Бібліотека

БІБЛІОТЕКА

 

Б

-

Багатогранність

І

-

Інтелектуальність

Б

-

Бережливість

Л

-

Логічність

І

-

Інноваційність

О

-

Оптимістичність

Т

-

Толерантність

Е

-

Ерудованість

К

-

Комунікабельність

А

-

Актуальність

 

  

Рогатинський державний аграрний коледж

Бібліотека коледжу заснована в 1956 році. Бібліотека сьогодні  - це динамічний центр з навчання, інформування та змістовного дозвілля.

      Багатогалузевий фонд налічує 59955 примірників, що складається з книг (підручників, посібників, довідників та ін.), періодичних видань, навчально - методичної літератури.

      Щорічно книжковий фонд поповнюється на 100 - 300 примірників, передплачується близько 19 періодичних видань.

        Бібліотекою обслуговується близько 1582 користувачів, яким видається понад 65489 примірників.                                          

Співробітники бібліотеки коледжу:   

Належита Лідія Миронівна – завідувач бібліотекою

 

 Качало Наталя Володимирівна – бібліотекар

Пазюк Оксана Богданівна – бібліотекар

 

 

 Основні напрями діяльності бібліотеки:

   Оперативне забезпечування повною інформацією навчально –

       виховного процесу у коледжі;

   Сприяння кращому засвоєнню студентами системи знань через

       інноваційні форми і методи бібліотечної роботи; 

Бібліотечне обслуговування

         Бібліотека коледжу обслуговує читачів двома структурними розділами: абонементом і читальним залом.

      

     

     

  Читальний  зал бібліотеки

 

  Абонемент бібліотеки   

 

         

Інноваційні засоби в роботі бібліотекаря

 

 Інформаційна та бібліографічна робота бібліотеки

 Хто володіє інформацією – той володіє світом

Бібліотека – це світ відкриттів, світ творчості, де формується читач-творець, розвивається його читацький смак, пробуджується любов до книги.Поєднуючи традиційні та нетрадиційні форми роботи, працівники бібліотеки постійно  працюють над тим, аби заохочувати студентів до читання, зацікавлювати їх книгою, процесом пізнання, стимулювати до використання книг, що є у бібліотеці. Важливим напрямом роботи бібліотеки є інформаційна робота. Інформаційна робота серед викладацького колективу координується з роботою методичного відділу коледжу. Тому завжди орієнтуємось, яка інформація потрібна викладачам, кураторам, майстрам виробничого навчання. Швидко та якісно надати потрібну інформацію допомагають створені тематичні картотеки:

-    Картотека сценаріїв виховних заходів.

-    Картотека методичних розробок викладачів коледжу.

-    Картотека відеофільмів.

-    Картотека періодичних видань.

Ці картотеки активно використовуються і постійно поповнюються новими матеріалами.

На допомогу кураторам груп бібліотекарі розробляють сценарії виховних годин і активно приймають участь в проведенні цих заходів. Щомісяця складаємо бюлетень нової літератури і таким чином інформуємо викладачів та студентів коледжу про надходження новинок в бібліотеку, оформляються виставки нової літератури.

Інформаційна робота серед студентів -  читачів включає   оформлення постійно діючих книжкових виставок та тематичних поличок таких як:

-  До пам’ятних дат видатних людей України.

-  Сторінками історії нашого народу.

-  До календарних дат.

-  Виставки з екологічних проблем.

-  Виставки з питань охорони здоров’я.

Особлива форма інформаційної роботи – це створення рекомендаційних списків літератури, які можуть бути використані для тем рефератів, для написання курсових та дипломних робіт.

Усні та письмові тематичні довідки надаються читачам при роботі над курсовими та дипломними проектами, рефератами, а також викладачам при підготовці до виховних годин, виступів на педрадах та методичних об’єднаннях.

Вже не один рік бібліотека працює над створенням власної бази інформаційних даних із періодичної преси. З газет та журналів підбирається інформація, яка відповідає проблемам коледжу. Це так звані тематичні папки за відповідними темами, до яких збираються вирізки з газет та журналів минулих років.

Науково - методична діяльність

В бібліотеці створено картотеку методичних розробок викладачів, де зібрані посібники та методичні розробки написані нашими викладачами. Немішаєвським методичним центром видано 10 посібників наших викладачів. В фонді бібліотеки зайняли місце  45 методичних розробок викладачів.

Форми методичного забезпечення різні – методичне забезпечення самостійного вивчення, методичні вказівки до написання курсових та дипломних робіт, словники. В бібліотеці є картотека відеофільмів, що дає необмежені можливості і є незамінною в організації самостійного вивчення дисциплін студентами.

 Випереджальним фактором подальшого розвитку бібліотеки є комп’ютеризація.  Встановлення в бібліотеці копіювальної техніки надало б читачам змогу економити свій час. 

Бібліотека здійснює інформаційну підтримку проведення культурно-масових заходів, семінарів, виховних годин, предметних тижнів. До знаменних і пам'ятних дат оформляються книжкові виставки, тематичні полиці, проводяться перегляди літератури, бібліографічні огляди та інші заходи для популяризації книжкового фонду. В роботі бібліотеки застосовуються новітні інформаційні та бібліотечні технології, використовується Інтернет.

МЕТОДИЧНА РОБОТА БІБЛІОТЕКИ

інноватика в організації роботи бібліотеки

 (увійшла в каталог кращих робіт НМЦ 2011р.)

ПЕРІОДИЧНІ ВИДАННЯ

Рогатинського державного аграрного коледжу

на 2017р.

1. Урядовий кур’єр

2. Голос України

3. Галичина

4. Західний кур’єр

5. Голос Опілля

6. Пенсійний кур’єр

7. Ветеринарна газета

8. Освітянське слово

9.Освіта України

10.Інформаційний збірник МО

11.Слово Просвіти

12.Позакласний час

13.Аграрний тиждень .Україна.

14.Пожежна безпека

15.Ветеринарна медицина

16.Тваринництво України

17.Здоров’я тварин і ліки

18. Рідне село.

19.Баланс – бюджет.

          З 20 жовтня в фой’є актової зали Рогатинського державного аграрного коледжу відкрито виставку до 150 річчя з дня народження Митрополита Андрея Шептицького. 

           В експозиції виставки матеріали про життя і творчий шлях Митрополита, та твори його і про нього, які можна придбати в бібліотеці коледжу.

  

 27 червня 2017 року, конкурсною комісією в складі представників НМЦ "Агроосвіта" та незалежного експерта- завідувачки бібліотеки Київського коледжу будівництва, архітектури та дизайну Надоленко О.А., були підведені підсумки конкурсу на "Краще портфоліо бібліотеки аграрних коледжів і технікумів". В конкурсі взяли участь більше 40 бібліотек навчальних закладів України. Всі представлені матеріали були розділені на три номінації.

Переможцями в номінації "Бібліотека- інформаційний центр навчального закладу" стали наступні учасники:
І місце- Маловисторопський коледж імені П.С. Рибалки Сумського НАУ;
ІІ місце - Борщівський агротехнічний коледж;
ІІІ місце - ВП НУБіП України "Бобровицький коледж економіки і менеджменту ім. О.Майнової" та ВП "Слов,янський технікум Луганського НАУ".

Переможцями в номінації " Бібліотека- виховний простір навчального закладу" є:
І місце - Коледж Сумського НАУ;
ІІ місце - Путивльський коледж Сумського НАУ;
ІІІ місце - Глухівський агротехнічний інститут імені С.А.Ковпака Сумського НАУ та ВП НУБіП України "Заліщицький аграрний коледж ім. Є Храпливого".

Переможцями в номінації "Імідж сучасної бібліотеки та бібліотекаря" є:
І місце -Рогатинський державний аграрний коледж;
ІІ місце - Вишнянський коледж Львівського НАУ;
ІІІ місце - Новобузький коледж Миколаївського НАУ та Липковатівський аграрний коледж.

                                                     Вітаємо наших бібліотекарів  з перемогою!!! 

 3 жовтня 2017р. організували святкове дійство «Оселя людського розуму» з нагоди Всеукраїнського дня бібліотеки. Розважальна програма заходу була цікава і захоплююча: лунали пісні, майстерно виступав народний танцювальний колектив «Юність Опілля» і смішили імпровізованою сценкою «Баба Палажка і баба Параска» за мотивом І.С.Нечуя-Левицького «Кайдашева сім’я».

    

 

   

       

 

Бібліотека коледжу взяла участь у проведенні тижня циклової комісії мови та літератури, присвяченого Дню народження Т.Г.Шевченка, організувавши виставку-інсталяцію «Історія мого життя складає частину історії моєї Вітчизни».

 

До 88 річниці з Дня народження Ліни Костенко,  працівниками бібліотеки коледжу були проведені літературні читання, присвячені творчості поетеси та організували виставку її поезій.

До тижня духовності, який проводився в РДАКу з 19 по 23 березня бібліотекою коледжу була організована книжкова виставка-діалог «Бути вільним, це бути відповідальним».

Виховний захід до Дня Матері

      15 травня працівники бібліотеки коледжу Л.М.Належита, О.Б.Пазюк, Н.В.Качало організували святкове дійство до Дня Матері для студентів, учнів та працівників навчального закладу.

  

 

      Т.в.о. заступника директора з навчальної роботи В.Р.Пазюк від імені директора коледжу І.В.Тринів привітав присутніх з святом Матері та побажав не забувати про своїх матерів, частіше їх навідувати, робити їх щасливими.

  

 

     Святкову родинну атмосферу створили учасники художніх колективів, які дарували свою любов, радість і тепло через танець, сольні номери. Аудиторія була в захопленні від чуттєвих, проникливих слів і пісень, які сколихнули у серцях кожного нетлінну любов і вдячність до Матері.