Історія коледжу

Історія коледжу 

                                                                                                До минулого стався з вдячністю,

                                                                                      До сьогочасного – діяльно,

                                                                                                  До майбутнього – відповідально.

 

    Рогатинський державний аграрний коледж– це вищий навчальний заклад з багатою історією та славними традиціями.

     Наказом Міністерства сільського господарства УРСР та Міністерства освіти УРСР від 20.06.1956р. № 421/427 у результаті об'єднання Станіславської однорічної школи підготовки голів колгоспів, Псарської однорічної сільськогосподарської школи Рогатинського району та Дзеленецького сільськогосподарського технікуму Хмельницької області на базі колишнього Рогатинського педагогічного училища був створений Рогатинський ветзоотехнічний технікум.

     В перші роки свого існування технікум готував зоотехніків, зоотехніків-організаторів та агрономів по захисту рослин, а з 1961р. - і ветеринарних фельдшерів для роботи в сільськогосподарському виробництві західного регіону України та Молдавії.

     В 1972р. у відповідності до Постанови Ради Міністрів УРСР від 07.01.1972 р. № 6 та Наказу Міністерства сільського господарства УРСР від 17.01.1972р. № 20 створений Рогатинський радгосп-технікум з приєднанням земель колгоспу ім. Маяковського. Виробнича база тоді налічувала понад 2тис. гектарів землі, 1100 голів продуктивної худоби. Щорічне виробництво сільськогосподарської продукції становило понад 1млн. карбованців.

     Постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 1997р. № 930 „Про створення Рогатинського коледжу-агрофірми” та відповідно до спільного наказу Міністерства освіти України та Міністерства агропромислового  комплексу України  від 30.09.1997р. №359/49 „Про створення Рогатинського коледжу-агрофірми” на базі ліквідованих Рогатинського радгоспу-технікуму та Рогатинського ПТУ № 35 було створено Рогатинський коледж-агрофірму.

    У 2000 році, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України було створено Рогатинський державний аграрний коледж із ступеневою системою освіти: кваліфікований робітник, молодший спеціаліст, бакалавр.

     Коледж сьогодні продуктивно співпрацює з Львівською державною академією ветеринарної медицини ім.С.З.Гжицького, Львівським НАУ, має довгострокові угоди на безперервну підготовку фахівців (бакалаврів, спеціалістів, магістрів) за скороченими термінами навчання з Подільською аграрно-технічною академією, Тернопільською академією народного господарства та Івано- Франківським інститутом маркетингу і менеджменту.

     В коледжі функціонують: 4 відділення, 7 циклових комісій, які сформовані з урахуванням профілів навчальних дисциплін. Навчальний процес забезпечують 65 викладачів, які впроваджують в роботу інформаційно-комунікативні технології навчання. Це: мультимедійні презентації, електронна бібліотека коледжу, електронний варіант тестів, створення WEB-сайтів, електронні підручники.

        За підсумками атестації  31 викладачам встановлено „спеціаліст вищої категорії”,18– „спеціаліст першої”, 11 - „спеціаліст другої категорії ”, , 5-спеціаліст , 12 викладачам присвоєно звання „викладач-методист”, 1 чол. – „старший викладач”; 1 чол. – „заслужений працівник освіти України”, 3 чол. – кандидати сільськогосподарських наук.; нагороджені нагрудними знаками: „Відмінник освіти України” – 3 чол., „Відмінник аграрної освіти України” – 3 чол., „Знак пошани” Міністерства аграрної політики – 3 чол.

       За роки свого існування навчальний заклад підготував 10035 молодших спеціалістів для роботи у сільськогосподарському виробництві та переробних галузях і 17114 робітників .

Сьогодні коледж здійснює набір студентів за такими спеціальностями:

 • 204 „Технологія виробництва та переробки продукції тваринництва”;
 • 211 „Ветеринарна медицина”;
 • 181 „Харчові технології”;
 • 208 „Агроінженерія”.

Професійна підготовка робітничих кадрів:

 • 5122 „Кухар”,
 • 8331 „Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва”,
 • 7241 „Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування”,
 • 8322 „Водій автотранспортних засобів”.

 

     Щорічний випуск становить - 150 молодших спеціалістів та 60 -  кваліфікованих робітників. Коледж забезпечує високу якість підготовки фахівців. Цьому сприяє належна матеріально-технічна база навчального закладу, висококваліфікований кадровий потенціал, ретельно розроблене методичне забезпечення навчального процесу, застосування інноваційних і ефективних технологій, форм, методів і прийомів навчання. З метою набуття студентами навичок з комп’ютеризації та інформатизації в коледжі створено три комп’ютерні кабінети.

       З метою набуття студентами навичок з комп’ютеризації та інформатизації в коледжі створено три комп’ютерні кабінети. Для навчання і набуття практичних навичок використовуються сільськогосподарські машини і технологічне обладнання, виробничі бази кращих сільськогосподарських підприємств регіону, переробних галузей та навчально-дослідного господарства коледжу, яке має 221 гектар землі, механізований зернотік із складськими приміщеннями, тваринницьку ферму, продуктивні ставки.

     Першим директором навчального закладу був вимогливий педагог Дорошенко Никифор Степанович, його замінив кандидат ветеринарних наук Ковбій Микола Лаврентійович а пізніше - Янко Володимир Макарович. Нині навчальний заклад очолює Тринів Ігор Васильович, випускник коледжу, який пройшов педагогічну школу від викладача, завідувача відділення до директора закладу. За трудові досягнення 2003 року нагороджений трудовою відзнакою „Знак пошани”, відмінник аграрної освіти II і III ступенів (2007р., 2009р.), заслужений працівник сільського господарства (2009р.).

     Управління коледжем здійснює прогресивна команда адміністрації, очолювана директором:

 • Вільчик В.О. – заступник директора з навчальної роботи;
 • Мельниченко П.С. – заступник директора з навчально-виробничої робрти;
 • Пазюк В.Р. – завідувач відділення „Механізації сільського господарства”;
 • Благий Р.С. – завідувач ветеринарного відділення;
 • Гладун М.С. – завідувач технологічного відділення;
 • Баран О.М. – заступник директора з навчально-виробничої роботи ПТО;
 • Замкова Г.П. – завідувач навчально-методичного кабінету;
 • Вергун Т.С. – заступник директора з виховної роботи;
 • Мельник В.В. – заступник директора з господарської роботи.

      Для організації навчально-виховного процесу використовується сім навчально-лабораторних корпусів, загальна площа яких становить 9976,3 м2, аудиторний фонд – 8934,0 м2. При контингенті 751 студентів та учнів це складає 27,9 м2 загальної та 11,9 м2  навчальної площі на студента. Загальна площа будівель складає – 20955,9 м2.

      Спортивно-оздоровчий комплекс з двома спортивними залами загальною площею 768,3 м2, тренувальні майданчики, а також два спортивні майданчики з штучним покриттям площею 1884 м2.   дають змогу займатися улюбленими видами спорту, вдосконалюватися фізично.

       В навчальному закладі працює бібліотека із читальним залом, загальний фонд якої нараховує 59955 екземплярів книг. Бібліотека оснащена комп’ютерною і відеотехнікою для проведення наукових конференцій, лекторіїв, диспутів, перегляду навчальних відеофільмів та інших заходів.

      До послуг студентів два гуртожитки на 240 місць кожний. Всі житлові кімнати в гуртожитках укомплектовані необхідними меблями і інвентарем (пральні машини, телевізори, праски та ін.). Є достатня кількість кухонь, кімнат самопідготовки та інших побутових приміщень. Працює WI-FI.

       Майбутні кухарі, проходячи практику, готують смачні страви під керівництвом майстрів виробничого навчання та забезпечують повноцінне харчування студентів і учнів в їдальні на 240 посадкових місць та трьох буфетах.

      В 2003 році на території коледжу побудовано капличку Пресвятої Богородиці, біля якої відбуваються всі урочистості, духовні заходи.

     В 2014 році з ініціативи директора коледжу біля каплички встановлено і посвячено пам’ятник Небесній Сотні.

     В коледжі успішно діє літературно-мистецька студія „Гроно”. Гуртки художньої самодіяльності, зокрема народний хоровий колектив „Опільські роси”, народний художній танцювальний колектив „Юність Опілля”, фольклорний гурт „Оберіг”, естрадний гурт „Калина” дають можливість студентам  розкрити і розвинути творчі здібності і таланти.

     Вони – активні учасники і неодноразові переможці Всеукраїнських фестивалів і конкурсів. Жоден святковий захід в навчальному закладі та місті Рогатині не проходить без участі танцювального колективу та вокалістів коледжу.

       Наші двері гостинно відкриваються для всіх, хто хоче стати техніком-механіком, техніком-технологом, фельдшером ветеринарної медицини, чи здобути професію тракториста-машиніста, електромонтера, водія, кухаря, продавця.