Тренінг «Домашнє насильство – де шукати вихід?»

     Домашнє насильство дуже актуальне і болюче питання для України так і цілого світу. У більшості випадків страждають від нього жінки, але часто жертвами стають також чоловіки та діти. 

      Домашнє насильство набуває численних форм, воно може бути:

1)   Фізичним;

2)   Сексуальним;

3)   Психологічним;

4)   Емоційним;

5)   Економічним.

    З цією проблемо стикаються дуже багато людей і не кожен з них готовий визнати, що вони є жертвами домашнього насильства.

      13 грудня 2018 року, в рамках тижня права, у коледжі проводився для студентів тренінг «Домашнє насильство – де шукати вихід?» .

    Тренінг проводив запрошений гість, Назарій Петрів науковий співробітник Інституту та аспірант кафедри історії Церкви УКУ, координатор різноманітних проектів.

  

     За допомогою елементів психодрами тренер змоделював різні ситуації домашнього насильства. Навів багато прикладів, схожих випадків: зламаних доль, сімейних розломів. Ці життєві історії продемонстрували  лише незначну частину того, що називається домашнім насильством.

  

   Студенти взяли активну участь у тренінгу, апробували на собі роль «жертви», проявили співпереживання до потерпілих насильства, шукали разом із тренером шляхи виходу із кризової ситуації.

   Тренінг виявився для студентів корисним, він дав змогу всім присутнім  усвідомити, що жертвам домашнього насильства необхідна допомога та що ситуація не безнадійна. Учасники зустрічі зрозуміли для себе, що людей, які постраждали від різного виду насильства, слід морально підтримати, знайти для них добре слово. А також, що не потрібно боятися про це говорити, звертатися за допомогою, боротися із своїми страхами, стереотипами сором’язливості, страхом розголосу та громадським осудом. Усе це дозволить  попередити виникнення душевних травм, фізичних страждань і принижень.

    Як зазначив пан Назарій, наше завдання допомогти людині зрозуміти проблему і змінити щось у її житті, пам’ятати що вихід завжди Є!

      Щиру подяку висловлюємо запрошеному гостю, тренеру та чудовій людині Назарію Петріву!