Студентська профспілка

 

У Рогатинському державному аграрному коледжі з метою представництва та захисту прав та інтересів студентів, учнів створена і діє первинна профспілкова організація студентів ( профком студентів ) коледжу.

Первинна профспілкова організація студентів – це добровільна неприбуткова громадська організація студентів та учнів коледжу, метою якої є здійснення та захист навчальних, соціально – економічних прав та інтересів членів своєї організації. Членом профспілки може стати будь – який студент, учень коледжу, який визнає Статут Профспілки, подав заяву на вступ та  сплачує профспілкові внески.

Профспілка в коледжі – це школа життя. Об'єднуючи різних людей, вона об'єднує однодумців. Якщо людина пройшла школу профспілкової роботи – вона набуває великого досвіду, який буде корисний і обов'язково стане в нагоді в житті. Такій особі набагато легше знайти своє місце в суспільстві.

       Первинна профспілкова організація студентів Рогатинського державного аграрного коледжу об’єднує 30 профспілкових груп, що становить 100% профспілкового членства .

        Згідно Статутних вимог  головою профспілковогокомітету обраний  Благий Роман Степанович.

 

Структура студентського профкому

Рогатинського державного аграрного коледжу 

   

 Загальні збори студенів

( Конференція)

 
 

 Комісія соціально-правового захисту студентів

 

Комісія культурно-масової роботи

 

Навчальна комісія

 

 

    Профспілковий комітет 

 

    Профорг групи

 

 Комісія організаційно-методичної роботи

 

Житлово-побутова комісія

 

Спортивно-оздоровча комісія


       Основне завдання профспілкового комітету – бути опорою для студентів та захищати права усіх студентів разом і кожного зокрема, тому робота профкому спрямована на захист соціально – побутових інтересів членів профспілки; створення належних умов навчання і проживання, вчасній виплаті стипендій. Особлива увага приділяється роботі з студентами пільгових категорій: сиротами, інвалідами, студентами з малозабезпечених сімей, студентами, батьки яких  брали участь в АТО.

В гуртожитках дирекцією створені  належні умови для проживання студентів

     

 

   

 

Працює шевська майстерня  та кімната-перукарня

   

     Спільно з адміністрацією коледжу  студентський  профком,   за списками,  які затверджені на профспілкових зборах здійснює поселення студентів у гуртожитки.  Особлива увага приділяється організації оздоровлення і відпочинку студентів.    Студентський профком організовує і проводить комплексні навчально – тематичні і оздоровчі екскурсії “Моя країна – Україна”. За останні  роки їх було чимало: Київ, Кам’янець – Подільський, Хотин, Яремче,  екскурсії по Закарпаттю.

        Започатковано і проводиться засідання Школи профспілкового активу, на яких розглядаються питання соціального, правового захисту, організаційної діяльності, психологічні аспекти, тренінгові заняття. Формуванню професійної компетентності, майстерності студентів сприяють семінари, практикуми, які організовує профком спільно із іншими студентськими об’єднаннями коледжу.  Досвідом по організації і проведенні тренінгових занять по формуванню лідерських якостей ділились члени профкому з учасниками обласного методичного об’єднання голів студентських профкомів, яке проводилось на базі навчальних закладів Івано-Франківської області.

         Профспілковий комітет сприяє проведенню  дозвілля студентів: вечорів відпочинку, українських вечорниць,  різноманітних заходів по відзначенню державних, обрядових свят. Спільно з студентською радою проводить благодійні акції.

Доброю традицією студентського профкому є вручення солодких подарунків студентам пільгових категорій та студентським групам з нагоди свята Миколая, 19 грудня зустрів Святий Миколай студентів з числа дітей-сиріт, дітей, що перебувають під опікою та піклуванням, та студентський актив у стінах коледжу, передавши солодощі від адміністрації навчального закладу та студентського профкому. Дзвінка коляда, віншування, привітання з наступаючими святами лунали з вуст директора Ігоря Васильовича Триніва,  учасників художньої самодіяльності - ансамблю хлопців і дівчат.

Щорічно напередодні Великодніх свят дирекцією та студентською профспілкою проводиться акція для студентів пільгових категорій “Великодній кошик” (освячуються продуктові набори ).

   

 День студента – професійне свято кожного, хто здобуває освіту після закінчення школи. Студенські будні – найбезтурботніші, а свята – найвесиліші.(Принаймні так завжди говорять, ті, хто вже давно закінчив навчання). Студенти - генератор цікавих ідей, нестандартних рішень, креативних підходів. Саме студентське середовище завжди було творцем передових ідей, стояло у форваторі суспільно – політичних змін. Юнацький максималізм, підкріплений глибокими знаннями, широким кругозором та невгамовною енергією відкриває широкі перспективи. А кожен вже особисто вирішує як використовувати такий арсенал.

Підготовка і святкування Дня студента – особливий ретуал. Кожен студенський колектив криативить по – своєму. Викладачі, в свою чергу роблять приємні «поступки», відміняючи пари, будучи більш лояльними, розмовляючи тихіше на парах наступного дня. Традиційно  коледж влаштовує вечори-відпочинку для  студентів, враховуючи побажання та настрої. Вцілому завжди виходить яскраво та цікаво!

Історична довідка.

В Україні офіційно відзначати День студента, саме 17 листопада, було започатковано в 1999 році, згідно указу Президента №659/99 від 16 червня 1999 року.

Офіційне відзнечення Міжнародного дня студентів (International Students' Day) було започатковане 17 листопада 1946 року на Всесвітньому конгресі студентів, що відбувся в Празі, на знак вшанування пам'яті чеських студентів-патріотів.

Р.S.: В кожній країні склались свої традиції відзначення Дня студента. Українські ж студенти мають унікальну можливість святкувати своє свято двічі: 17 листопада – офіційно, та 25 січня – традиційно (в день святої Тетяни). Тож, в нашому випадку просто неможливо прогавити День студента. Адже якщо не вийшло з першого разу, обов’язково вийде наступного!!!

Цього дня студентство вітали директор колледжу  Ігор Васильович Тринів, голова студентської ради Діана Дуденчук, голова студентського профкому Роман Степанович Благий.

 

 Талановита молодь дивувала присутніх новими художніми номерами у виступах ансамблю гітаристів, квартету дівчат, ансамблю юнаків, народного аматорського хорового колективу „Опільські роси”, народного аматорського танцювального колективу „Юність Опілля”. Загалом панувала креативна, весела, доброзичлива атмосфера свята. 

За участь у конкурсах «Кращий студент року», «Таланти твої, Україно», конкурс-стіннівок «Моє майбутнє – Україна європейська», конкурс  поезії, присвяченого Дню української писемності і мови,конкурс робіт юних фотоаматорів «Я – частинка душі України», конкурс-плакатів, присвячений Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом «СНІД – загроза людству. Знати, щоб жити», на підставі Положення про огляд-конкурс на кращу кімнату гуртожитку, на підставі  Положення про огляд-конкурс академічних груп коледжу «Тобі Україно наші знання і таланти», за участь спортивно-масовій роботі студенти коледжу нагороджуються грамотами  та грошовими преміями.

Студентська профспілкова організація коледжу неодноразово висловлювала свій протест щодо зниження соціальних гарантій та утисків прав молоді, яка навчається. Ми виходили на мітинги, пікетували  Верховну Раду та Кабінет міністрів , подавали петиції до Президента.

  Профспілкова організація коледжу закликає  підтримувати студентські ініціативи щодо захисту прав та свобод студентів. 

Студентське самоврядування

 

Вже втретє 11 лютого в усьому світі відзначають Міжнародний день жінок і дівчат у науці? Це свято започаткувала Генеральна Асамблея ООН, щоб досягти повного та рівноправного доступу жінок і дівчат до науки.

Наші дівчата завжди залучені до наукового процесу нарівні з юнаками! Якби не чарівні юні дослідниці та їхні чудові наставниці, в нашому коледжі не було б гармонії. Тож ми щиро вітаємо всіх дівчат, хто захоплений наукою, з цим святом, бажаємо плідно пізнавати таємниці цього світу і робити нові відкриття – не лише в лабораторіях, а й у повсякденні!

 

                                                                               Дирекція коледжу

                                                                                 Студентська рада

Студентський профком 

Минулого тижня у коледжі пройшов день студентського самоврядування. Члени студентської ради провели засідання де розглянули нагальні питання життя студентів. 

Студенти відвідали бібліотеку, де ознайомились із новою літературою, вивчили рівень активності студентів у роботі з книгою, умови роботи в читальній залі; визначились із поновленням матеріалів на стенді «Студентське самоврядування». 

Було піднято проблему відвідання студентами занять. В цей же день проведено рейд-перевірку присутності студентів на заняттях, виявлено ряд порушень внутрішнього розпорядку, проведено підсумки рейду. 

За підсумками проведеної роботи голова студентської ради Діана Дуденчук доповіла заступнику директора Вільчику Володимиру Омеляновичу.

    

Володимир Омелянович спілкуючись із студентами зазначив, що гласність, відкритість роботи ради студентського самоврядування сприяє поглибленню демократизму в студентському житті. Тому ширше залучати активних студентів до організації і проведення загальних заходів у коледжі з навчальної, наукової та виховної роботи; формувати у студентів відповідальне ставлення до навчання; організовувати змістовне дозвілля студентів, забезпечувати захист їх прав та виконання ними своїх обов'язків;  залучати представників органів студентського самоврядування до обговорення нагальних питань навчально-виховного процесу в коледжі. 

 

Роль студентського самоврядування в організації патріотичного виховання в умовах розвитку демократичного суспільства

 

          Історія будь-якого народу містить періоди, дати, які є вирішальними і доленосними в його житті. Ми пам’ятаємо і ніколи не забудемо героїчні сторінки, коли проливалась кров патріотів. Адже хто не знає минулого, той не вартий майбутнього.

Студентська молодь в усі часи і епохи була найбільш динамічною, безкомпромісною, творчою силою суспільства. Вона найбільш орієнтована в політичному перебігу подій, має чіткі соціальні позиції, виразні життєві ідеали. Про це свідчить подвиг Героїв Крут – юних захисників суверенності України, подвиг, що вселяє гордість і єднає українську націю.

Ми пам’ятаємо героїзм героїв повстанчих загонів УПА, які в тяжкі часи відстоювали незалежність країни. І ми вірні традиціям наших предків  саме студенти розпочали голодування у 1991 році. Це студенти відстоювали демократію на Майдані Незалежності восени 2004 року. Це вони вийшли на мирну демонстрацію за Європейські орієнтири у 2013 році, і ще раз заявивши про себе як найбільш прогресивна і теоретично підготовлена частина суспільства.

По-молодечому голосно і завзято, з піснями, з прапорами України і Євросоюзу, заявили про свою цивільну позицію. Вони вийшли на площу з вірою в справедливість і надією на те, що їх голос буде почутий урядом Януковича. Але сталося інакше…

Десятки протестувальників були по звірячому побиті спецпідрозділами міліції  і у важкому стані потрапили до лікарень. Серед тих хто постраждав були і наші студенти-випускники, а Романа Шарана показали по телевізійних каналах як він із зламаною рукою був вкинутий у міліцейські клітки як злочинець. З нього вимагали показів, погрожували судовою розправою.

   Вже вранці по всіх каналах світу транслювали страшні кадри цього побоїща. Люди побачили, як здоровенні бійці, озброєні палицями калічать студентів. Побачили розбиті голови, скривавлені особи дітей і жах в їх очах.   На вулиці Києва вийшли тисячі і тисячі українців. Українців, які встали за своїх дітей, за честь і гідність кожного з нас. Це був початок…

   Після двох місяців мирних протестів підтримка мітингувальників зростала. Та замість того,  щоб мирно врегулювати ситуацію, 18 лютого тодішня влада на чолі з Януковичем віддала злочинний наказ застосувати зброю і зробити «зачистку» Майдану, застосовуючи водомети, бронетранспортери і вогнепальну зброю.

До нас прийшла війна. Справжня кровопролитна війна. Нас намагалися винищити за бажання мати людську гідність і самим обирати своє життя. Настав той час, коли кожен українець мав зробити вибір: або ти станеш рабом, або будеш вільною людиною і житимеш у вільній державі.

Тисячі поранених і більше 100 людей було вбито снайперами та бійцями спецпідрозділів міліції. Серед них – науковці, викладачі, студенти, вчителі, художники, архітектори, театральні режисери, громадські активісти. Кров цих людей стала вироком для злочинної диктатури. Ця «Небесна Сотня» своїм життям викупили свободу для мільйонів українців і дає шанс збудувати нову демократичну правову державу.

Безсмертні душі вбитих і закатованих відійшли у небеса, але вони вічно житимуть в народній пам’яті, бо «Герої не вмирають!»

Ми вчимо історію, але ми її творимо. Тому ми розпочали  марші протесту проти побиття студентів у Києві. Перші мітинги у місті  Рогатині та звернення до тодішньої влади з вимогою скласти свої повноваження, збір благодійних коштів на підтримку Євромайдану, на реабілітацію поранених випускників коледжу, на допомогу сім’ям Небесної сотні, організація антивоєнного мітингу для всієї молоді району, участь студентів у загальноміському конкурсі на кращий ескіз пам’ятного знаку Небесній Сотні. Ми брали участь у  благодійних концертах для жителів  міста і залучені кошти передати на його спорудження.

Тим часом, за ініціативи директора нашого коледжу, було прийнято рішення спорудити пам’ятник Небесній Сотні на території коледжу. Всіма нами ця ініціатива була підтримана і 27 червня 2014 року  такий пам’ятний знак був відкритий і освячений.

У боях за  свою країну, за  краще життя гинуть завжди найкращі. Новітні герої своєю великою любов'ю, мудрістю та душевним теплом зберегли неньку-Україну від найбільшої загрози - втрати її незалежності. Хай вічною буде пам'ять загиблим героям!

 

 

Студентські святкування

Студентська пора - найкращий час у житті людини, яка робить свої перші самостійні кроки. Це роки, присвячені пошукам істини, творчості, прагненню досконалості, неповторної миті становлення особистості. Зі студентської лави починається довга й наполеглива дорога пошуків, стверджень і досягнень у науці, мистецтві, культурі. Зі студентства формується українська національна еліта. 

Міжнародний день студента 17.11.16р. зібрав в актовій залі Рогатинського державного аграрного коледжу на тематичне дійство «Професія студент – це класно, але,  на жаль, короткочасно» багаточисельну студентську аудиторію.

Цього дня студентство вітали директор коледжу, Заслужений  працівник сільського господарства України, кандидат сільськогосподарських наук, депутат обласної ради Ігор Васильович Тринів, голова студентської ради Діана Дуденчук, голова студентського профкому, завідувач ветеринарним відділенням Роман Степанович Благий.

      

Талановита молодь дивувала присутніх новими художніми номерами у виступах ансамблю гітаристів, квартету дівчат, ансамблю юнаків, народного аматорського хорового колективу «Опільські роси», народного аматорського танцювального колективу «Юність Опілля». Загалом панувала креативна, весела, доброзичлива атмосфера свята.

В рамках святкування відбулося відзначення активної студентської молоді за результатами соціологічного опитування серед студентів в номінаціях : «Студентський лідер», «Автор поезії»,  «Волонтер», «Кращий спортсмен», «Краща ведуча»,  «Аматор сцени»,  «Кращий ветеринарний фельдшер», «Кращий технолог» «Кращий кухар», «Кращий механік», «Кращий тракторист».

І так, у Номінації :«Студентський лідер» нагороду отримала Діана Дуденчук, відзнаку вручав директор коледжу Ігор Васильович Тринів. У номінації «Автор поезії»  нагороду отримав Назар Гупало, відзнаку вручав Володимир Омеляновмч Вільчик. У номінації «Волонтер» - нагороду отримав Ярослав Зрудловський, відзнаку вручав Віталій Васильович Мельник. У номінації «Кращий спортсмен»  нагороду отримала Борей Тетяна, відзнаку вручив Петро Степанович Мельниченко. У номінації «Краща ведуча»  нагороду отримала Крук Наталія, відзнаку вручила Тетяна  Степанівна Вергун.У номінації «Аматор сцени» нагороду отримав - Іван Шулевський, відзнаку вручала Наталія Володимирівна Добровлянська. У номінації «Кращий ветеринарний фельдшер» нагороду отримав Беляк Михайло, відзнаку вручив Роман Степанович Благий. У номінації «Кращий технолог» -  нагороду отримала –Богдана Галінович, відзнаку вручила Марія Степанівна Гладун. У номінації «Кращий кухар» нагороду отримала Ольга Романишин, відзнаку вручила Ольга Михайлівна Баран. У номінації «Кращий механік»  нагороду отримав Роман Сигут, відзнаку вручив Володимир Романович Пазюк. У номінації «Кращий тракторист» нагороду отримав Святослав Ринда, відзнаку вручила Ольга Михайлівна Баран.

      

Як в українських, так і в іноземних студентів є свої особливі традиції святкування. Тому цей знаменний „день” був, є і залишиться одним з найулюбленіших для всіх студентів у всьому світі. Для нашого українського студентства характерна прикмета: „Як би День студента не почався, він однаково закінчиться, так само як і минулого разу!” У такий день навіть давні анекдоти і байки зі студентського життя набувають новизни й актуальності. Тому було надзвичайно весело, бо «поважні гості» Лафа та Халява не давали сумувати нікому.

Ніхто не заперечить, що студентство – найпрекрасніша пора не тільки для здобуття знань та реалізації задумів, але для зародження та плекання найпрекраснішого почуття. Кохання об»єднує студентські серця. Цього дня дирекція словами батьківського благословення та цінним подарунком вітала молоду студентську сім»ю Даниляк Наталії та Андрія.

Відомо і точно доведено, що студентство – прогресивна верства нації, здатна на сміливі вчинки та кардинальні рішення, яка впевненою ходою крокує по землі. Такої впевненості додає успішне навчання, участь у конкурсах, гуртках художньої самодіяльності, громадському житті коледжу, заняття спортом.Томукращих студентів цього дня було нагороджено грамотами дирекції та студентського профкому.

Ми - одна родина . Як у кожній родині у нас вирує життя зі своїми здобутками, досягненнями та на жаль і втратами.Вже 40 днів, як немає з нами мудрого батька, щирого друга, порадника студентів -  художнього керівника Омеляна Йосиповича Маховського.І сьогоднішній день студента вперше відбувався без його підтримки, настанов та підбадьорливих жестів всім, хто на сцені.Ми пам»ятаємо мудру науку та творчі поради дорогої нам людини ісвітлій його пам»яті ансамбль хлопців присвятив пісню «На могилі моїй посадіть молоду яворину».

Цими днями Україна відзначила День працівників сільського господарства. Це свято тісно переплетене з Днем студента, оскільки наш навчальний заклад ось уже 60 років успішно готує фахівців аграрної галузі. Відзначення Дня працівників сільського господарства - це визнання державою праці аграрія, це хвала мозолястим рукам трудівників, які знають справжню ціну хлібу!Хай і надалі рясно колосяться щедрими врожаями ваші ниви, хай втілюються в життя ваші плани, задуми та сподівання на радість вашим рідним, на благо розквіту рідної України та піднесення добробуту всього українського народу.

                                                

 

 

Завдання студенського самоврядування по створенння умов самореалізації молоді

Як відомо, молодь - це майбутнє держави. Студентство – це інтелектуальна еліта нації. Найголовніша та найактуальніша ціль сучасного суспільства – виховання освіченого та грамотного покоління, гідного керувати своєю державою.

 Саме на це і направлена робота студентського самоврядування — як  форми управління, за якої студенти на рівні групи, курсу, відділення, гуртожитку, мають право самостійно вирішувати питання внутрішнього управління. Головна мета діяльності органів студентського самоврядування полягає передусім у створенні умов самореалізації молодих людей в інтересах особистості, суспільства і держави.

          Органи студентського самоврядування є не просто представницькими, вони активно виступають у ролі своєрідних посередників між адміністрацією коледжу, відділення і студентською громадою, забезпечуючи їх ефективне спілкування.

У нашому коледжі студентське самоврядування діє уже 15 років.  Воно об’єднує у собі студентську раду, студентську профспілку, ради гуртожитків.

Кожен з цих органів врядування органічно доповнюють один одного, що забезпечує участь студентів у різноплановій, різноманітній і глибоко змістовній роботі коледжу, залучає до управління справами колективу, допомагає зрозуміти свої права та обов’язки, формує у них почуття патріотизму і громадянської свідомості.

      

Діяльність органів студентського самоврядування направлена на удосконалення навчально-виховного процесу, спрямованого на якісне навчання, виховання духовності і культури студентів, зростання у студентської молоді соціальної активності та відповідальності за доручену справу. Це така діяльність, за допомогою якої максимально виявляються та реалізуються творчі здібності студентів і формуються Їх кращі моральні якості.

      

      

Основні завдання органів студентського самоврядування:

- забезпечення і захист прав та інтересів студентів;


- забезпечення виконання студентами своїх обов’язків;

- сприяння навчальній та творчій діяльності студентів;

- сприяння у створенні необхідних умов для проживання і відпочинку студентів гуртожитку;

- створення різноманітних студентських гуртків, об’єднань, клубів за інтересами.


         Органи студентського самоврядування є невід’ємною складовою громадського самоврядування навчального закладу і вирішують питання, що належать до їх компетенції, сприяють гармонійному розвитку особистості студента, формуванню професійних якостей, моралі, громадянської позиції. Діяльність органів студентського самоврядування нашого коледжу спрямована на вдосконалення навчально-виховного процесу, участь у контролі за навчальною дисципліною студентів, реагування на випадки їх порушення.

      

Безумовно політична активність є результатом і політичної культури, тому розуміючи це ми критично оцінювали свої знання і можливості. Як результат у коледжі працює Школа молодого лідера, де у тренінговій формі наші студенти навчаються працювати з аудиторією, проводити засідання, дебатувати, зрештою самовиражатися. Молоде покоління прагне до життя, яке добре соціально і політично об лаштоване. А це треба в міру своїх сил і можливостей реалізувати. Тому у нас вже 5 років діє психологічний клуб «Успіх», де вчимося бути успішними, тому і працюємо багатопланово, охоплюючи всі сторони студентського життя.

В грудні минулого року у нашому коледжі відбулось засідання регіональної студентської ради аграрних навчальних закладів Івано-Франківської, Тернопільської, Чернівецької та Закарпатської областей.

На ньому відбулося засідання круглого столу з обміну досвідом на тему: «Формування національно-патріотичної свідомості молодої людини». Основними напрямками для обговорення стали концептуальні засади громадянського та національно-патріотичного виховання; національно-патріотичне виховання молоді як пріоритетний напрямок державної політики у процесі формування сучасного громадянина та патріота України; формування української національної ідентичності особистості у полікультурному освітньому середовищі; громадянська освіта як чинник формування особистості громадянина та патріота України; громадські організації в контексті формування активної громадянської та патріотичної позиції дітей та молоді.
 Для діяльності нашої студентської ради одним із провідних напрямків є робота сектору патріотичного виховання, який сприяє підвищенню інтересу студентів до історії рідного краю, розвитку свідомого відношення до минулого своєї Батьківщини, культури та традицій Опілля.

Ми пам’ятаємо героїзм героїв повстанчих загонів УПА, які в тяжкі часи відстоювали незалежність країни. І ми вірні традиціям наших предків  саме студенти розпочали голодування у 1991 році. Це студенти відстоювали демократію на Майдані Незалежності восени 2004 року. Це вони вийшли на мирну демонстрацію за Європейські орієнтири у 2013 році, і ще раз заявивши про себе як найбільш прогресивна і теоретично підготовлена частина суспільства.

Тому студенти організовують зустрічі з військовослужбовцями діючих збройних Сил України, які виконують патріотичну місію в зані антитерористичної операції. Ми активно включились у збір благодійних коштів для наших бійців, передавали кошти для наших випускників – учасників подій на Майдані і тим які продовжують захищати суверенітет України на Сході.

З метою виховання поваги до історії становлення нашої незалежної держави, у навчальних групах проводяться тематичні заходи «Волі народної дзвін», «Війна, яку ніколи не забути», «Дорогами війни», «З попелу забуття». Нікого не залишають байдужими такі загальноколеджні заходи як «Україна єдина».

        

Щорічно у коледжі вшановуємо жертви Голодомору 1932 – 1933 років.

      

Постійно проводимо конкурси плакатів «Україна єдина», «Бережемо мир» та багато інших. Студенти пишуть нариси про своїх родичів, які воювали, здобували незалежність, в рамках конкурсу «Герої в моїй сім’ї».

Героїко патріотичний зміст присутній особливо сьогодні у композиціях наших художніх колективів, які ми призентуємо не лише не нашій сцені, а й на різноманітних конкурсах, які проходять по лінії як Міністерства освіти і науки так і Міністерства культури.

У 2014 році наші студенти стали переможцями у Всеукраїнському конкурсі до 200 – річчя від Дня народження Т.Г. Шевченка з композицією «Обнімітесь, брати мої», у 2015 - здобули гран-прі танцювальною композицією «Україна – це ми» та у конкурсі читців з композицією «Цвітуть жоржини чорні в Україні». А вже в цьому році ми стали переможцями Всеукраїнського конкурсу що проходив у місті Житомирі з цією ж композицією.

 

В грудні минулого року пройшли вибори директора коледжу. Члени студради на кожному відділенні  провели відповідну роботу по виборах делегатів від студентів на загальноколеджну конференцію. Цей процес довів що прозорість і демократичність – це те що притаманне студентській молоді коледжу. Студенти підтримали на виборах директора коледжу Триніва І.В.

Разом з тим ми розуміємо що ще багато нам належить зробити для удосконалення організації структури студентського самоврядування, діяльності різних секторів органу студентської ради, механізми взаємодії студентської ради та профспілкового комітету, вплив студентського самоврядування на формування особистості студента, його лідерських та професійних якостей/

 

 

Оновлена студентська рада

 

14.09.2016р  в актовій залі відбулося перше у2016/2017 навчальному році організаційне засідання студентської ради.

         На засіданні були присутніми представники студентської ради від груп ветеринарного, технологічного, механічного відділень та відділення ПТО, голова студентської ради Діана Дуденчук, заступник директора з виховної роботи Тетяна Степанівна Вергун.

 

 На засіданні розглядалися наступні питання:

1. Про звіт голови студентської ради про роботу у 2015/2016н.р. та план роботи на 2016/2017 н.

2.Про оновлення складу студентської ради.

3.Про погодження змін до графіка навчального процесу з метою економії енергоносіїв та бюджетних коштів.

По першому та другому питанню порядку денного виступила Діана Дуденчук, яка прозвітувала про роботу студентської ради 2015-2016 н.р., познайомила присутніх з планом роботи на 2016-2017 н.р., наголосила на необхідності оновлення складу студентської ради з причини закінчення навчання випускниками, що були її членами. Також заступник директора з виховної роботи Т. С Вергун ознайомила присутніх з інформацією щодо необхідності погодження змін до графіка навчального процесу з метою економії енергоносіїв та бюджетних коштів.

Студентська рада прийняла низку рішень, а саме:

     - звіт про роботу студентської ради у 2015-2016 н.р прийняти до відома та затвердити план роботи студентської ради на 2016-2017 н.р;

     - до складу студентської ради за результатами відкритого голосування включити заступником голови студентської ради - Івана Тростіна, студента групи В-12; секретарем студентської ради - Кость Оксану, студентку групи Т-11; керівником студентського фонду –Мельник Ольгу - студентку групи Т-21; керівником наукового товариства «Ерудит» - Мороз Анастасію, студентку групи Тв-11; головою комісії дисципліни та порядку - Першина Мар»яна, студента групи  В-32; очільником Центру дозвілля – Марківа Миколу, студента групи М-22; очільником Центру здоров»я - Костюка Мар»яна, студента групи М-32; очільником Штабу трудових справ - Бойко Ірину, студентку групи В-31; очільником Школи лідерів - Бойчук Надію, студентку групи Т-31;

- погодити зміни до графіка навчального процесу з метою економії енергоносіїв та бюджетних коштів.

Раз добром зігріте серце вік не прохолоне

         З ініціативи студентської ради Рогатинського державного аграрного коледжу під час проведення тижня Милосердя для потреб воїнів АТО зібрано кошти в сумі 2005 гривень, які перераховано бійцям з Прикарпаття.

   

Також у навчальному закладі триває акція „ Допоможи другу ”, в рамках якої студентам та учням з малозабезпечених сімей педагоги і студентська молодь допомагають теплим одягом, взуттям. На даний час таку допомогу отримали п’ятеро студентів.

                                          Голова студентської ради коледжу     Діана Дуденчук

 

Зустріч директора коледжу зі студентським активом та мешканцями гуртожитків

7 та 8 жовтня пройшли зустрічі директора коледжу Ігоря Васильовича Триніва зі студентським активом та мешканцями №1 та №2 гуртожитків.

   

В ході зустрічей розглянуто питання: про проблеми навчального закладу, економне використання енергоносіїв, матеріально-технічне забезпечення навчання і  проживання студентів та учнів у гуртожитках, про роль ради гуртожитку у вирішенні актуальних питань мешканців, про роботу вихователів, спрямовану на здійснення освітньо-виховної роботи з мешканцями гуртожитку, про підняття оплати за гуртожиток.

І.В.Тринів зазначив, що дирекцію коледжу турбує питання дотримання правил внутрішнього розпорядку; успішного навчання для здобуття відповідного рівня фахової підготовки; об’єктивність оцінювання студентів; залучення студентської молоді до позааудиторної роботи; умов навчання та проживання студентів у гуртожитках;  правил особистої гігієни та належного санітарного стану  у кімнатах;  режиму харчування; економного використання електроенергії; забезпечення студентів та учнів теплими ковдрами, одягом та взуттям. Директор також зазначив, що підняття плати за гуртожиток є економічно зумовленою потребою, проте у жодному навчальному закладі України немає такої ціни.

Соціальний педагог Т.С.Вергун звернула увагу вихователів гуртожитків на необхідності здійснення освітньо-виховної роботи, спрямованої на забезпечення всебічного особистісного розвитку студентів, створення умов для мотивації до самовиховання та саморозвитку.

Практичний психолог коледжу Н.В.Добровлянська закликала студентський актив запобігати поширенню у навчальних групах таких явищ, як приниження, недоброзичливе ставлення один до одного.

Юрист-консультант Я.М.Стефанишин ознайомив студентів із Відкритим листом  ГО „По боротьбі з корупцією та незаконною діяльністю”.

Голова студентської ради Діана Дуденчук піднімала питання про встановлення WI-FI та супутникового телебачення у гуртожитках, ремонт телевізорів в гуртожитках №1 та №2; встановлення лавочок біля гуртожитків та на стадіоні біля головного корпусу; облаштування кімнати для гри в теніс у гуртожитку №1; проведення вечорів відпочинку, дискотек.

Заступник голови студентської ради Євген Могитич запропонував вирішити питання з облаштуванням дороги від відділення ПТО до парку та стежки від головного корпусу коледжу до відділення ПТО. 

 

Дирекція запевнила студентів, що підняті проблемні питання будуть розглянуті на засіданнях адміністративної ради та поступово вирішені. Ігор Васильович Тринів подякував молоді за активність та студентській раді за висунуті пропозиції.

 

Вибори голови студентської Ради

14 вересня 2017р.  у конференц-залі відбулось перше засідання студентської ради в цьому навчальному році. Засідання відкрила заступник директора з виховної роботи - Вергун Тетяна Степанівна. Присутніми на зібранні були члени студентської ради і практичний психолог Добровлянська Наталія Володимирівна. Основним завданням засідання було обрати голову студради і його заступника, а також голів комісій ради. 

Перш за все, обрали головуючого зібрання, секретаря і членів лічильної комісії. На голову студради було висунуто дві кандидатури: Чубату Василину, студентку групи Т.в-21 і Макарчука Володимира, студента групи В-31. Перед голосуванням кожен з них представив свою передвиборчу програму. Передвиборча програма Чубатої Василини, націлена на створенні позитивного іміджу навчального закладу, урізноманітненні дозвілля студентів коледжу, проведенні профорієнтаційної роботи з метою популяризації професій аграрної галузі і залученні студентів в ряди студентського самоврядування. 

    

Традиційно голосування відбувається відкритим способом. За результатами голосування більшість членів студради віддали свій голос за Чубату Василину. На посаду заступника голови студентського самоврядування запропонували кандидатуру Макарчука Володимира, члени студради підтримали дану пропозицію. Секретарем обрали Кость Оксану, студентку групи Т-21 і керівником студентського фонду Хіцяк Віктора, студента групи М-11.

    

Крім того, на студентській конференції призначили нових керівників структурних підрозділів студентського самоврядування, а саме:

- Студентку групи Т-31 - Мельник Ольгу, студентське наукове товариство «Ерудит»;

-  Студента групи М-21 - Антошківа Богдана, комісія дисципліни і порядку;

-  Студентку групи В-11 – Лазор Анну-Марію, комісія соціального та правового захисту студентів;

-  Ученицю групи К-11 – Тимчишин Наталію, центр дозвілля «Самоцвіти»;

-  Студента групи М-31 – Чубатого Назарія, центр здоров’я « Геркулес»;

-  Студента групи Т-11 – Вітра Ярослава, штаб трудових справ; 

-  Студентку групи В-21 – Сороку Христину, прес-центр;

-  Студентку групи В-41 – Бойко Ірину, школа лідерів.