської ради 06.12.18

         6 грудня 2018 року  відбулося чергове засідання студентської ради. На порядку денному розглядали такі питання:

1.Конкурс «Новорічних прикрас».

2. Підготовка до благодійного ярмарку «Подаруй дитині радість».

3. Підготовка до новорічного свята.

4. Дотримання техніки безпеки під час канікул.

5. Проведення акції «Зроби собі заміну».

     Координатор студентської ради Котик Ю.Р. проінформувала про організацію новорічної програми, наголосила на нагальній потребі представникам студради донести до відома у групи про правила безпечної поведінки під час зимових канікул та участі у проведенні профорієнтаційної роботи.

     Голова студентської ради Чубата В. розповіла присутнім про перші результати конкурсу «Новорічні прикраси» та стан підготовки до благодійного ярмарку.

  

  

Благодійний ярмарок «Подаруй дитині радість»

Краще зробити одну добру справу, ніж сказати сто добрих слів

Веселін Георгієв

Добро множить добро

Сілован Рамішвілі

      9 грудня 2018 року  у м. Рогатин за ініціативи районної ради старшокласників «Лідер» , відбувся благодійний ярмарок «Подаруй дитині радість». Зібрані кошти підуть  на придбання подарунків дітям-сиротам та дітям з малозабезпечених сімей.

     До цієї благодійної акції долучилася також студентська молодь Рогатинського державного аграрного коледжу. Напередодні  студенти активно та плідно готувалися до  ярмарку. Під керівництвом майстрів виробничого навчання Базів О.М., Бояновської Н.В. учні групи К-21 спекли чудові, смачні медові пряники.

      З допомогою викладача Гадуп’як О.В., її креативних ідей та вмінь,  студенти виготовили цікаві та креативні новорічні прикраси.

  

     Творча команда: Чубатої Василини, Панівник Оксани, Кілафли Валерія, Грушецької Вероніки, Денеги Уляни, Кічули Марії, Депутович Сандри, Лазар Анни-Марії  з натхненням  працювала над творчим оформленням різдвяних пряників.

  

  

      Координатор студентської ради Котик Ю.Р. та студенти Панівник Оксана, Кілафли Валерій та Затерко Олеся презентували на ярмарку,  виготовлені власноруч, роботи студентського колективу та зібрали кошти на суму 1146 грн.

  

      Ми безмежно раді, що змогли цей світ зробити трішечки добрішим і віримо, що Святий Миколай обов’язково завітає до дітей-сиріт та дітей з малозабезпечених сімей.  

     Дякуємо дирекції коледжу та викладачам, майстрам виробничого навчання за підтримку та допомогу, а також всім студентам та учням, які долучилися до цієї благодійної акції.

 

 Тренінг «Домашнє насильство – де шукати вихід?»

       13 грудня 2018 року, в рамках тижня права, у коледжі проводився для студентів тренінг «Домашнє насильство – де шукати вихід?» .

     Тренінг проводив запрошений гість, Назарій Петрів науковий співробітник Інституту та аспірант кафедри історії Церкви УКУ, координатор різноманітних проектів.

  

        За допомогою елементів психодрами тренер змоделював різні ситуації домашнього насильства. Навів багато прикладів, схожих випадків: зламаних доль, сімейних розломів. Ці життєві історії продемонстрували  лише незначну частину того, що називається домашнім насильством.

  

      Студенти взяли активну участь у тренінгу, апробували на собі роль «жертви», проявили співпереживання до потерпілих насильства, шукали разом із тренером шляхи виходу із кризової ситуації.

      Тренінг виявився для студентів корисним, він дав змогу всім присутнім  усвідомити, що жертвам домашнього насильства необхідна допомога та що ситуація не безнадійна. Учасники зустрічі зрозуміли для себе, що людей, які постраждали від різного виду насильства, слід морально підтримати, знайти для них добре слово. А також, що не потрібно боятися про це говорити, звертатися за допомогою, боротися із своїми страхами, стереотипами сором’язливості, страхом розголосу та громадським осудом. Усе це дозволить  попередити виникнення душевних травм, фізичних страждань і принижень.

     Як зазначив пан Назарій, наше завдання допомогти людині зрозуміти проблему і змінити щось у її житті, пам’ятати що вихід завжди Є!

        Особливу подяку висловлюємо запрошеному гостю, тренеру та чудовій людині Назару Петріву!

«Святий Миколай іде – Різдво веде»

В день омріяний, жаданий,
Нехай здійсняться всі бажання.
На крилах щастя Святий Миколай
Передає вам найкращі вітання!

     Свято Миколая – довгожданий  день зустрічі з мріями та подарунками. Свято дитинства й щедрості, на яке щорічно чекають і дорослі і малі.

    За доброю традицією, напередодні свята у коледжі відбувається новорічно-різдвяна програма.  Цього року веселе свято «Святий Миколай іде – Різдво веде» для студентів підготували викладачі Драган З.Б., Лещар М.І. та координатор студентської ради Котик Ю.Р.

  

  

      Директор коледжу Тринів І.В. привітав усіх присутніх зі святом, побажав щедрого і багатого Миколая, радості й тепла у кожній родині, миру в Україні.

   Ігор Васильович разом з Миколаєм роздав солодкі подарунки навчальним групам, учасникам художньої самодіяльності  та святкової програми.

  

     Аудиторію вразили  веселі, жартівливі сценки, танці та пісні. Студенти та організатори постаралися на славу, створили гарний настрій, подарували багато позитивних емоцій.

  

  

     Дякуємо всім, хто долучився до організації чудового свята  для студентів, викладачів та працівників коледжу!

 

 

Засідання студентської ради 12.02.19

     12 лютого 2019 року згідно плану роботи студентської ради було проведено чергове засідання. На порядок денний виносилися такі питання:

 1.План роботи студентської ради на поточний місяць.

 2.Благодійний ярмарок до Дня Закоханих.

 3.Дотримання правил внутрішнього розпорядку коледжу та профілактика шкідливих звичок серед студентства.

 4.Обговорення результатів проведеної профорієнтаційної роботи студентами «Зроби собі заміну» під час канікул.

       Координатор Котик Ю.Р. повідомила присутнім про план заходів на поточний місяць.

    Голова студентської ради Василина Чубата ознайомила з деталями та умовами проведення благодійного ярмарку до Дня Закоханих, збору матеріальної допомоги для сина випускниці коледжу.

   Котик Ю.Р. звернулася з проханням до членів студради проінформувати студентів групи про правила внутрішнього розпорядку коледжу та популяризувати здоровий і активний спосіб життя серед молоді.

       Члени студради обговорили результати проведеної профорієнтаційної акції «Зроби собі заміну».

  

 

Добро руками студентів

     Наш коледж завжди був і є взірцем добродіянь.

    14 лютого 2019 року в День Закоханих було проведено благодійний ярмарок з метою збору коштів на лікування маленького хлопчика Володимира Крисини з с.Липівки.

  

Студенти та члени студентської ради, викладачі власними зусиллями, стараннями підготували тематичну випічку та власноруч зроблені креативні валентинки.

  

  Кожен, хто долучився до цієї благородної справи, відчув себе корисним, адже зміг принести радість та надію родині хворої дитини на успішне одужання.

  

15 лютого 2019 року Рогатинський державний аграрний коледж під час міського благодійного ярмарку передав зібрані кошти у сумі 8410 грн. родичам хлопчика.

 

 Як показує практика, добро робити легко, головне - почати.

 

"Міс і Містер Валентинка"

На початку лютого у Рогатинському державному аграрному коледжі стартував конкурс «Міс і Містер Валентинка» у соцмережах.

     14 лютого 2019 року в День Закоханих проводився фінальний тур конкурсу. Члени журі у складі: практичного психолога Добровлянської Н.В., координатора студради Котик Ю.Р. та фотографа коледжу Третяка О.М. визначили переможців.

   Титул «Міс Валентинка» здобула Анна-Марія Лазар, студентка ІІ курсу ветеринарного відділення, а переможцем у номінації «Містер Валентинка» став Петрик Микола, студент IV курсу технологічного відділення.

  

     16 лютого 2019 року переможці отримали почесні грамоти та солодкі призи.

  

Вітаємо із здобутою перемогою!

 

Фотоквест

     З 20 по 28 березня до Всесвітнього дня Землі та Міжнародного дня Щастя у коледжі проводився конкурс « Фотоквест» між 4 командами відділень:

       Ветеринарне відділення 

 • Команда « Афродіти»
 • Команда «КЮА»

    Технологічне відділення 

 • Команда «Покемони 2.0»

      Відділення механізації сільського господарства 

 • Команда «Андреналін»  

        Учасники команд підготували фото до запропонованих тем: 

 1. Як я намагаюсь врятувати світ від екологічної катастрофи.
 2. Щастя в простих речах…
 3. Сучасний світ моїми очима.

     28 березня 2019 року у формі презентації відбувся завершальний етап Фотоквесту, де кожна команда представила захист своїх робіт.

   

   Роботи команд були цікавими, смішними та креативними, основна думка  фоторобіт –  «Прагнеш змінити світ, почни його з себе».

Учасники команд та члени журі координатор студентської ради Котик Ю.Р., місцевий фотограф Третяк О.М. визначили переможців таємним голосуванням.

         За результатами голосування:

І місце – команда «КЮА»;

ІІ місце – команда «Адреналін»

ІІІ місце – «Покемони 2.0.»

ІV місце – команда «Афродіти».

     Кожна команда отримала сертифікат за зайняте місце і солодкий приз, а команда-переможець «КЮА» ще й безкоштовну фотосесію від Третяка О.М.

Вітаємо переможців! Нових Вам перемог, натхнення і наснаги!

 

 

Чергове засідання студентської ради 04.04.2019р.

       4 квітня 2019 року згідно з планом роботи студентської ради було проведено чергове засідання студентської ради.

    На порядку денному обговорювалися  організаційні питання: підготовка до щорічного звітного концерту колективів художньої самодіяльності Рогатинського державного аграрного коледжу, проведення конкурсу «Великодній атрибут», участь членів студради у благодійній акції « Випікання пасок для захисників України» та майстер-класі з писанкарства.

       Крім того, на засіданні піднімалися питання  профорієнтаційної роботи студентів – акції  «Зроби собі заміну» та поширення в соціальних мережах запрошення на навчання.

   

  

Екологічна хресна дорога

 "Він же був поранений за гріхи наші,

роздавлений за беззаконня наші.

Кара, що нас спасає, була на Ньому,

і Його ранами ми вилікувані"

(Ісая 53: 5)

       Традиційно 2 рік поспіль, в Страсний тиждень студентська рада організовує Хресну дорогу. Цього року Хресна дорога, присвячена, проблемі екології нашого суспільства та пам’яті про Чорнобильську трагедію.

      Питання екології невід’ємно пов’язане з питанням життя з Богом. Ставлення до довкілля є важливим для кожної людини, для християнина, для Церкви. Оскільки всі ми несемо відповідальність за створіння перед нашим Творцем.

     Існує поняття екологічного гріха – це забруднення навколишнього середовища, будь-яке нераціональне використання Божих дарів. Він вважається одним з найважчих соціальних гріхів.

    Чинити екологічний гріх – це порушити заповідь «Не вбивай!». Ця Заповідь стосується не лише безпосереднього вбивства чи загрози для людського життя, здоров’я, а також забруднення навколишнього середовища, яке має дуже багато форм. 

       Церква наголошує на необхідності оберігати світ. Це означає, що ми повинні мудро господарювати, шануючи той порядок, який встановив Бог. Але для цього є необхідним своєрідне екологічне навернення.

 «Ми повинні чітко усвідомити собі, що не ми є творцями і  власниками всього, що нас оточує, а Небесний Отець, який, створивши людину,  передав їй до вжитку видимий світ, зробив її управителем»

 

Блаженніший Любомир (Гузар)

        Під час Хресної дороги студенти, учні та трудовий колектив коледжу щиро молилися, просили Господа, щоб допоміг нам усвідомити цінність та унікальність природніх багатств, щоб ми могли господарювати, не завдавши шкоди і щоб простив наш гріх марнотрацтва та безповідальності.

  

       Перед нами тільки дві можливості: або продовжувати руйнувати природу і загинути разом із нею, або навернутися, перестати нищити Божі дари і знову втішатися ними. Ми щиро сподіваємося, що людство обере другий шлях, у тому намірі ми молилися і закликаємо усіх людей також молитися.

 «Збереження природного довкілля  має стати справою усього нашого життя»

 Блаженніший Любомир (Гузар)

Чергове засідання студентської ради 07.05.2019

  7 травня 2019 року відбулося чергове засідання студентської ради. На засіданні обговорювалися питання:

 1. Щорічна акція до Дня вишиванки.
 2. Організація дискотеки для студентів коледжу.
 3. Профорієнтаційна робота членів студентської ради.

     Координатор студентської ради Котик Ю.Р. проінформувала присутніх про щорічну акцію до Дня вишиванки і було обговорено пропозиції щодо її проведення.

      Спільно зі членами студради прийняли рішення щодо організації вечора відпочинку (дискотеки) для студентів коледжу і розподілу обов’язків.

     Юлія Романівна внесла пропозицію: провести challenge в соціальних мережах на тему «Я люблю свою професію та навчальний заклад».

  

Студентська етнодискотека

    16 травня 2019 року в рамках святкування Дня вишиванки, студентська рада організувала етнодискотеку. Студентська молодь активно підтримує популяризацію національної ідеї, вишиванки та української музики. Зусиллями членів студради було прикрашено фойє актової зали, підготовлено фотозону в українському стилі та музично-розважальну програму.

  

  

     Студенти та викладачі коледжу мали змогу вдало провести вечір у колі хороших людей та музики, зарядитися позитивними емоціями та енергією.

  

  

  Висловлюємо щиру подяку організаторам вечора відпочинку, музикантам та всім хто долучився до святкового дійства!

 

 

2019-2020

 

Перше урочисте засідання студентської ради

        10 вересня 2019 року згідно плану роботи студентської ради проводилося засідання студентської ради. Голова  студентської ради Чубата Василина привітала актив студентської молоді з початком нового року, побажала плідної праці, цікавих проектів та креативних ідей.

             На порядку денному обговорювали такі питання:

 1)    Обрання і призначення: 

 • Заступника студентської ради;
 • Секретаря студентської ради;
 • Керівника студентського фонду;
 • Керівників структурних підрозділів: «Прес-центр», «Клуб за інтересами», «Волонтерської служби»;
 • Студентських кураторів для студентів І курсу.

 2)    Роль і завдання, обов’язки членів студентської ради;

 3)    План роботи студентської ради на поточний місяць;

 4)    Благодійна допомога студенту Віталію Тихоступу.

              Після обговорення питань засідання, були прийняті відповідні рішення та дані протокольні доручення.

  

 

Благодійна справа  студентів  коледжу

      Минулого тижня студентська рада організувала збір благодійної допомоги на лікування студента групи Тв-31 Тихоступа Віталія. Спільними зусиллями та щирим милосердям студентський та викладацький колективи зібрали суму 4913 грн. Зібрані кошти перераховано на банківську карту матері студента Тихоступ Оксані Богданівні.

   

Щиро дякуємо усім небайдужим, хто долучився до благодійної акції!!!

Бажаємо Віталію якнайскорішого одужання і повернутися у лави студентства!

 

 

Флешмоб «Ми за мир!»

       Сьогодні слово «мир» на губах у кожного, за останні кілька років це слово набуло особливого значення для українців. Це слово настільки бажане, що воно тепер усюди: у побажаннях, привітаннях, молитві.

       5 років тому Україна зіткнулася з протилежним значенням слову «мир»  - «війною», яка забрала і продовжує забирати сотні, тисячі невинних життів. Тому ми, як ніколи розуміємо цінність слово « мир» і його ціну.

       21 вересня у всьому світі відзначають Міжнародний день миру – 24 години припинення насильства і вогню. Це так мало 24 години! Але це ціла доба без жертв, без кровопролиття.

      В Україні в цей день проводяться різноманітні заходи задля підтримки миру, долучаються до масштабних мирних акцій.

     Рогатинський державний аграрний коледж також не стоїть осторонь проблеми миру в нашій країні. Напередодні Міжнародного дня миру, студентська молодь, викладачі разом із почесними гостями  на подвір’ї навчального закладу живим ланцюгом утворили слово «мир». Цього року провели флешмоб під гаслом «Ми за мир!».

  

 Ми щиро віримо, що скоро мир настане в Україні, не тільки на 24 години, а назавжди!

 

Конкурс «Активний підписник»

 Студентська рада активно працює в соціальних мережах, популяризує навчальний заклад, повідомляє студентів та учнів про зміни у розкладі, інформує про заходи, які відбуваються у коледжі.

     Протягом місяця студентська рада проводила конкурс «Активний підписник» у мережі Instagram на офіційній сторінці @rodak_for_students.

       30 вересня 2019 року було визначено переможця – Володимир Кіцела, студент групи Т-31.

 Вітаємо переможця!!!!

 Підписуйтеся на нашу спільноту та беріть активну участь у конкурсах!!!!

 

Чергове засідання студентської ради 08.10.19.

08 жовтня 2019 року згідно плану роботи студентської ради було проведено засідання студентської ради. На порядку денному обговорювали такі питання:

 1. Дотримання правил внутрішнього розпорядку навчального закладу, гуртожитку та правил поведінки у громадських місцях.
 2. Проведення благодійної акції «Допоможи другу» зі збору вживаного одягу для студентів із малозабезпечених сімей.
 3. Участь у спортивно-розважальному заході «Чоловік – це звучить гордо!», присвяченому Дню захисника України.
 4. Затвердження плану роботи студради на жовтень.
 5. Підготовка до Дня студента.

         Після обговорення питань засідання, були прийняті відповідні рішення та дані протокольні доручення.

 

 Тренінг «Один в полі не воїн. Особисті таланти та командна гра»

   З ініціативи студентської ради, 24 жовтня 2019 року студентська молодь долучилася до міського просвітницького проєкту «Віра в дії», прийняла участь у тренінгу «Один в полі не воїн. Особисті таланти та командна гра».

    У ході практичного заняття юнаки та дівчата разом із лектором, докторантом кафедри Церковної історії Українського Католицького Університету, головою наглядової ради ГО «Рух за життя» м. Львів, Назарієм Петрівим розглянули поняття ефективної комунікації. У процесі виконання командної роботи дослідили вплив стереотипів, «кличок», невербальної мови на процес комунікації та взаємодії, пізнали принципи продуктивного спілкування. Крім того, студенти мали можливість проаналізувати особистісні  комунікативні навички та дії, приміряти різні моделі спілкування.

  

                                 

Такий формат роботи  дозволяє студентам краще пізнати свій внутрішній світ, подолати невпевненість в собі, формувати необхідні соціальні навички для подальшого особистісного розвитку та обговорити актуальні проблеми молодіжного середовища.

 

День Студента 2019

        Міжнародний день студента – це свято на яке чекає кожен студент та учень. Тож відсвяткувати цей день потрібно з радістю, з цікавинками, з пригодами.

          Цього року студентська рада з ініціювала відзначити День Студента у форматі КВК та святкової дискотеки.

            У коледжному КВК прийняли участь 4 команди:

 • «VIP VET»
 • «Нескромні селяни»
 • «БЕМС»
 • «Три богатирі та Валентина Прекрасна 

   

  

Конкурс складався із 3 завдань:

 1. Візитка
 2. Розминка
 3. Домашнє завдання, полотно День студента.

      Команди були надзвичайно яскраві, талановиті, веселі, смішні та ексклюзивні. Кожна команда активно і плідно готувалася до конкурсу, а кожен номер був неповторний, запальний.

  

  

Оцінювали таланти наших команд висококваліфіковане журі:

1) Заступник директора з виховної роботи Вергун Тетяна Степанівна;

2)  Методист коледжу Кобута Ірина Богданівна;

3) Завідувач бібліотеки Належита Лідія Миронівна;

4) Керівник фізичного виховання Нитчин Мирослава Теодорівна.

  

      Учасники команди чудово увійшли в образи обраних персонажів, відобразили студентське життя у всіх його проявах та розвеселили публіку.

         Журі визначили призові місця шляхом оцінювання кожного завдання:

І місце – команда «VIP VET»

ІІ місце – команда «Нескромні селяни»

ІІІ місце – «БЕМС»

ІV місце – «Три богатирі та Валентина Прекрасна».

         Дирекція відзначила переможців солодкими призами.

   

     Художні колективи коледжу привітали студентство з професійним святом художніми номерами.

   

     Присутні у залі отримали небитке задоволення від святкового дійства, море позитивних емоцій та вражень. Впевнені такі заходи варто проводити, адже саме на сцені студенти та учні демонструють свої таланти, вміння та  здібності, реалізовують творчі молодіжні задуми, розвиваються, набираються досвіду.

    Після КВК відбулася святкова дискотека, яка мала благодійну мету зібрати кошти для притулку без притулених тварин «Дім Сірка». 

 

Активний підписник місяця

  В рамках профорієнтаційної роботи студентська рада організувала у соціальній мережі Instagram конкурс  «Активний підписник». 26 листопада 2019 року за допомогою рандому було визначено переможця. Ним став Гаврочинський  Василь, студент І курсу групи В-12. Переможець отримав почесну подяку за участь та креативний подарунок.

 
 
  
 Вітаємо з перемогою! Бажаємо нових успіхів та досягнень!
 

Що таке толерантність?

     Чи не щодня ми чуємо «будьте толерантними», проте не всі знають, що таке толерантність? Толерантність часто сприймають як ввічливість. Але чи в наш час люди ввічливі? Це ми вирішили з’ясувати під час тренінгу, який проводився 28 листопада 2019 року в рамках проекту «Віра в дії» з тренером Назарієм Петрівим.
  
 
     Назарій Петрів допоміг створити комфортне середовище для відкритого спілкування, розтлумачив прояви толерантності та її протилежності. В ході тренінгу студенти детальніше розглянули поняття «толерантність» і що за ним стоїть,змоделювали типову ситуацію у навчальних закладах та реакції оточуючих на неї. Учасники тренінгу усвідомили, що толерантність це дещо більше ніж, просто ввічливість.
 
  
    Толерантність вимагає терпимості, поваги до оточуючих, їх думок, дій, сприйняття людини такої якою вона є, співпереживання.

 

Добрі справи студентської молоді

         Робити добрі справи легко і приємно, особливо напередодні новорічних свят. 

      03 грудня 2019 року студентський актив з благодійними намірами вирушив до волонтерської організації «Дім Сірка» для безпритульних тварин. Особливо у холодний період року тварини потребують допомоги та уваги. В ході благодійних акцій в коледжі студенти зібрали суму 3550 грн. та теплі речі для собак. Матеріальну допомогу було передано волонтерам організації.

  

  

                                  

          Після поїздки в  «Дім Сірка» в рамках культурної програми студенти переглянули кінофільм «Ціна правди» про події Голодомору 1932-1933рр. Фільм надзвичайно вразив вихованців коледжу, трагічна історія нашого народу.

  

Робіть добро і воно вам повернеться у стократ!

 

Чергове засідання студентської ради 04.12.2019р.

     04 грудня 2019 року згідно плану роботи студентської ради проводилося чергове засідання членів студентської ради. На зустрічі обговорювали ряд питань:

 1. Фотоконкурс «Міс Сніжинка».
 2. Підготовка до загальноміської ярмарки «Подаруй дитині радість».
 3. Проведення благодійної акції «Допоможи другу» з метою збору одягу та взуття.
 4. Благодійна акція «Книга для воїна АТО».

       Після обговорення питань були прийняті рішення та дані протокольні доручення.  

 

 « Міс Сніжинка»

    У період підготовки до новорічних свят студентська рада організувала фотоконкурс «Міс Сніжинка» у соцмережі Instagram. У конкурсі взяли участь 9 дівчат, шляхом голосування у фінал пройшли 3 учасниці. Умови конкурсу: тематичне «зимове» фото і написати кілька речень «Я люблю зиму за те….».  

    

     За результатами голосування перемогу здобула студентка В-31 групи Лазар Анна-Марія. Переможець конкурсу отримала почесну грамоту та подарунок.

 Добро починається з нас

     13 грудня 2019 року студенти Рогатинського державного аграрного коледжу долучилися до загальноміського благодійного ярмарку «Подаруй дитині радість» для онкохворих дітей.

     Вихованці навчального закладу на ярмарку презентували ялинкові прикраси ручної роботи, смачні пампушки, які миттю розкупилися. У нас навчаються не лише талановиті діти, а й чуйні з добрим серцем. Незважаючи на холодну погоду, у всіх був святковий настрій і кожен мав можливість побути Миколаєм.
  
                                   

 

      Ми надзвичайно раді, що завдяки благодійній акції нам вдалося зібрати кошти на лікування хворих діток.
  

     Щиру подяку висловлюємо майстровій виробничого навчання Базів О.М. за смачні пампушки та матері студента групи В-32 Свериді Оксані, а також всім студентам, які допомагали у підготовці до ярмарки.

           «Щоб повірити у добро, треба почати чинити його» Л.Толстой

 

Що таке емоційний інтелект?

         Поняття емоційного інтелекту виникло відносно недавно, у XX столітті. Більшість людей і гадки не має про існування такого терміну. Тож 19 грудня 2019 року студенти Рогатинського державного аграрного коледжу разом із тренером Назарієм Петрівим вирішили детальніше розібрати «Що таке емоційний інтелект?».

  

       Емоційний інтелект – це усвідомлення та вираження власних емоцій, їх аналіз та розуміння чужих. Багато хто з нас не задумується про таке і у разі виникнення суперечливих ситуацій, усе списує на поганий настрій. А от подумати про причини та умови виникнення ситуації, її наслідки мало кому приходить на думку.

     В ході тренінгу студенти навчалися розпізнавати власні та чужі емоції, аналізувати та виражати їх, досліджували емоційну пам’ять та способи контролю емоціями.

           Зустріч була надзвичайно інформативно насиченою і хвилюючою.

         Завдяки міському проєкту «Віра в дії» молодь має можливість пізнавати глибинний особистісний світ та вчитися взаємодіяти з оточуючими, висловлювати свою думку, свої почуття, шукати рішення та отримувати відповіді на питання, які їх хвилюють.

  

Благодійна акція «Веселе Різдво для воїнів АТО»

      З ініціативи студентської ради у грудні проводилася благодійна акція «Веселе Різдво для воїнів АТО». Студенти передали нашим захисникам на передовій солодощі, продукти харчування, медикаменти, листи подяки та новорічні прикраси. 

    Студентська молодь намагається всіляко підтримувати воїнів, адже вони оберігають нас, нашу Батьківщину. Зокрема, підтримують наших земляків, які перебувають на передовій. І ці подарунки це найменше, що ми можемо для них зробити.

   

     

  Поезія - це свято як любов

 «Скільки років кохаю, а закохуюсь в тебе щодня…»

 Ліна Костенко

         Мабуть немає у світі письменників та поетів, які б не писали про кохання. Адже кохання дуже багато значить у житті кожної людини. Тема кохання окрилює, надихає і викликає безліч емоцій. 

        12 лютого 2020 року за ініціативи студентської ради проводився конкурс читців поезії, присвяченого Дню Закоханих. Студенти обрали цікаві та романтичні поезії різного жанру.  Презентувала авторський вірш Гаран Надія.

  

                                           

       Оцінювали креативність вибору поезії та виразне читання віршів журі: Добровлянська Н.В. практичний психолог, Належита Л.М. завідувач бібліотеки коледжу та Котик Ю.Р., координатор студентської ради.

           Журі вирішили розподілити призові місця між усіма учасниками:

 І місце:

    Гаран Надія, студентка групи Тв-11

    Ожібко Ірина, студентка групи В-21.

 ІІ місце:

    Мацюк Анна, студентка групи В-32

    Кулинич Юлія, студентка групи К-21

    Шершень Дмитро, студент групи М-22

    Сурін Уляна, студентка групи Тв-21.

 ІІІ місце

     Андрусишин Назар, студент групи В-21

     Плахотник Діана, студентка групи Тв-31

     Щерба Андре, студент групи М-12

     Павлишин Любов, студентка групи Т-11

     Візняк Павло, студент групи В-42

     Гавлюк Тетяна, студентка групи Т-21.

  Вітаємо переможців!

  

 

Волонтерство як життєва позиція

 

      12 лютого 2020 року за ініціативи голови студентської ради Василини Чубатої відбулася зустріч із амбасадором волонтерського руху «Будуймо Україну Разом» Вікторією Савків.

 

       Будуємо Україну Разом — волонтерська програма, яка через спільну працю, подорожі та неформальну освіту об’єднує українську молодь у мережу активних громадян. БУР виник як волонтерська акція Львівської освітньої фундації, що мала на меті відновити будинки, знищені внаслідок війни на сході України. Проте з часом акція перетворилася на рух, що формує нову генерацію відповідальних українців, які творять зміни.

 

       Вікторія розповіла присутнім студентам про історію виникнення волонтерської організації, її мету, цінності та можливості, які надає БУР.

 

«Волонтерство – це неоплачувана, свідома, добровільна діяльність на благо інших. Волонтери важливі для кожного суспільства, тому що вони працюють без користі для себе, показуючи цим суспільству, що є ще в житті речі більш цінні ніж отримання матеріальної нагороди».

  

 

      Активістка коледжу Василина Чубата поділилася власним досвідом волонтера та спогадами про волонтерські табори.

 

        Студенти, які виявили бажання спробувати себе в ролі волонтера, заповнили заявки у волонтерський табір.

 

 

         

 

Успішна жінка, в чому її сила?

 

«Жінка - точно така ж сила природи,

як вітер, блискавка, електрика»

(Хаггінсон Торрі)

«Жінки творять історію, хоча історія

запам'ятовує лише імена чоловіків»

(Генріх Гейне)

         За останні кілька років у суспільстві набирає популярності феномен «успішної жінки». Думаю кожна дівчина замислювалася, якою повинна бути успішна жінка?

          Тож напередодні Міжнародного жіночого дня, 04 березня 2020 року у коледжі відбулася тематична зустріч для студенток  на тему: «Успішна жінка, в чому її сила?». На зустріч було запрошено молодих, креативних, амбіційних жінок Рогатинщини – Ольгу Третяк та Зоряну Дзеру.

       Координатор студентської ради Котик Ю.Р. ознайомила присутніх із феноменом успішної жінки у XXI столітті, її рисами та особистими якостями, суспільними стереотипами щодо жіночого успіху.

 «Успіх означає добре робити те, що тобі подобається, бути в цьому професійною, мати можливість розвиватися, а також заробляти гроші улюбленою справою»

        Ольга Третяк, успішний приватний підприємець, власниця кондитерської студії «Рожеві окуляри» , поділилася з молодими дівчатами власним досвідом відкриття своєї справи, подолання перешкод, мотиваційними і натхненними рекомендаціями втіленням мрії в реальність.

     Зоряна Дзера, талановитий юний публіцист, розповіла про свій життєвий творчий шлях, історію успіху і як виникла ідея писати історії , відомі вже як #моєселоілюди, що надихає писати дивовижні мініатюри. Під час зустрічі зачитала історію про роль віри, надії та любові в житті жінки.

     Студентам було надзвичайно цікаво послухати живі історії успіху, отримати мотиваційне і духовне настановлення,  усвідомити, що кожна з них заслуговує на щастя, успіх та достаток. Зустріч пройшла в душевній, позитивній, творчій атмосфері.

  

       

 

Карантин з користю

 

      Карантин - це прекрасна можливість для саморозвитку та самопізнання. В цей період кожна людина сумує за звичним спілкуванням та джерелом отримання нових знань, вмінь.

 

     Тому за спільної ініціативи студентів та спікера Назара Петріва відновлено роботу проекту "Віра в дії". 28 квітня 2020 року проведено онлайн-тренінг на тему "Карантин або як не загубитися у власних думках".

 

    Студенти мали змогу отримати корисну інформацію щодо формування психологічної стійкості в умовах карантину та налагодження комунікації у особистому, груповому середовищі.

  

 

 

  Токсичні люди в нашому оточенні

        Якщо у ході спілкування з людиною, ви почуваєте себе втомленою, переповненою негативу та почуття провини, то ви спілкувалися з "токсичною" людиною.

      5 травня 2020 року в режимі онлайн наші учасники проєкту "Віра в дії" спільно із Назаром Петрівим досліджували тему "Токсичні взаємини та радіоактивні люди". В ході зустрічі студенти дізналися:

  - як розпізнавати токсичних людей у своєму оточенні;

 - види токсичних людей;

 - як захистити своє психічне і емоційне здоров'я від негативного впливу такої категорії людей;

 - рекомендації щодо спілкування з токсичними людьми.

        Учасники тренінгу мали змогу не тільки прослухати тематичну лекцію, а й розглянути наочні приклади з життя, отримати відповіді на свої запитання.

  

 Кожна зустріч говорить про те, що молодому поколінню необхідне спілкування, пошук відповідей на свої запитання, рішення для вирішення життєвих ситуацій. Нехай це зараз відбувається в режимі онлайн, але це краще, ніж, нічого.

   

«Людська статевість та нові виклики»

 На сьогодні тема людської статевості є актуальною  для обговорення серед молодіжного середовища. Що мається на увазі під терміном «людська стетевість»? Це сукупність характеристик особистості, які на біологічному, психологічному і духовному рівнях визначають її як чоловіка чи жінку та зумовлюють їх зростання на шляху до зрілості і входження у суспільство.

     Для детальнішого вивчення цього питання, 12 травня 2020 року відбулася чергова онлайн-зустріч наших студентів із спікером, богословом Назарієм Петрівим. На зустрічі розглядали релігійний та сучасний (суспільний) погляд на людину, в тому числі на її статевість, познайомилися з гендерною теорією, її проявами у суспільстві. Учасники тренінгу також мали можливість задати запитання, які їх турбували, отримати на них відповіді та самому сформувати свою думку щодо обговореної теми.

  

 

 Тренінг «Роль і значення дружби в житті»

     Дружба – це найцінніший скарб. Це одне з найважливіших почуттів людини. Значимість дружби дуже цінна і висока. Адже серед багатьох людей дуже складно знайти людину, яка розділить ваш світогляд, зрозуміє вас у важку хвилину і розділить з вами переживання, горе, радість і щастя, буде зберігати всі ваші секрети і залишиться вірним.

     29 травня 2020 року відбулася остання зустріч в рамках проекту «Віра в дії». Студенти спільно із Назарієм Петрівим досліджували питання «Роль і значення дружби в житті». Яскравий приклад теми дружби описано в казці «Маленький принц» Антуана де Сент-Екзюпері. На основі твору учасники тренінгу розглядали зміст дружби, види дружби та релігійний контекст казки.

 Дружба - це, перш за все, примирення і велике духовне спілкування всупереч нікчемним дрібницям.

 

   

 

    Перше урочисте засідання студентської ради у 2020-2021 н.р.

    29 вересня 2020 року відбулося перше урочисте засідання студентської ради у 2020-2021 навчальному році. На засіданні студради були присутні директор коледжу Тринів І.В. та заступник директора з виховної роботи Вергун Т.С.

     Ігор Васильович привітав студентів та учнів із початком навчального року, побажав усім плідної і натхненої праці, нових досягнень. Тетяна Степанівна ознайомила присутніх з основними завданнями студентської ради коледжу.

    Під час засідання студради відбулися вибори нового голови студради. Було внесена пропозиція кандидатура Дмитра Шершня, студента відділення механізації сільського господарства. Шляхом відкритого голосування було прийняте одностайне рішення – затвердити кандидатуру Дмитра Шершня на посаду голови студентської ради. Після чого відбулося затвердження оновленого складу студентської ради.

      Новообраний голова студентської ради подякував за довіру і можливість розвиватися, а також зробити життя студентів кращим.

      Координатор студентської ради Котик Ю.Р. ознайомила членів студради із планом роботи студентської ради на 2020-2021 навчальний рік та із планом роботи на жовтень. Поінформувала про план заходів на поточний тиждень.

       В ході засідання обговорили нові ідеї, формат роботи студентської ради та подальші перспективи.

  

  

Чергове засідання студентської ради 22.10.2020

 22 жовтня 2020 року відбулося чергове засідання студентської ради. На порядку денному розглянули такі питання: 

 1. Підготовка до проведення святкування Дня студента.
 2. Благодійна акція « Допомога товаришу»  (збір вживаного одягу для студентів та учнів із малозабезпечених сімей).
 3. Конкурс «Топ-модель по-рогатинськи» у соцмережі Instagram.

   Після обговорення питань та пропозицій, були прийняті відповідні рішення та дано протокольні доручення.

 

Спільне засідання старостату і студентської ради

02 листопада 2020 року у коледжі відбулося спільне засідання старостату і студентської ради. У засіданні взяли участь заступник директора з виховної роботи Вергун Т.С. та практичний психолог Добровлянська Н.В.

  

На порядку денному розглядали ряд важливих питань:

 1. Дисципліна та відвідуваність студентами навчальних занять.
 2. Особистий захист учасників освітнього процесу в умовах карантину та ведення активного і здорового способу життя.
 3. Створення позитивної та дружньої атмосфери у навчальних групах.
 4. План заходів роботи студентської ради на листопад.

    

Після детального обговорення питань, були прийняті відповідні рішення та дано протокольні доручення.

 

 

Святкування Дня студента 2020

 Студентське життя - це прекрасна пора, про яку мріють усі.  Це торжество юності і здоров'я, веселощів і першої любові. Студентське життя – це запара на парах і повний треш на іспитах, це перездачі, відробки, «халява прийди».

    Цього року, на жаль через карантинні заходи, не проводилося масштабне святкування Дня студента. Проте, роль і значення залишаються незмінними. Адже, студенти – це серце коледжу і є рушієм прогресу. Саме вони роблять життя в коледжі яскравим, веселим, шаленим.

                

 З нагоди свята до привітального слова було запрошено директора коледжу Триніва Ігоря Васильовича, який привітав студентську молодь із професійним святом та побажав найосновнішого – міцного здоров’я, бо це зараз потреба №1. Також студентство привітали заступник директора з виховної роботи Вергун Тетяна Степанівна та координатор студентської ради Котик Юлія Романівна.

       

  В рамках святкування відбулося урочисте нагородження активу студентського самоврядування почесними грамотами за активну громадянську позицію, сумлінну і творчу працю, активну участь у громадському житті навчального закладу.

  

  До привітань долучилися і учасники художньої самодіяльності, які презентували чудові вокальні номери.

  

 Ми сподіваємося, що незважаючи на обставини, День студента для вас пройде чудово!

 Гарного настрою і веселих святкувань!

 

 
 Чергове засідання студентської ради 08.12.2020

08 грудня 2020 року відбулося чергове засідання студентської ради. На порядку денному обговорювали ряд важливих питань:

 

 1. Організація благодійної акції «Подаруй дитині радість»
 2. Проведення святкування Св. Миколая.
 3. Конкурс «Активний підписник місяця» в соцмережі Instagram.

  

 В ході засідання були затверджені пропозиції щодо формату проведення благодійної акції та святкування Миколая, прийняті відповідні рішення та дано протокольні доручення.

 

Благодійна акція «Подаруй дитині радість»

Студентські та педагогічні колективи коледжу ніколи не стоять осторонь суспільних проблем, а намагаються допомогти їх вирішити.

Традиційно напередодні новорічно-різдвяних свят влада міста та благодійні організації проводять благочинні акції для допомоги потребуючим. Студентська молодь коледжу щорічно приймає активну участь у благодійній акції «Подаруй дитині радість» , яка проводиться для збору матеріальних коштів на лікування онкохворим діткам.

За сприянням дирекції, профспілкової організації та ініціативи студентської ради  спільними зусиллями в рамках благодійної акції було зібрано 4000 грн.

Ці кошти були переведені 4 сім’ям, які зараз як ніколи потребують дива. Матеріальну допомогу отримали: Крисина Іванна ( лікування сина Крисини Володі) Татарчук Галина ( лікування сина Татарчука Мар'яна) Мосора Ольга (Лікування дочки Троян-Мосори Марії ) Самсонова Іванна (лікування сина Самсонова Олега).

            

Ми віримо у чудеса і у те, що Святий Миколай почує молитви батьків та зішле їх дітям здоров’я.

 

Новорічно-розважальна програма для студентів коледжу

Напередодні свята Миколая, 17 грудня 2020 року студентська рада організувала новорічно-розважальну програму у форматі КВН. Талановиту молодь представляли 2 команди: «220V» і «Неасфальтоване село».

   Студенти коледжу підготували жартівливі сценки, чудові художні номери і постановки. Учасники КВН приємно здивували акторським мистецтвом, вмінням перевтілюватися, почуттям гумору та впевненості у своїх можливостях.

 

               

                                                  

 Директор коледжу Тринів І.В. привітав студентів та учнів навчального закладу з прийдешніми святами та побажав успішної здачі екзаменаційної сесії, веселих канікул.

Аудиторія підтримала артистів гучними оваціями та позитивними емоціями. За свою старанність та створення святкової атмосфери учасники заходу одержали від Святого Миколая солодкі призи.

                       

 

Відрадно, що молодь ініціює різні формати особистісного розвитку та прагнуть вдосконалюватися.