Тренінг «Стресостійкість викладача в епоху освітніх змін»

  

     7 лютого 2019 року практичний психолог коледжу Добровлянська Н.В. провела психолого-педагогічний тренінг «Стресостійкість викладача в епоху освітніх змін».

  

     У сучасних умовах висока механізація і інтенсифікація праці вимагають від працівника нервової напруги і уваги, пов'язаної з витрачанням нервової енергії. Стрес - це захисна реакція організму у відповідь на несподівану та напружену ситуацію. Проблема стресу значима для всієї навчальної групи і безпосередньо пов'язана з атмосферою, настроями, працездатністю, продуктивністю і якістю діяльності самого педагога. Атмосфера в навчальній аудиторії може стати несприятливою, якщо в навчальному середовищі, де працює педагог, мають місце неефективне взаємодія, перевантаження, деструктивні конфлікти, що супроводжуються психічним напруженням (стресом), що виникають у викладача внаслідок сильних впливів.

      Наталія Володимирівна проінформувала присутніх учасників тренінгу про стадії, види та чинники стресу. Для подолання стресових ситуацій необхідно розвивати у собі стресостійкість. Стресостійкість дає можливість уникнути стресу, шляхом перегляду ставлення до ситуації. На жаль, позбутися від злості, обурення, образ, розчарування, уникнути стресових ситуацій­ – не в наших силах. А ось змінити ставлення до негативних реакцій, що виникли, можливо.

 

     Психолог розповіла про те, як розвивати у собі  стресостійкість, а саме завдяки: переоцінці ситуації, «вихід  емоціям», вправам та догляду за здоров’ям. Щоб уникнути негативного впливу стресу на організм і самопочуття необхідно регулярно активно відпочивати, релаксувати, навчитися контролювати свої емоції, раціонально планувати свій час, приділяти більше часу для сну, проводити когнітивну терапію.

     Викладачі коледжу мали можливість самостійно переконатися в дієвості запропонованих методів релаксації, вправ розвантаження. Адже, розвинена  стресостійкість – запорука глибокого, повноцінного сну. А це важлива складова міцного здоров’я, молодості та профілактика значної кількості захворювань.

  

No stress – no problem! Don’t worry, be happy!