«Профілактика виявлення правопорушень серед неповнолітніх. Вимоги КПК при притягненні неповнолітніх до кримінальної відповідальності».

        Юрисконсульт Нагірна Л.Б. спільно з  прокурором Рогатинського відділу Тисменицької місцевої прокуратури Когутом В.В. провели круглий стіл (зустріч) з студентами 1 курсу на тему: «Профілактика виявлення правопорушень серед неповнолітніх. Вимоги КПК при притягненні неповнолітніх до кримінальної відповідальності».

     Захід було направлено на профілактику підліткової злочинності, недопущення втягування дітей у протиправну діяльність, запобігання іншим негативним проявам у підлітковому середовищі.

      В ході зустрічі Когутом В.В. було висвітлено наслідки скоєння правопорушень, що негативно впливають на формування особистості, завдають значної шкоди суспільству через втрату трудових ресурсів та відіграють значну роль у формуванні рецидивної злочинності.

       Одним із напрямів у боротьбі зі злочинністю взагалі та злочинністю неповнолітніх, зокрема, є профілактична діяльність.

    Серед ключових чинників ризику щодо можливості скоєння злочинів неповнолітніми  Когутом В.В. було названо такі: недостатній рівень правосвідомості та правових знань; брак організованої системи дозвілля; вживання алкогольних та наркотичних речовин; низький рівень правових знань батьків та недостатня увага з їхнього боку до виховання тощо.

     Прокурор зазначив, що органи прокуратури  перевіряють додержання вимог закону про те, щоб під час провадження попереднього слідства обов’язково з’ясовуються: вік неповнолітнього (щоб запобігти притягненню до відповідальності осіб, які не досягли встановленого законом віку кримінальної відповідальності), стан його здоров’я та загального розвитку (для визначення ступеня осудності), характеристика особи, умови життя та виховання, обставини, які негативно впливають на підлітка, наявність дорослих підбурювачів та інших осіб, які втягли неповнолітнього у злочинну діяльність (ст. 433 КПК України). Прокурор має пред’являти суворі вимоги до неухильного виконання законів щодо вивчення особи неповнолітнього правопорушника, умов його виховання, виявлення обставин, які сприяли вчиненню злочину або суспільно небезпечного діяння.

                Зустріч виявилася цікавою та інформативною для студентів коледжу