Щоб стати справжнім педагогом, вихователем дітей,
треба віддати своє серце пройти школи сердечності,
тобто пізнати серцем все чим, живе, про що думає вихованець.
Виховуй у собі Людину – ось що найголовніше,
інженером можна стати за п’ять років,
учитися на людину треба все життя.
В. О. Сухомлинський
Цього року у вересні минає 100 років від дня народження видатного українського педагога Василя Олександровича Сухомлинського. Постановою Кабінету Міністрів України поточний навчальний рік оголошено Роком Василя Сухомлинського.
В історію України Василь Олександрович увійшов як кандидат педагогічних наук, член-кореспондент АПН СРСР, заслужений Учитель. Він був геніальною особистістю…
Василь Сухомлинський є автором оригінальних методів, прийомів, форм навчання та виховання, спрямованих на розвиток творчих, розумових та фізичних здібностей. Основну увагу педагог приділяв становленню особистості, формуванню громадянських переконань, розвитку індивідуальності в умовах суспільного колективного виховання. За словами вченого, справжнє навчання, – це індивідуально-творчий розвиток кожної дитини.
25 вересня 2018 року, з метою вшанування світлої пам’яті Василя Олександровича, видатного вчителя, постаті з великої літери, у читальному залі Рогатинського державного аграрного коледжу проводилася тематична лекція для студентів. Підготували навчально-виховний захід куратори навчальних груп І.В. Пазюк, Г.В. Пазюк та працівники бібліотеки Л.М.Належита, О.Б.Пазюк і Н.В.Качало.
Студенти відділення механізації сільського господарства та учні ПТО взяли активну участь у тематичній лекції, підготували виступи й твори В.О.Сухомлинського. Вихованці коледжу детальніше ознайомилися з життєвим і творчим шляхом педагогом-просвітителем ХХ століття, значенням його педагогічної спадщини та її впливом на сучасну систему освіти.
Сьогодні ми можемо оцінити вагомий й ціннісний внесок Василя Сухомлинського у розвиток гуманітарної педагогіки.