Бібліотека

БІБЛІОТЕКА 

 Рогатинський  аграрний ФАХОВИЙ коледж

Бібліотека коледжу заснована в 1956 році. Бібліотека сьогодні  - це динамічний центр з навчання, інформування та змістовного дозвілля.

      Багатогалузевий фонд налічує 59569 примірників, що складається з книг (підручників, посібників, довідників та ін.), періодичних видань, навчально - методичної літератури.

      Щорічно книжковий фонд поповнюється на 100 - 300 примірників, передплачується близько 11 періодичних видань.

        Бібліотекою обслуговується близько 1500 користувачів, яким видається понад 60000 примірників.                             

 

Належита Лідія Миронівна – завідувач бібліотекою

 

 Основні напрями діяльності бібліотеки:

   Оперативне забезпечування повною інформацією навчально –

       виховного процесу у коледжі;

   Сприяння кращому засвоєнню студентами системи знань через

       інноваційні форми і методи бібліотечної роботи; 

Бібліотечне обслуговування

         Бібліотека коледжу обслуговує читачів двома структурними розділами: абонементом і читальним залом.

           

  Читальний  зал бібліотеки

    

   

 

   

  Абонемент бібліотеки   

 

         

   

Інноваційні засоби в роботі бібліотекаря

 

 Інформаційна та бібліографічна робота бібліотеки

 Хто володіє інформацією – той володіє світом

Бібліотека – це світ відкриттів, світ творчості, де формується читач-творець, розвивається його читацький смак, пробуджується любов до книги.Поєднуючи традиційні та нетрадиційні форми роботи, працівники бібліотеки постійно  працюють над тим, аби заохочувати студентів до читання, зацікавлювати їх книгою, процесом пізнання, стимулювати до використання книг, що є у бібліотеці. Важливим напрямом роботи бібліотеки є інформаційна робота. Інформаційна робота серед викладацького колективу координується з роботою методичного відділу коледжу. Тому завжди орієнтуємось, яка інформація потрібна викладачам, кураторам, майстрам виробничого навчання. 

На допомогу кураторам груп бібліотекарі розробляють сценарії виховних годин і активно приймають участь в проведенні цих заходів. 

Інформаційна робота серед студентів -  читачів включає   оформлення постійно діючих книжкових виставок та тематичних поличок.

Вже не один рік бібліотека працює над створенням власної бази інформаційних даних із періодичної преси. З газет та журналів підбирається інформація, яка відповідає проблемам коледжу. Це так звані тематичні папки за відповідними темами, до яких збираються вирізки з газет та журналів минулих років.

Науково - методична діяльність

В бібліотеці створено картотеку методичних розробок викладачів, де зібрані посібники та методичні розробки написані нашими викладачами. Немішаєвським методичним центром видано 10 посібників наших викладачів. В фонді бібліотеки зайняли місце  45 методичних розробок викладачів.

Форми методичного забезпечення різні – методичне забезпечення самостійного вивчення, методичні вказівки до написання курсових та дипломних робіт, словники. В бібліотеці є картотека відеофільмів, що дає необмежені можливості і є незамінною в організації самостійного вивчення дисциплін студентами.

В роботі бібліотеки застосовуються новітні інформаційні та бібліотечні технології, використовується Інтернет.

 

        2019-2020

Святкування Всеукраїнського дня бібліотеки

      30 вересня в Україні відзначають Всеукраїнський день бібліотек та християнське свято Віри, Надії, Любові та Софії.

    Як сказав відомий педагог В. Сухомлинський « Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність…». Бібліотека – це скарбниця знань наших предків, сучасників і наступних поколінь,  це споконвічний зв’язок давнини із теперішнім.

    1 жовтня 2019 року працівники бібліотеки коледжу спільно зі студентами підготували концертну програму з нагоди професійного свята. Дирекція та профспілковий комітет працівників навчального закладу відзначили бібліотекарів Належиту Л.М., Пазюк О.Б. та Качало Н.В. почесними грамотами та подарунками  за сумлінне виконання посадових обов’язків.

  

  

    Художні колективи подарували винуватцям свята та присутнім незабутнє спілкування з дивовижним мистецтвом танцю та пісні.

    

  

                                          

 

Виховна година «Голод 1933 – незагоєна рана України»

Великий Голод був найбільшою катастрофою,

 яку Україна пережила – як щодо кількості жертв,

так і щодо людських страждань.

Мілена Рудницька

      Щорічно в четверту суботу листопада Україна відзначає День пам’яті жертв Голодомору. Традиційно в цей день проводиться всеукраїнська акція «Запали свічу».

      21  листопада 2019 року працівники бібліотеки коледжу спільно зі студентами провели виховний захід «Голод – незагоєна рана України» з нагоди вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933рр.

  

  

    Студенти та учні ознайомилися з трагічною сторінкою історії нашої держави, моторошними фактами та кількістю жертв геноциду більшовицької влади проти українського народу. Переглянули кадри документальних фільмів, спогадів очевидців тих подій та вшанували хвилиною мовчання.

  

  

                                  

    Цей пережитий досвід залишив глибокий слід в свідомості українців та генетичну пам’ять на майбутні покоління.

 

206 річниця від народження Тараса Шевченка

   "Історія мого життя - це історія моєї України" - така виставка, присвячена 206-ій річниці з дня народження Тараса Шевченка, організована бібліотекою коледжу, розміщена у вестбюлі. 
 

З Днем Захисту дітей!

    Діти – це наше майбутнє, а значить майбутнє нашої держави. Піклування про підростаюче покоління, його майбутнє – головний обов'язок батьків, педагогів, суспільства та держави. Врешті-решт, саме для цього всі ми живемо та працюємо.

    Працівники бібліотеки коледжу підготували художньо-літературну виставку, присвячену Дню захисту дітей! Хай наші діти будь здорові, щасливі і Богом люблені, зростали під мирним небом України! 

 

Бібліотека - храм мудрості та знань

      В Україні 30 вересня відзначають Всеукраїнський день бібліотек.  На сьогоднішній день бібліотека - це і центр освіти, і клуб за інтересами, і сховище скарбів світової та вітчизняної класики, знань. Зараз бібліотеки впроваджують нові форми спілкування з читачами. Вони беруть участь у створенні сучасного інформаційного простору, а працівники бібліотек - незамінні помічники в оперативному і якісному забезпеченні інформацією.

   Директор коледжу Тринів І.В. привітав працівників бібліотеки з професійним святом та відзначив їх символічними подарунками за сумлінну працю.

   Студентська рада підготувала особливі подарунки до Дня бібліотек, у соцмережах презентувала відеопривітання працівникам бібліотеки коледжу та букети квітів, солодкі дарунки.

     Крім того, студентська рада організувала чудову акцію «Подаруй книгу бібліотеці». 15 навчальних груп коледжу подарували по 1 книжці у фонд бібліотеки навчального закладу.

   

                          

Тематична зустріч «Зупинимо булінг разом»

 08 жовтня 2020 року у читальному залі бібліотеки коледжу відбулася тематична зустріч «Зупинимо булінг разом» студентів з представниками Рогатинського районного центру соціальної служби сім’ї, дітей та молоді.

     На зустріч були запрошені фахівці соціальної роботи Поглод Л.Я. та Крук А.Л. Запрошені гості розповіли студентам про поширене явище булінгу серед дітей та молоді, юридичну відповідальність та протидію цькуванню.

  

      Практичний психолог Добровлянська Н.В. звернула увагу присутніх на негативні наслідки в подальшому житті учасників булінгу та надала практичні рекомендації щодо протидії насильству.

  

 

Конкурс читців поезії до Дня української мови та писемності

Мова – втiлення думки. Що багатша думка, то багатша мова.

Любiмо ïï, вивчаймо ïï, розвиваймо ïï! Борiмося за красу мови,

за правильнiсть мови, за багатство мови…

М.Рильський

     Відомо, що мова кожного народу – явище давнє, її коріння сягають у доісторичні часи. Вона є найгеніальнішим наслідком матеріальної і духовної діяльності багатьох поколінь. У великому творчому процесі народжується мова людини, а з нею і найміцніше природне єднання – суспільство, народ. Нації без мови не існують, як не існують мови без націй. Зникнення з життя якоїсь розумної форми існування – велика втрата для всього людства.

     Упродовж віків українська мова зазнавала утисків та переслідувань. І лише у час незалежності нашої держави – українська мова вийшла з тіні. Вона стала офіційною на рівні державності. Щороку Україна 9 листопада відзначає День української мови та писемності, яке припадає на православне свято – день вшанування преподобного Нестора-літописця. Адже дослідники вважають, що саме з його праці починається писемна українська мова.

      У День української писемності та мови відзначають найкращих популяризаторів українського слова.

     27-28 жовтня 2020 року у коледжі відбулося 2 етапи конкурсу читців поезії, приуроченого до Дня української мови та писемності. У конкурсі взяли участь студенти та учні усіх відділень. Оцінювали майстерність і виразність художнього читання, вибір тематики поезії вельшановне журі: Притика Л.Я., Чупак Л.Б., Належита Л.М., Качало Н.В. та Котик Ю.Р.

 

                

   Цьогоріч учасники конкурсу обрали різножанрову тематику поезій від класики до сучасності. Кожна поезія по своєму унікальна, милозвучна і доторкається до струн серця.

  

                                

   За результатами конкурсу:

І місце здобула студентка групи К-11 Христина Калугіна

ІІ місце одержав студент групи М-42 Михайло Олійник

ІІІ місце посіла студентка групи Тв-21 Надія Гаран

Номінація «Авторський вірш» - студентка групи В-12 Альбіна Ганієва.

Вітаємо переможців та бажаємо нових досягнень!

 

Конкурс стінгазет «Моя професія»

У сучасному світі існує безліч професій, але обрати її собі до душі вкрай нелегко. Проте наші студенти та учні точно знають, яка їм професія подобається. В стінах нашого навчального закладу намагаються опанувати її основи.

Згідно плану виховної роботи у коледжі відбувся конкурс стінгазет «Моя професія» серед студентів І-ІV курсів. Кожна конкурсна робота унікальна, неповторна, по своєму відображає усю палітру обраної професії.

Але компетентне журі Належита Л.М., Качало Н.В. та Котик Ю.Р. виокремили найкращі представлені роботи:

І місце :

Група В-21

Група В-22

Група В-32

ІІ місце:

Група Т-31

Група Т-41

Група М-11

ІІІ місце:

Група К-11

Група Тр-11

Група Тв-11

Група В-12

Група В-11

 

Вітаємо!

 

XX ювілейний радіодиктант єдності 2020

 

Мова є основою духовного багатства народу та інтелектуального потенціалу, найвагоміше надбання кожної окремої людини і найбільша суспільна цінність. Українська мова посідає друге місце за милозвучністю, колоритністю та багатством. Завдання кожного з нас це любити і вивчати її щодня, зберігати і захищати її автентичність.

    Українці по всьому світу 9 листопада відзначають День української мови та писемності. В рамках святкування, 20 років поспіль проводиться масштабна акція для єднання усіх українців – радіодиктант. Це дає можливість перевірити власні знання з рідної мови, пізнати щось нове.

   За доброю традицією колективи Рогатинського державного аграрного коледжу завше долучаються до написання радіодиктанту. Цей рік не є винятком, використовуючи освітні інформаційно-комунікативні технології студенти та викладачі взяли безпосередню участь у масштабному проекті Всеукраїнської єдності.  Для студентів це вдала можливість оцінити рівень освітньої підготовки з української мови до здачі ДПА у формі ЗНО.

               

       

 

Чорна пляма в історії України…. Голодомор 1932-1933 рр.

Не було в історії людства катастрофи таких величезних розмірів,

яка привернула б таку малу увагу міжнародного світу… 

Голод був інструментом національної політики більшовиків,

вжитим свідомо як останній засіб зломити опір

 українського селянства проти системи.

Вільям Генрі Чемберлін

      Про голод 1933 року в Україні знали практично всі. Але про цей голод не можна було говорити, про цей голод не можна було писати. Події 32-33-х років сьогодні продовжують тримати одну із першочергових актуальностей в українському суспільному та політичному житті. Змінилось не одне покоління, більшість очевидців уже немає серед живих.

      Сьогодні Україна кожного року у четверту суботу листопада вшановує пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 рр. Головним завданням сучасного покоління не дати знищити історію нашої держави, її національну пам'ять, а й зберегти її для наступних поколінь.

    Працівники бібліотеки коледжу підготували тематичну літературно-художню виставку, присвячену жертвам Голодомору.

                

 

Благодійна акція «Подаруй книгу військовослужбовцю»

З 2014 року студентські та педагогічні колективи коледжу різними способами допомагають та підтримують військовослужбовців, учасників ООС. Тому періодично у навчальному закладі проводяться благодійні акції для допомоги воїнам.

    22 грудня 2020 року з ініціативи департаменту освіти, науки та молодіжної політики облдержадміністрації та з метою популяризації української книги проводилася благодійна акція «Подаруй книгу військовослужбовцю».

      Навчальні групи коледжу долучилися до цієї доброї справи та подарували книги військовослужбовцям.

                          

 Мистецька композиція до Дня пам'яті Героїв Крут
 
29 січня Україна відзначає День пам'яті Героїв Крут, які відважно, ціною власного життя зупинили наступ більшовицької армії. Молоді хлопці, які стали національними героями, надихають теперішнє покоління на звитягу, виконувати свій громадянський обов'язок - захищати Батьківщину. 
В рамках проведення заходів вшанування світлої пам'яті Героїв Крут, завідувач бібліотеки Належита Л.М. підготувала мистецьку композицію "Пам'яті тридцяти". 

 

У нашій пам’яті вони завжди залишаться…

 

 

Герої такі не вмирають,

Вони будуть вічно живі.

Героїв завжди пам’ятають

На небі й на рідній землі!

 

   7 років тому Україна пережила страшні й трагічні події, які ніхто не сподівався побачити у 21 сторіччі. На Майдані Незалежності молодих людей, які відстоювали європейське майбутнє було жорстоко розстріляно.

   Небесна Сотня – це рана, яка досі кровоточить і болить. В пам’ять про них проводяться панахиди, тематичні заходи та виставки.

 З нагоди дня вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, завідувач бібліотеки коледжу Належита Л.М. підготувала літературно-мистецьку виставку «У нашій пам’яті вони завжди залишаться…»

 
Мова – це скарб народу

21 лютого по всьому світу відзначають Міжнародний день рідної мови. Мова – генетичний код будь-якого народу, серцевина його культури, історії, а також загалом людської цивілізації. 

Наша рідна, українська мова – це мова наших предків і наших майбутніх нащадків. Її калічили, забороняли, за неї катували.

Мова – це дарунок Бога, який ми повинні плекати і примножувати.

До Дня рідної мови завідувач бібліотеки Належита Л.М. підготувала літературну композицію.

                 

 

150-річчя української мавки

Сьогодні виповнюється 150 років з дня народження Лесі України (Лариси Петрівни Косач).

Лесю – славетну й улюблену письменницю нашого народу, феноменальну жінку у світовій культурі, можна охарактеризувати поетичним образом – «світло нагірне».

Нагірною проповіддю було її слово, що будило з алергійного сну націю й вселяло віру і надію в її духовні сили.

З нагоди ювілею, керівники поетичного товариства «Гармонія» вихователь гуртожитку №2 Базюк Г.М. та завідувач бібліотеки Належита Л.М спільно зі студентами провели онлайн вечір-спогад «Поетеса зламу століть».

Завідувач бібліотеки Належита Л.М. підготувала літературно-мистецьку композицію "Безсмертна донька України". 

 Невмируще слово Кобзаря

 Минають роки, століття, а гострота і сила  Шевченкового слова живе. Тарас Шевченко — це вічний вогонь, що ніколи не згасне в серцях народу. Його творчість  — це святиня, якою дорожить і гордиться  кожен українець.

 І в ці сонячні весняні дні, ми вшановуємо пам’ять Тараса, вкотре маємо можливість щоразу по-новому осмислити його поетичні та прозові твори, краще осягнути минуле, зрозуміти сучасне й себе в ньому. Його слово правди, слово віри  допомагає нам у боротьбі за волю України.

 Завідувач бібліотеки Належита Л.М., до 207-річниці з Дня Народження Тараса Шевченка, підготувала літературно-мистецьку композицію "Нам треба голосу Тараса". 

 

Моя сім’я – моя опора

13 травня 2021 року завідувач бібліотеки коледжу Належита Л.М., вихователі гуртожитків Лисак М.Р., Базюк Г.М. та координатор студради Котик Ю.Р. підготували родинне свято «Моя сім’я – моя опора» для студентської молоді.

  

  

З Днем Народження, Україно!

Літературно-мистецька виставка, присвячена Дню українського прапора й 30-річниці Незалежності України.
Жовто-синій стяг – це наша незалежність, наш дух, честь і наша слава. З ним ми добилися незалежності й відновили власну державу.
Ця дата втілила в собі давнє прагнення нашого народу до свободи і самовизначення. Незалежність стала новою точкою відліку в житті кожного українця.

"Титан українського слова"

“Іван Франко – це розум і серце нашого народу. Це боротьба, мука і передчуття щастя України. України і людськості…Франко живе в народній пам’яті як великий Каменяр…”
Максим Рильський
Сьогодні Україна вшановує 165-річницю з дня народження свого видатного сина, українського генія - Івана Франка Його культурна спадщина і досі не втрачає своєї актуальності, вона є основою навчання й виховання ще не одного покоління українців.
Будьмо українцями, як заповідав Франко « не галицькими, не буковинськими українцями, а українцями – без офіційних кордонів…».

 "Літературна виставка «Служу народу України»

 14 жовтня Україна відзначає потрійне свято – Покрова Пресвятої Богородиці, День українського козацтва і День захисників та захисниць України.

 Споконвіків Богородиця була і залишається покровителькою й заступницею козаків, воїнів. У  цьому святі поєднано минуле й сьогодення, традиції  й громадянський обов’язок. Священний обов’язок кожного українця – захищати і любити свою Батьківщину.

 

До нас завітала зірка...

26 жовтня 2021 року відбулася цікава зустріч для першокурсників ветеринарного відділення із талановитою, молодою письменницею та блогеркою, відомою як Зірка з цукру ( @zirka_z_cykry) – Зоряною Дзерою.

Шанована гостя поспілкувалася з молоддю на тему соціальних мереж, їх плюси і мінуси, самовираження й мотивації. Пані Зоряна презентували студентам свою авторську збірку історій, зачитавши деякі з них. Було весело, затишно й легко на зустрічі. Вихованці коледжу збагатилися колоритом рідної мови, почерпнули дещицю мудрих і життєвих істин та зарядилися хорошим настроєм.

  

Від імені студентів та працівників бібліотеки вручили подарунок на згадку. Щиро дякуємо за змістовні історії та іскру любові.

  

"Немає мови - немає народу"

9 листопада ми відзначаємо велике свято – День української писемності та мови. Народна мудрість стверджує: скільки знаєш мов, стільки разів ти людина. Але ми впевнені, що без рідної мови жодна людина не здатна повноцінно почувати себе частиною власного народу, його історії та культури. З гідністю і шаною ми маємо усвідомлювати велику цінність рідного слова й особисту відповідальність за нього перед минулим, сьогоденням і майбутнім.
До Дня української писемності та мови, бібліотека Рогатинського аграрного фахового коледжу підготувала мистецько-літературну композицію «Немає мови – немає народу».
Щиро вітаємо усіх зі святом! Любімо свою рідну мову, мову наших батьків, мову нашої країни!

 

"Ми не допустимо ніколи"

21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Цього дня, з інтервалом у дев’ять років, розпочалися дві доленосні для сучасної України події: Помаранчева революція 2004-го та революція Гідності 2013-го.

 

У цей день ми віддаємо шану громадянському подвигу, патріотизму і мужності людей, які виступили на захист демократичних цінностей, відстояли національні інтереси і європейський вибір нашої держави.
Бібліотека коледжу підготувала тематичну виставку.

 

"Голодомор - пам'ять на всі покоління"

Щороку у четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять жертв голодоморів.

У ХХ столітті українці пережили їх тричі: 1921 – 1923, 1932 – 1933 і 1946 – 1947 роках. Наймасштабніший із них був у 1932 – 1933 роках. Саме його нині називають геноцидом українського народу.

Голодомор спричинив загибель мільйонів українців на території України та Кубані, завдав непоправного удару по ментальності та культурі, перервав зв’язок поколінь.

Працівник бібліотеки Належита Л.М. підготувала тематичну літературно-мистецьку виставку до Дня вшанування жертв Голодомору.