Запрошуємо, Гість
Ім'я користувача: Пароль: Запам’ятати мене

ТЕМА: Дистанційне навчання. Редагування текстів різних стилів

Дистанційне навчання. Редагування текстів різних стилів 9 місяцыв 2 тижнів тому #4425

• l.prutuka
  • l.prutuka аватар
  • АВТОНОМНО
  • Дописи: 441
УРОК РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ. Тема. Редагування текстів різних стилів. Робота над виправленням

 Що треба зробити для того, щоб відредагувати текст?
 Відомо, що довершеним текст вважається тоді, коли в ньому належним чином вдосконалені навіть найменші деталі.
1. Матеріал для редагування. Запишіть (справа) правильні варіанти вживання словосполучень

Неправильно Правильно
На слідуючий день
Самий веселий хлопець
Згідно наказу
Дякувати Вас
Любе питання
Любима книга
Не звертати увагу
Приймати участь
Вірна відповідь
Подзвонити Вам
Нові інновації
Тези доповідів
На протязі десяти днів
При такій умові
Вибачаюсь
Наталію Петрівна
Прийняти заходи
Із-за відсутності коштів
За виключенням
Лишній
Зробити послугу
Я рахую, що...
Менеджер по професії
Висловити висновки
Слідуючі помилки
2. Прочитайте текст доповіді вашого ровесника. Визначте, які помилки з погляду змісту, послідовності викладу, мовленнєвого оформлення допущені в ньому. Знайдіть граматичні помилки. Відредагуйте текст.
ЛЮДИНА, НА ЯКУ Я ХОЧУ БУТИ СХОЖИМ
Шановні друзі! Хочу сказати кілька слів про людину, яка для мене є взірцем.
Це мій брат, який старше мене на три роки. Він успішно закінчив середню, а також музикальну школи. Окрім того, він початку- ючий поет і вже надрукував кілька віршів, охоче малює масляними фарбами.
Між нами давно встановилися дружні відносини, і ми любимо у вільний час поговорити по душам, помандрувати по вулицям Києва, помилуватися оточуючим світом на схилах Дніпра.
Проте це буває не так часто, бо брат чистолюбивий і багато працює над собою. Він підписує багато газет і журналів і засиджується над книжками й періодикою допізна, подовгу грає на піаніно, не любить, коли я відволікаю його по любому поводу. Ще відзначу, що брат не живе на чужий рахунок, випрошуючи кошти у батьків, а заробляє, даючи уроки музики.
Брат мріє пройти по конкурсу в консерваторію і стати композитором.
Я пишаюся своїм братом і хочу бути подібним на нього (З посібника).
3. Відредагуйте речення.
1. Такий вітер піднявся, що поступила пропозиція позачиняти вікна й двері. 2. Прочитавши цю історію, мені стало страшно. 3. Вибачаюсь, але я мушу йти. 4. На підтвердження наступної думки приводжу слідуючі приклади. 5. Через пару днів їхні відношення поліпшаться. 6. Підсумки змагання між групами проводять раз на семестр. 7. Сільська баня не працювала цілу неділю. 8. До заяви прикладаю: свою автобіографію, медичну справку і характеристику. 9. Усі студенти старших курсів повинні розрахуватися з хвостами. 10. На нараді він розповів про саму вигідну житуху малозабезпечених студентів. 11. Вона взяла відпустку по хворобі.
Завдання:
1. Виконані завдання надішліть мені на електронну пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Адміністратор заборонив доступ на запис.
Час відкриття сторінки: 0.110 секунд
Protected by R Antispam