Круглий стіл на тему: « Ми проти насильства»

            Тема насильства у сучасному світі є вкрай актуальною і поширеною. Насильство ж буде існувати, доки на екранах наших телевізорів та в соціальних мережах будуть демонструватися «боєвики», різноманітні жорстокі відео, де насильство зведене до культу поведінки. Дивлячись ці побоїська, хлопці чи дівчата прагнутимуть бути схожими на "крутих" чоловіків, які одним ударом можуть вбити людину. Крім цього, "підігрівають" нестабільні умови нашого життя, коли люди знаходяться у стані постійної кризи, постійного психічного зриву.

      З ініціативи дирекції коледжу, 23 жовтня 2018 року, у рамках тижня Центру соціальних служб сім”ї та молоді РДА, було проведено круглий стіл «Ми проти насильства» за участю студентського активу та працівників Рогатинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. На зустрічі обговорювали такі питання:

  • Проблема булінгу в молодіжному середовищі;
  • Торгівля людьми – грубе порушення прав громадян;
  • Юридична відповідальність за вчинення насильницьких дій.

       

      Відкрив засідання круглого столу директор коледжу Тринів І.В., який зазначив, що проблема насилля потребує уваги кожного з нас.  З метою попередження і поширення даного явища необхідно проводити  різноманітні право-виховні заходи та моніторити стан кожної навчальної групи. Дирекція у свою чергу все робить для того, щоб забезпечити усі необхідні умови для формування здорового і позитивного мікроклімату у студентському середовищі. Зокрема, Ігор Васильович поділився з присутніми хорошими відгуками про наших студентів, які зараз перебувають на навчально-виробничій практиці у Німеччині. Вони зарекомендували себе кваліфікованими спеціалістами, відповідальними та старанними людьми. Для навчального закладу – це добрий приклад для наслідування іншими та прагнення бути успішними, щасливими.

       Заступник директора з виховної роботи Вергун Т.С. розповіла учасникам круглого столу про комплекс заходів з недопущення проявів жорстокості у студентських та учнівських групах. Тетяна Степанівна звернула увагу студентського активу на шляхи подолання цієї суспільної проблеми, адже ми не повинні стояти осторонь.

        Запрошені працівники Рогатинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Скобель О.М. та Олійник Н.В. розповіли присутнім про види насильства, їх причини та куди можна звертатися за допомогою.

 

      Практичний психолог Добровлянська Н.В. проінформувала членів студактиву про причини формування стержня «булера» і його життєвий стиль. За словами Наталії Володимирівни, саме лідери навчальних груп зможуть вплинути на проблему жорстокості, насилля зсередини групи.

      Юрисконсульт коледжу Нагірна Л.Б. ознайомила студентів та учнів з основними нормативно-правовими документами та законами України, які передбачають покарання за вчинення насильства; надала рекомендації, як не опинитися у ролі «жертви» і куди слід звертатися у разі необхідності.

       Питання насильства жваво обговорювалося членами студентського активу коледжу, кожен з яких висловив свою думку, досвід і шляхи подолання цієї проблеми. Голова студентської ради Чубата Василина розповіла про відомого мотиваційного тренера з обмеженими можливостями Ніка Вуйчича, який також у свій час пережив знущання і створив програму «Безпечна школа».

  

      Війна та насильство — це зло, що калічить наші душі. Отже, щоб стати кращими, потрібно змінити навколишній світ, починаючи з себе, зі своїх друзів та знайомих. Якщо кожен з нас зміниться, то зміниться  й наше життя, а значить, щезнуть війни та насильство.