Виховна година «Ми – за МИР»

 Багато хто думає, що мир — це відсутність війни.

 Але мир є дещо більше. Мир  - це ще й добрі стосунки між людьми… Мир треба нести кожного дня, кожного дня треба налагоджувати контакти між людьми, шукати доброго спілкування

 Любомир Гузар

       21 вересня по всьому світу відзначається Міжнародний день миру. Цього дня всі країни зупиняють військові дії на 24 години. У рамках святкування проходять заходи, мета яких – привернення уваги до проблеми миру і ефективних способів його досягнення.

        Цього року тема Міжнародного дня миру – «Право на мир: 70 років Загальної декларації прав людини».

      Сьогодні питання миру дуже актуальне для українців, адже 4 роки на Україні триває гібридна війна з РФ. Тому святкування Дня миру має особливе значення для кожного громадянина нашої держави.

    25 вересня 2018 року  педагогічний і студентський колективи Рогатинського державного аграрного коледжу також долучилися до відзначення цього свята. В рамках Міжнародного дня миру,  викладач коледжу, голова методичного об’єднання кураторів і класних керівників навчальних груп З.Б. Драган, Ю.Р.Котик і О.М.Третяк підготували загальноколеджну виховну годину «Ми – за МИР».

  

                            

      Метою заходу було: донести важливість і цінність питання миру в теперішній час, сформувати в студентів та учнів розуміння єдності та цілісності України, виховувати почуття патріотизму, національної гордості, любові до рідного краю, сприяти формуванню активної життєвої позиції, спонукати до активної участі в житті суспільства.

     Для студентів та учнів учасники виховної години підготували інформаційний матеріал про свято миру, вислови відомих людей, поезії, молитву та мультимедійні презентації, відеоматеріали. Студенти та викладачі коледжу висловили своє бачення, думку: для чого   нам потрібен мир?

  

     Під час заходу студенти і викладачі вшанували пам'ять жертв війн і конфліктів, тих, хто віддав своє життя в ім’я світлого мирного майбутнього.

     Завершили свято висловлюванням сподівань та бажань, пов’язаних з мирним майбутнім України, з тим що, нам потрібно докладати зусиль для того, що  цей мир був щодня, – в нашому житті, в наших сім’ях, в наших містах і країнах, в усьому світі.

 Правдивий мир — це праця задля того, щоб кожен мав рішення проблем і задоволення потреб на своїй землі, батьківщині, у родині, суспільстві.

Папа Франциск