Тиждень циклової комісії мови і літератури 11.03 – 15.03.2019р.

   Тарас прийшов на світ, коли, ще скутий кригою, сивів у берегах Дніпро. Березень благословив першу сльозу немовляти, що , мов із серця, упала Славутичу на груди і розтопила кригу. Перший крик тоненькою тріщиною проліг у глибоких льодах, щоб лавиною пустити древнім руслом праслов’янської ріки льодохід весняних надій.

Світ постав зі слова, і Україна постала зі слова, і слово це було Шевченка. Слово поета росло з рахманного чорнозему пісні й думи, з глибинного кореня народу й первісної чистоти духу. І заяскріло воно на верховинах світової слави мудрістю пророка й поетичним ясновидством. Його вогнистий знак виписав на небесах вічності праведні письмена.

Саме у  березневі дні циклова комісія мови і літератури традиційно проводить тематичні заходи, приурочені Кобзареві.

Тарас Шевченко – це людина, яка завжди боролася за свої переконання, за можливість втілювати і творити думки за допомогою художнього слова та пензля, за права кріпосного народу та право носити горде ім’ям – українець. Це невмируще ім’я відоме у кожному куточку земної кулі, його твори перекладають десятками мов, а гостре, немов меч, слово, безсмертні твори та чудові малярські роботи назавжди залишили невмирущий слід у серцях мільйонів.

12 березня 2019 року в читальному залі бібліотеки коледжу викладачі української мови та літератури Притики Л.Я., Лещар М.І., Чупак Л.Б. та Пазюк Г.В. провели конкурс читців поезії «Якби ти нас, Тарасе, чув…». Учасники конкурсу (студенти І-IV курсів) натхненно читали поезію не лише Шевченка, а й твори сучасних авторів. Члени журі  (Добровлянська Н.В., Притика Л.Я., Належита Л.М., Котик Ю.Р.) визначили переможців:

І місце – Лазар Анна-Марія ( студентка групи В-21);

                 Микицей Назар (студент групи В-42);

ІІ місце -  Оленчин  Анна-Марія ( студентка групи Т-21);

ІІІ місце – Шершень Дмитро (студент групи М-12);

                   Ожібко Ірина ( студентка групи В-11).

  

  

   

                                

         Ми раді, що у нас така талановита і творча молодь. Щиро вітаємо переможців!

      12 березня 2019 року в рамках тижня циклової комісії мови та літератури, викладач коледжу Пазюк Г.В. провела тренінг « Як написати власне висловлення на ЗНО з української мови?» для студентів відділення механізації сільського господарства.

   

Шевченків дух і Шевченкова весна живуть під сонцем нашої любові. Вогненною піснею, віщим незборимим словом живе поет у наших серцях.

14 березня 2019 року, в рамках тижня циклової комісії мови і літератури, викладачі іноземних мов Гандзин О.М., Приплоцька Г.В. та Куріца М.І.  разом зі студентами провели виховний захід на тему: «Великдень у Великобританії та Німеччині». Метою заходу було: розширити краєзнавчі знання про традиції святкування Великодня у Великобританії та Німеччині, поглибити інтерес до вивчення англійської та німецької мов, культури країн. Студенти коледжу декламували вірші іноземними мовами та читали прозу.

  

 

  

Учасники заходу отримали багато позитивних емоцій та вражень, а також почерпнули для себе багато нового і цікавого про традиції святкування Великодня за рубежем.

Наприкінці заходу відбулося нагородження студентів сертифікатами всеукраїнського зразка з англійської та німецької мов: «Гринвіч» та «Орлятко».

  

 Директор коледжу Тринів І.В., викладачі та працівники створили відеоролик « Лунає Шевченкове слово». Читці прагнули донести слово Кобзаря до кожного юного серця, до кожного українця.

Протягом тижня у стінах коледжу лунали вірші Кобзаря, пісні на його слова у виконанні відомих виконавців.

 Пам’ятаймо Шевченкову весну як весну нації. Поет дав розіп’ясти себе за народ і Україну. Він карався, мучився, але не каявся, хоч знав, що може воскреснути хіба його дух. А воскреслий дух воскресить Україну…

Живе під сонцем любові Шевченкова весна…