Студентська профспілка

 

У Рогатинському державному аграрному коледжі з метою представництва та захисту прав та інтересів студентів, учнів створена і діє первинна профспілкова організація студентів ( профком студентів ) коледжу.

Первинна профспілкова організація студентів – це добровільна неприбуткова громадська організація студентів та учнів коледжу, метою якої є здійснення та захист навчальних, соціально – економічних прав та інтересів членів своєї організації. Членом профспілки може стати будь – який студент, учень коледжу, який визнає Статут Профспілки, подав заяву на вступ та  сплачує профспілкові внески.

Профспілка в коледжі – це школа життя. Об'єднуючи різних людей, вона об'єднує однодумців. Якщо людина пройшла школу профспілкової роботи – вона набуває великого досвіду, який буде корисний і обов'язково стане в нагоді в житті. Такій особі набагато легше знайти своє місце в суспільстві.

       Первинна профспілкова організація студентів Рогатинського державного аграрного коледжу об’єднує 30 профспілкових груп, що становить 100% профспілкового членства .

        Згідно Статутних вимог  головою профспілковогокомітету обраний  Благий Роман Степанович.

 

Структура студентського профкому

Рогатинського державного аграрного коледжу 

   

 Загальні збори студенів

( Конференція)

 
 

 Комісія соціально-правового захисту студентів

 

Комісія культурно-масової роботи

 

Навчальна комісія

 

 

    Профспілковий комітет 

 

    Профорг групи

 

 Комісія організаційно-методичної роботи

 

Житлово-побутова комісія

 

Спортивно-оздоровча комісія


       Основне завдання профспілкового комітету – бути опорою для студентів та захищати права усіх студентів разом і кожного зокрема, тому робота профкому спрямована на захист соціально – побутових інтересів членів профспілки; створення належних умов навчання і проживання, вчасній виплаті стипендій. Особлива увага приділяється роботі з студентами пільгових категорій: сиротами, інвалідами, студентами з малозабезпечених сімей, студентами, батьки яких  брали участь в АТО.

В гуртожитках дирекцією створені  належні умови для проживання студентів

     

 

   

 

 

Працює шевська майстерня  та кімната-перукарня

     

     Спільно з адміністрацією коледжу  студентський  профком,   за списками,  які затверджені на профспілкових зборах здійснює поселення студентів у гуртожитки.  Особлива увага приділяється організації оздоровлення і відпочинку студентів.    Студентський профком організовує і проводить комплексні навчально – тематичні і оздоровчі екскурсії “Моя країна – Україна”. За останні  роки їх було чимало: Київ, Кам’янець – Подільський, Хотин, Яремче,  екскурсії по Закарпаттю.

        Започатковано і проводиться засідання Школи профспілкового активу, на яких розглядаються питання соціального, правового захисту, організаційної діяльності, психологічні аспекти, тренінгові заняття. Формуванню професійної компетентності, майстерності студентів сприяють семінари, практикуми, які організовує профком спільно із іншими студентськими об’єднаннями коледжу.  Досвідом по організації і проведенні тренінгових занять по формуванню лідерських якостей ділились члени профкому з учасниками обласного методичного об’єднання голів студентських профкомів, яке проводилось на базі навчальних закладів Івано-Франківської області.

         Профспілковий комітет сприяє проведенню  дозвілля студентів: вечорів відпочинку, українських вечорниць,  різноманітних заходів по відзначенню державних, обрядових свят. Спільно з студентською радою проводить благодійні акції.

   

   

Доброю традицією студентського профкому є вручення солодких подарунків студентам пільгових категорій та студентським групам з нагоди свята Миколая, 198 грудня зустрів Святий Миколай студентів з числа дітей-сиріт, дітей, що перебувають під опікою та піклуванням, студентський актив у стінах коледжу, вручили солодощі від адміністрації навчального закладу та студентського профкому. Дзвінка коляда, віншування, привітання з наступаючими святами лунали з вуст директора Ігоря Васильовича Триніва,  учасників художньої самодіяльності - ансамблю хлопців і дівчат.

  

                                     

Щорічно напередодні Великодніх свят дирекцією та студентською профспілкою проводиться акція для студентів пільгових категорій “Великодній кошик” (освячуються продуктові набори ).

     

                                    

  День студента – професійне свято кожного, хто здобуває освіту після закінчення школи. Студенські будні – найбезтурботніші, а свята – найвесиліші.(Принаймні так завжди говорять, ті, хто вже давно закінчив навчання). Студенти - генератор цікавих ідей, нестандартних рішень, креативних підходів. Саме студентське середовище завжди було творцем передових ідей, стояло у форваторі суспільно – політичних змін. Юнацький максималізм, підкріплений глибокими знаннями, широким кругозором та невгамовною енергією відкриває широкі перспективи. А кожен вже особисто вирішує як використовувати такий арсенал.

Підготовка і святкування Дня студента – особливий ретуал. Кожен студенський колектив криативить по – своєму. Викладачі, в свою чергу роблять приємні «поступки», відміняючи пари, будучи більш лояльними, розмовляючи тихіше на парах наступного дня. Традиційно  коледж влаштовує вечори-відпочинку для  студентів, враховуючи побажання та настрої. Вцілому завжди виходить яскраво та цікаво!

Історична довідка.

В Україні офіційно відзначати День студента, саме 17 листопада, було започатковано в 1999 році, згідно указу Президента №659/99 від 16 червня 1999 року.

Офіційне відзнечення Міжнародного дня студентів (International Students' Day) було започатковане 17 листопада 1946 року на Всесвітньому конгресі студентів, що відбувся в Празі, на знак вшанування пам'яті чеських студентів-патріотів.

Р.S.: В кожній країні склались свої традиції відзначення Дня студента. Українські ж студенти святкують День студента офіційно - 17 листопада.

Цього дня студентство вітали директор колледжу  Ігор Васильович Тринів, голова студентської ради Василина Чубата , голова студентського профкому Роман Степанович Благий.

   

                                                     

 Талановита молодь дивувала присутніх новими художніми номерами у виступах ансамблю гітаристів, квартету дівчат, ансамблю юнаків, народного аматорського хорового колективу „Опільські роси”, народного аматорського танцювального колективу „Юність Опілля”. Загалом панувала креативна, весела, доброзичлива атмосфера свята. 

За участь у конкурсах «Кращий студент року», «Таланти твої, Україно», конкурс-стіннівок «Моє майбутнє – Україна європейська», конкурс  поезії, присвяченого Дню української писемності і мови,конкурс робіт юних фотоаматорів «Я – частинка душі України», конкурс-плакатів, присвячений Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом «СНІД – загроза людству. Знати, щоб жити», на підставі Положення про огляд-конкурс на кращу кімнату гуртожитку, на підставі  Положення про огляд-конкурс академічних груп коледжу «Тобі Україно наші знання і таланти», за участь спортивно-масовій роботі студенти коледжу нагороджуються грамотами  та грошовими преміями.

   

Студентська профспілкова організація коледжу неодноразово висловлювала свій протест щодо зниження соціальних гарантій та утисків прав молоді, яка навчається. Ми виходили на мітинги, пікетували  Верховну Раду та Кабінет міністрів , подавали петиції до Президента.

  Профспілкова організація коледжу закликає  підтримувати студентські ініціативи щодо захисту прав та свобод студентів. 

Студентське самоврядування

        У всі часи студентство вважалося передовою верствою населення із прогресивними поглядами та рішучими вчинками. Прагнення до знань і активна життєва позиція роблять цих молодих людей несхожими на інших членів суспільства.

        Інтереси студентів Рогатинського державного аграрного коледжу представляє Студентська рада.

      Студентська рада – орган студентського самоврядування, метою якого створення умов для самореалізації особистості студентів і формування у них організаторських навичок, лідерських якостей, відповідальності за результат своєї праці тощо.

       Студентська рада діє на принципах відкритості, рівності прав студентів, незалежності від впливу політичних партій та рухів, громадських і релігійних організацій.

    Діяльність студентського самоврядування спрямована на забезпечення виховання духовності та культури студентів Рогатинського державного аграрного коледжу, зростання у них соціальної активності.

    Органи студентського самоврядування є не просто представницькими, вони активно виступають у ролі своєрідних посередників між адміністрацією коледжу, відділення і студентською громадою, забезпечуючи їх ефективне спілкування.

     У нашому коледжі студентське самоврядування діє уже 15 років.  Воно об’єднує у собі студентську раду, студентську профспілку, ради гуртожитків.

               Основними завданнями Студентської ради є:

 • захист прав та інтересів студентів, які навчаються;
 • забезпечення виконання студентською молоддю своїх обов’язків — як громадянина і студента;
 • сприяння навчальній, науковій та творчій діяльності студентів;
 • участь у проведенні навчально-виховної роботи коледжу;
 • організація культурно-освітньої та фізкультурно-масової роботи,  дозвілля та відпочинку студентів;
 • сприяння забезпеченню інформаційної, правової, психологічної, фінансової, юридичної та іншої допомоги студентам відповідними службами, органами, організаціями тощо;
 • пропаганда здорового способу життя, запобігання вчиненню студентами правопорушень;
 • виховання патріотизму, потреби дотримуватися законодавства, моральних та етичних норм;
 • співпраця з адміністрацією коледжу для вдосконалення навчального-виховного процесу.

        Чинна Студентська рада – це креативні та ініціативні люди, яким не байдуже, що відбувається в їхньому рідному коледжі і які прагнуть зробити навчальний процес цікавим, веселим і незабутнім. 

 

Сектори роботи студентської ради

 Сектор – це організація 2-3 студентів, які виконують окреме завдання покладене на них, відповідно до їх навичок, вподобань і можливостей.

 У студентській раді діють такі сектори:

 • Прес-центр
 • Волонтерська служба
 • Клуб за інтересами.

 

 

 

 Роль студентського самоврядування в організації патріотичного виховання в умовах розвитку демократичного суспільства

           Історія будь-якого народу містить періоди, дати, які є вирішальними і доленосними в його житті. Ми пам’ятаємо і ніколи не забудемо героїчні сторінки, коли проливалась кров патріотів. Адже хто не знає минулого, той не вартий майбутнього.

         Студентська молодь в усі часи і епохи була найбільш динамічною, безкомпромісною, творчою силою суспільства. Вона найбільш орієнтована в політичному перебігу подій, має чіткі соціальні позиції, виразні життєві ідеали. Про це свідчить подвиг Героїв Крут – юних захисників суверенності України, подвиг, що вселяє гордість і єднає українську націю.

Ми пам’ятаємо героїзм героїв повстанчих загонів УПА, які в тяжкі часи відстоювали незалежність країни. І ми вірні традиціям наших предків  саме студенти розпочали голодування у 1991 році. Це студенти відстоювали демократію на Майдані Незалежності восени 2004 року. Це вони вийшли на мирну демонстрацію за Європейські орієнтири у 2013 році, і ще раз заявивши про себе як найбільш прогресивна і теоретично підготовлена частина суспільства.

По-молодечому голосно і завзято, з піснями, з прапорами України і Євросоюзу, заявили про свою цивільну позицію. Вони вийшли на площу з вірою в справедливість і надією на те, що їх голос буде почутий урядом Януковича. Але сталося інакше…

Десятки протестувальників були по звірячому побиті спецпідрозділами міліції  і у важкому стані потрапили до лікарень. Серед тих хто постраждав були і наші студенти-випускники, а Романа Шарана показали по телевізійних каналах як він із зламаною рукою був вкинутий у міліцейські клітки як злочинець. З нього вимагали показів, погрожували судовою розправою.

   Вже вранці по всіх каналах світу транслювали страшні кадри цього побоїща. Люди побачили, як здоровенні бійці, озброєні палицями калічать студентів. Побачили розбиті голови, скривавлені особи дітей і жах в їх очах.   На вулиці Києва вийшли тисячі і тисячі українців. Українців, які встали за своїх дітей, за честь і гідність кожного з нас. Це був початок…

   Після двох місяців мирних протестів підтримка мітингувальників зростала. Та замість того,  щоб мирно врегулювати ситуацію, 18 лютого тодішня влада на чолі з Януковичем віддала злочинний наказ застосувати зброю і зробити «зачистку» Майдану, застосовуючи водомети, бронетранспортери і вогнепальну зброю.

До нас прийшла війна. Справжня кровопролитна війна. Нас намагалися винищити за бажання мати людську гідність і самим обирати своє життя. Настав той час, коли кожен українець мав зробити вибір: або ти станеш рабом, або будеш вільною людиною і житимеш у вільній державі.

Тисячі поранених і більше 100 людей було вбито снайперами та бійцями спецпідрозділів міліції. Серед них – науковці, викладачі, студенти, вчителі, художники, архітектори, театральні режисери, громадські активісти. Кров цих людей стала вироком для злочинної диктатури. Ця «Небесна Сотня» своїм життям викупили свободу для мільйонів українців і дає шанс збудувати нову демократичну правову державу.

Безсмертні душі вбитих і закатованих відійшли у небеса, але вони вічно житимуть в народній пам’яті, бо «Герої не вмирають!»

Ми вчимо історію, але ми її творимо. Тому ми розпочали  марші протесту проти побиття студентів у Києві. Перші мітинги у місті  Рогатині та звернення до тодішньої влади з вимогою скласти свої повноваження, збір благодійних коштів на підтримку Євромайдану, на реабілітацію поранених випускників коледжу, на допомогу сім’ям Небесної сотні, організація антивоєнного мітингу для всієї молоді району, участь студентів у загальноміському конкурсі на кращий ескіз пам’ятного знаку Небесній Сотні. Ми брали участь у  благодійних концертах для жителів  міста і залучені кошти передати на його спорудження.

Тим часом, за ініціативи директора нашого коледжу, було прийнято рішення спорудити пам’ятник Небесній Сотні на території коледжу. Всіма нами ця ініціатива була підтримана і 27 червня 2014 року  такий пам’ятний знак був відкритий і освячений.

У боях за  свою країну, за  краще життя гинуть завжди найкращі. Новітні герої своєю великою любов'ю, мудрістю та душевним теплом зберегли неньку-Україну від найбільшої загрози - втрати її незалежності. Хай вічною буде пам'ять загиблим героям!

  

Студентські святкування

    Студентська пора - найкращий час у житті людини, яка робить свої перші самостійні кроки. Це роки, присвячені пошукам істини, творчості, прагненню досконалості, неповторної миті становлення особистості. Зі студентської лави починається довга й наполеглива дорога пошуків, стверджень і досягнень у науці, мистецтві, культурі. Зі студентства формується українська національна еліта.