Година духовного спілкування

  

Постити християнинові необхідно для того,
щоб прояснити розум і порушити, і розвинути почуття,
спонукати до благої діяльності волю…

Святий праведний Іоанн Кронштадтський

    З 11 березня  Свята Церква Христова ввела нас в особливий період  нашого духовного життя, в період Великого посту або, як святі отці називають, у період духовної весни, морально-духовного відновлення християнина.

      2 квітня 2019 року для студентів та учнів коледжу була проведена година духовного спілкування з деканом Рогатинським УГКЦ церкви Різдва Пресвятої Богородиці отцем Дмитром Бігуном.

    

      Під час години духовного спілкування, у формі діалогу, священик розповів про історію та правила Великого посту, його силу і користь, Таїнство Сповіді та підготовку до нього, про Великдень – свято перемоги життя над смертю, день Воскресіння Господа Ісуса Христа.

      За словами отця Дмитра, Великий Піст – це великі обмеження, це час коли людина випробовує свою силу волі, загартовує свій дух та час для спілкування з Богом.

 «Піст тіла є їжею для душі», – говорить Святитель Іоанн Златоуст. Потрібно особливо пам'ятати про піст духовний, який потребує гартування духу, зосередження думок і зростання у чеснотах. Він заснований на молитві, яка є нашою відповіддю на Любов Божу…

      Головне в період Великого Посту  – духовні вправи, примирення з ближніми і добрі діла, адже це шлях до Пасхи, що готує християн до гідної зустрічі свята Воскресіння Христового.

     Такі зустрічі дуже потрібні сучасній молоді, вони духовно збагачують, дають знання про віру, про основні християнські цінності.

       Для молодих людей важливо мати хорошого наставника, чудового учителя, мудрого наставника та духовного батька, такого як отець Дмитро. Він старається зрозуміти проблеми сучасної молоді, питання, які їх хвилюють, допомогти їм, порадити, підтримати.

     Години духовності, спілкування з священиком, переконані педагоги, посіють  зерна, які проростуть і дадуть добрі плоди.