Засідання обласного методичного об’єднання методистів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Івано-Франківської області

 Ми поруч з тими, хто у творчому

пориві серця свої освіті віддають,

Щоб ще натхненніше навчали і творили,

 бо в цьому праці методистів суть!


        25 жовтня 2018 року на базі Рогатинського державного аграрного коледжу проводилося засідання обласного методичного об’єднання методистів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Івано-Франківської області.

      Студенти коледжу щиро привітали учасників засідання та  побажали їм плідної роботи. За традицією, вручили гостям український коровай.

   

       З привітальним словом до учасників засідання звернувся директор коледжу Тринів І.В.  і розповів про напрямки роботи навчального закладу на 2019 рік.  Він побажав методистам натхненної роботи і успіхів у їх починаннях.

  

       Згідно плану, з доповіддю «Майстер-клас як одна із форм професіоналізму викладача»,  виступила Баран Богдана Богданівна, методист Івано-Франківського коледжу Львівського державного аграрного університету.

         Після теоретичної частини викладачі коледжу представили свої методичні напрацювання і провели майстер-клас «Цифрова педагогіка – педагогіка формування творчої особистості студентів засобами інноваційних, інформаційно-комунікаційних технологій».

       Викладач біології  Рутило О.І. презентував власний веб-сайт, електронний підручник з предмета «Біологія», розповів про інноваційні підходи в освітньому процесі.

        Викладач спецдисциплін Замковий С.І. презентував електронні підручники з дисциплін «Технічна механіка» і «Основи технічної творчості».

      Приплоцька Г.В., викладач німецької мови, ознайомила з власним  веб-сайтом та методами підвищення ефективності навчання студентів.

     Викладач спецдисциплін Гладун М.С. представила електронний підручник з дисципліни «Технологія виробництва продукції свинарства».

          Полиняк О.Т., викладач історії, презентувала власний веб-сайт  і форми навчальної роботи зі студентами.

   Викладач спецдисциплін Іванческу О.І. презентував електронний підручник з дисципліни «Сільськогосподарські машини».

          Викладач суспільних дисциплін Замкова Г.П. представила електронний підручник з дисципліни «Історія України».

          Методисти обласного засідання ознайомилися з сучасними технологіями створення навчально-методичних комплексів, отримали новий практичний досвід та високо оцінили творчу роботу викладачів.

      З доповіддю «Обмін досвідом роботи методичного кабінету з впровадження інноваційних підходів в організації методичного забезпечення навчального процесу» виступив Яців Олександр Михайлович, завідувач методичного кабінету комунального ВНЗ „Прикарпатський лісогосподарський коледж”.

        Завідувач  навчально-методичного  кабінету Рогатинського державного аграрного коледжу Замкова Галина Павлівна підготувала для учасників засідання ОМО виступ на тему «Вдосконалення змісту, форм і методів навчання для формування професійних компетентностей студента, розвитку його творчих здібностей, соціальної адаптації». Галина Павлівна поділилася досвідом роботи педколективу над єдиною методичною проблемою, впровадженням інноваційних технологій, зокрема:

 • особистісно-орієнтованої освіти;
 • проектні технології;
 • інформаційно-комунікативні  технології навчання;
 • організація групової навчальної діяльності;
 • формування творчої особистості;
 • технологія колективного творчого виховання.

          Підкреслила  пріоритетні напрями в навчально- виховній роботі, зокрема:

 • демократизація навчального процесу;
 • забезпечення незалежності студентів у навчанні;
 • зміна ролі викладача;
 • індивідуалізація навчального процесу;
 • впровадження кооперативного навчання;
 • інтенсифікація навчального процесу та максимальна активізація студентів у ньому.

         

         В конференц-залі були представлені  кращі навчально-методичні комплекси викладачів навчального закладу  Петращук В.М. (дисципліна «Тваринництво») і Приплоцької Г.В. (дисципліна «Німецька мова за професійним спрямуванням»).

        Була представлена виставка методичних матеріалів конкурсу «Педагогічні інновації» ДУ НМЦ „Агроосвіта”, де можна було познайомитися з інноваціями в роботі педагогічного колективу та атестаційні портфоліо викладачів, які атестувалися протягом останніх років.

       Цього року педагогічні працівники підготували 28 методичних робіт на конкурс «Педагогічний Оскар-2019», які будуть представлені на II відбірковому турі серед коледжів і технікумів України.

   

        Гості коледжу ознайомилися з матеріальною базою коледжу.

     Після засідання круглого столу, на якому обговорили актуальні питання методичної роботи,  методисти зробили фото на пам'ять.

 Будьте самі шукачами, дослідниками. Якщо не буде вогника у вас, вам ніколи не запалити його в інших…

В.О.Сухомлинський

Якщо ви володієте знанням, дайте іншим запалити від нього свої світильники.

Томас Фуллер