Екологічна хресна дорога

"Він же був поранений за гріхи наші,

роздавлений за беззаконня наші.

Кара, що нас спасає, була на Ньому,

і Його ранами ми вилікувані"

(Ісая 53: 5)

     Традиційно 2 рік поспіль, в Страсний тиждень студентська рада організовує Хресну дорогу. Цього року Хресна дорога, присвячена, проблемі екології нашого суспільства та пам’яті про Чорнобильську трагедію.

       Питання екології невід’ємно пов’язане з питанням життя з Богом. Ставлення до довкілля є важливим для кожної людини, для християнина, для Церкви. Оскільки всі ми несемо відповідальність за створіння перед нашим Творцем.

    Існує поняття екологічного гріха – це забруднення навколишнього середовища, будь-яке нераціональне використання Божих дарів. Він вважається одним з найважчих соціальних гріхів.

   Чинити екологічний гріх – це порушити заповідь «Не вбивай!». Ця Заповідь стосується не лише безпосереднього вбивства чи загрози для людського життя, здоров’я, а також забруднення навколишнього середовища, яке має дуже багато форм. 

       Церква наголошує на необхідності оберігати світ. Це означає, що ми повинні мудро господарювати, шануючи той порядок, який встановив Бог. Але для цього є необхідним своєрідне екологічне навернення.

   «Ми повинні чітко усвідомити собі, що не ми є творцями і  власниками всього, що нас оточує, а Небесний Отець, який, створивши людину,  передав їй до вжитку видимий світ, зробив її управителем»

Блаженніший Любомир (Гузар)

      Під час Хресної дороги студенти, учні та трудовий колектив коледжу щиро молилися, просили Господа, щоб допоміг нам усвідомити цінність та унікальність природніх багатств, щоб ми могли господарювати, не завдавши шкоди і щоб простив наш гріх марнотрацтва та безповідальності.

  

    Перед нами тільки дві можливості: або продовжувати руйнувати природу і загинути разом із нею, або навернутися, перестати нищити Божі дари і знову втішатися ними. Ми щиро сподіваємося, що людство обере другий шлях, у тому намірі ми молилися і закликаємо усіх людей також молитися.

«Збереження природного довкілля  має стати справою усього нашого життя»

Блаженніший Любомир (Гузар)