Історія коледжу

Історія коледжу 

        Рогатинський аграрний фаховий коледж – це заклад фахової передвищої освіти з багатою історією та славними традиціями.

         Наказом Міністерства сільського господарства УРСР та Міністерства освіти УРСР від 20 червня 1956 року № 421/427 у результаті об'єднання Станіславської однорічної школи підготовки голів колгоспів, Псарської однорічної сільськогосподарської школи Рогатинського району та Дзеленецького сільськогосподарського технікуму Хмельницької області на базі колишнього Рогатинського педагогічного училища був створений Рогатинський ветзоотехнічний технікум.

         В перші роки свого існування технікум готував зоотехніків, зоотехніків-організаторів та агрономів по захисту рослин, а з 1961 року - і ветеринарних фельдшерів для роботи в сільськогосподарському виробництві західного регіону України та Молдавії.

         В 1972 році у відповідності до Постанови Ради Міністрів УРСР від 07 січня 1972 року № 6 та Наказу Міністерства сільського господарства УРСР від 17 січня 1972 року № 20 створений Рогатинський радгосп-технікум з приєднанням земель колгоспу ім. Маяковського. Виробнича база тоді налічувала понад 2 тис. гектарів землі, 1100 голів продуктивної худоби.    

Постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 1997 року № 930 «Про створення Рогатинського коледжу-агрофірми» та відповідно до спільного наказу Міністерства освіти України та Міністерства агропромислового  комплексу України  від 30 вересня 1997 року №359/49 «Про створення Рогатинського коледжу-агрофірми» на базі ліквідованих Рогатинського радгоспу-технікуму та Рогатинського ПТУ № 35 було створено Рогатинський коледж-агрофірму, який згідно з наказом Міністерства агропромислового комплексу України від 10 лютого 2000 року  №16 «Про перейменування Рогатинського коледжу-агрофірми Івано-Франківської області» перейменовано у Рогатинський державний аграрний коледж.

         Коледж сьогодні продуктивно співпрацює з вітчизняними та закордонними закладами освіти та аграрними агенціями, має довгострокові угоди на безперервну підготовку фахівців з ними.

 В коледжі функціонують: 4 відділення, 8 циклових комісій. Освітню діяльність забезпечують педагогічні працівники, які мають відповідну освіту, кваліфікацію та виробничий досвід роботи. Понад 50% викладачів - це викладачі вищої категорії,13 викладачів мають звання «викладач-методист», 1 – старший викладач, присвоєно звання «Заслужений працівник сільського господарства України» - 1 чол., «Відмінник освіти України» - 3 викладачам «Відмінник аграрної освіти та науки» - 3чол. Також у  в штаті 2 кандидати сільськогосподарських наук і 1 кандидат економічних наук.

      Сьогодні коледж здійснює набір студентів за такими спеціальностями:

 • 204 „Технологія виробництва та переробки продукції тваринництва”;
 • 211 „Ветеринарна медицина”;
 • 181 „Харчові технології”;
 • 208 „Агроінженерія”.

Професійна підготовка робітничих кадрів:

 • 5122 „Кухар”,
 • 8331 „Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва”,
 • 7241 „Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування”,
 • 8322 „Водій автотранспортних засобів”.

         Щорічний випуск становить до 150 фахових молодших бакалаврів  та понад 60 -  кваліфікованих робітників. Якісній підготовці фахівців сприяє належна матеріально-технічна база навчального закладу, висококваліфікований кадровий потенціал, ретельно розроблене методичне забезпечення навчального процесу, застосування інноваційних і ефективних технологій, форм, методів і прийомів навчання. З метою набуття студентами навичок з комп’ютеризації та інформатизації в коледжі створено три сучасні комп’ютерні кабінети, навчальні аудиторії та лабораторії оснащені інтерактивними дошками, плазмовими телевізорами,  мультимедійними комплексами.

         Для навчання і набуття практичних навичок використовуються сільськогосподарські машини і технологічне обладнання, виробничі бази кращих сільськогосподарських підприємств регіону, переробних галузей та навчально-дослідного господарства коледжу, яке має 221 гектар землі.

         Першим директором навчального закладу був вимогливий педагог Дорошенко Никифор Степанович, його замінив кандидат ветеринарних наук Ковбій Микола Лаврентійович а пізніше - Янко Володимир Макарович. Нині навчальний заклад очолює Тринів Ігор Васильович, випускник коледжу, який пройшов педагогічну школу від викладача, завідувача відділення до директора закладу. За трудові досягнення 2003 року нагороджений трудовою відзнакою „Знак пошани”, відмінник аграрної освіти II і III ступенів (2007р., 2009р.), заслужений працівник сільського господарства (2009р.).

     Управління коледжем здійснює прогресивна команда адміністрації, очолювана директором:

 • Вільчик В.О. – заступник директора з навчальної роботи;
 • Мельниченко П.С. – заступник директора з навчально-виробничої робрти;
 • Баран О.М. – заступник директора з навчально-виробничої роботи ПТО;
 • Вергун Т.С. – заступник директора з виховної роботи;
 • Пазюк В.Р. – завідувач відділення „Механізації сільського господарства”;
 • Благий Р.С. – завідувач ветеринарного відділення;
 • Гладун М.С. – завідувач технологічного відділення;
 • Замкова Г.П. – завідувач навчально-методичного кабінету;
 • Гривнак І.В. – заступник директора з господарської роботи.

         Для організації навчально-виховного процесу використовується сім навчально-лабораторних корпусів, загальна площа яких становить 9976,3 м2, аудиторний фонд – 8934,0 м2. При контингенті 751 студентів та учнів це складає 27,9 м2 загальної та 11,9 м2  навчальної площі на студента. Загальна площа будівель складає – 20955,9 м2.

         Спортивно-оздоровчий комплекс з двома спортивними залами загальною площею 768,3 м2, тренувальні майданчики, а також два спортивні майданчики з штучним покриттям площею 1884 м2   дають змогу займатися улюбленими видами спорту, вдосконалюватися фізично.

         В навчальному закладі працює бібліотека із читальним залом, загальний фонд якої нараховує 59955 екземплярів книг. Бібліотека оснащена комп’ютерною і відеотехнікою для проведення наукових конференцій, лекторіїв, диспутів, перегляду навчальних відеофільмів та інших заходів.

         До послуг студентів два гуртожитки на 240 місць кожний. Всі житлові кімнати в гуртожитках укомплектовані необхідними меблями і інвентарем. Є достатня кількість кухонь, кімнат самопідготовки та інших побутових приміщень. Працює WI-FI. Для загального користування наявні пральні машини, телевізори, праски.

         Майбутні кухарі під керівництвом майстрів виробничого навчання проходять практику, готують смачні страви та забезпечують повноцінне харчування студентів і учнів в їдальні та буфетах.

         В 2003 році на території коледжу побудовано капличку Пресвятої Богородиці, біля якої відбуваються всі урочистості, духовні заходи.

         В 2014 році з ініціативи директора коледжу біля каплички встановлено і посвячено пам’ятник Небесній Сотні.

         В коледжі успішно діє літературно-мистецька студія „Гроно”, народний хоровий колектив „Опільські роси”, народний художній танцювальний колектив „Юність Опілля”, фольклорний гурт „Оберіг”, естрадний гурт „Калина” в яких студенти   розкривають  і розвивають творчі здібності і таланти.

         Вони – активні учасники і неодноразові переможці Всеукраїнських фестивалів і конкурсів. Жоден святковий захід в навчальному закладі та місті Рогатині не проходить без участі танцювального колективу та вокалістів коледжу.

         Наші двері гостинно відкриваються для всіх, хто хоче стати техніком-механіком, техніком-технологом, фельдшером ветеринарної медицини, чи здобути професію тракториста-машиніста, електромонтера, водія, кухаря.