2 жовтня 2018 року на навчання у коледж прибули студенти, які проходили навчально-виробничу практику у Німеччині (господарствах земель Тюрінгії).
Директор коледжу Тринів І.В. зустрівся з студентами і радо привітав їх з поверненням у навчальний заклад. Практиканти Мельник Ольга, Дорожинська Марія та Дорожинський Михайло розповіли про результати навчально-виробничої практики, свої враження.
Наших студентів гостинно зустріли у Німеччині. Роботодавці доброзичливо ставилися до українських практикантів, а наші вихованці, у свою чергу, зарекомендували себе кваліфікованими фахівцями та відповідальними працівниками. Студентам на період практики було надано безкоштовне проживання та харчування. Проходили практику з спеціальності «Технологія виробництва та переробки продукції тваринництва», графік роботи складався з 5 робочих днів, по 8 годин в день та 2 вихідних. У вихідні студенти організовували собі поїздки, екскурсії околицями Тюрінгії. Також вечорами у готельно-ресторанному комплексі, де вони проживали, проводилися вечори дозвілля (танці, дискотеки).
Студенти розповіли, що спочатку їм було складно через мовний бар’єр, але перебування у мовному середовищі допомогло краще освоїти і вдосконалити навики володіння німецькою мовою. Відзначили, що наш диплом фахівців сільського господарства визнають з-за кордоном. Після закінчення навчання у коледжі, студентам запропонували продовжити здобувати фахову освіту у Німеччині.
У Європі вже давно введена дуальна система освіти, яка передбачає більше практичного навчання безпосередньо на підприємствах (3 тижні працюють і 1тиждень вчаться).
Наші практиканти дуже задоволені практикою, захоплені сучасними технологіями ведення сільського господарства, отримали море позитивних вражень від екскурсій, рівня життя європейців.
Директор коледжу з гордістю відзначив наших студентів за гідне представлення навчального закладу за кордоном та їх особисті успіхи. Ігор Васильович вельми радий, що співпраця з Тюрінгійською Агенцією Європейських програм дала добрі результати. Дана угода є хорошим стартом та платформою для подальшої співпраці з іншими країнами.
https://www.youtube.com/watch?v=Kd0N-JYYTcs&list=PL-Nb-wl1uFj3JJv74wBrVdcxQdwlWJDYY&index=5