Духовний покровитель коледжу – отець Іван Боско
- Автор: Super User
- Категорія: Новини
- Дата публікації
- Перегляди: 258
Віра та розум - це дві пружини моєї виховної системи.
Виховання це справа серця.
Бути радісним, чинити добро і дозволити горобцям цвірінькати — ось найліпша філософія.
дон Іван Боско
Переступивши поріг коледжу, перше, що кидається у вічі, – це портрет доброзичливого чоловіка. І в кожного, хто бачить його вперше, мабуть, виникає запитання: хто він?
Святий Йоан (Іван) Боско (1815-1888) - італійський священик, який створив Перший Ораторій (місце для молитви) на околиці Турина, у Вальдокко, де навчав хлопців опановувати знання, ремесла, а найголовніше – вчитися жити вірою. У світі його знають як покровителя молоді, учнів, студентів і вихователів.
11 вересня 2018 року згідно плану виховної роботи відбулася ознайомча лекція для першокурсників про життєвий шлях та благі діла покровителя коледжу Івана Боско. Вступне слово на зустрічі з студентами було надано заступнику директора з виховної роботи Тетяні Степанівні Вергун. Вона націлила вихованців коледжу з цікавістю пізнавати навколишній світ, цінувати і поважати своїх наставників, кураторів та класних керівників і творити добрі вчинки на благо собі та іншим.
Пізнавальну лекцію для студентів І курсу підготувала викладач навчального закладу Леся Володимирівна Воловчак. За словами лектора, всі ми ходимо під Божою опікою. В першу чергу цю місію виконують наші Ангели-Охоронці, святі та духовні опікуни. Рогатинський державний аграрний коледж має духовного покровителя в особі отця Івана Боско.
Під час лекції першокурсники довідалися багато цікавої інформації про Святого, його життєву місію, цінні поради молоді та її наставникам.
Секрет успіху у вихованні Івана Боско – це бути з молодими, перебувати поміж ними, бути там, де вони перебувають. Така присутність не тільки допомагає молоді, але виховує її і вчить.
Він і зараз залишається прикладом для наслідування студентству, викладачам та вихователям. Методи виховання, життєва і духовна філософія отця в теперішній час є вкрай актуальною і необхідною у вихованні особистостей.