Захоплююча мандрівка визначними місцями Опільського краю

      Екскурсії є корисним відпочинком та ефективним способом покращення працездатності трудового колективу.

   Цього разу, 24 червня трудовий колектив Рогатинського державного аграрного коледжу здійснив культурно-пізнавальну поїздку духовно-історичними місцями Опільського краю. Поїздка відбулася за підтримки директора коледжу І.В.Триніва та профспілкової організації працівників РДАКу. 

    Адміністрація, педагоги та працівники коледжу відвідали Святоуспенську Унівську Лавру, побували на Святій Літургії з нагоди вшанування усіх святих українського народу. Святоуспенська Унівська лавра — чоловічий монастир Студійського уставу, древня християнська святиня, визначний центр духовності Галичини і водночас унікальна історична пам’ятка із цікавим архітектурним ансамблем. Це одна з чотирьох лавр України і єдина греко-католицька.

    Проводив Літургію Преосвященний владика Борис (Гудзяк), єпископ єпархії Святого Володимира Великого в Парижі ( для українців греко-католиків Франції, Бельгії, Нідерландів, Люксембургу та Швейцарії). Найбільше приємно вразила проповідь владики, чиї слова знайшли відгомін у серці кожного.

    Будівлі, храми і територія монастиря справило неабияке враження, повсюди відчувався спокій та мир, а навколишній краєвид радісно милував око. Унівська обитель — найбільший паломницький центр у Галичині, куди щорічно до чудотворної ікони Пресвятої Богородиці та цілющого джерела прибувають десятки тисяч прочан.

     Друга культурно-історична зупинка нашої поїздки відбулася в смт. Глиняни – храм Успіння Пресвятої Богородиці та храм св. Миколая.

      Храм Успіння Пресвятої Богородиці є цінною пам’яткою архітектури національного значення. Це один із небагатьох зразків одно купольної дерев’яної сакральної будівлі, що уціліла до наших днів. Відомий храм чудотворним старовинним запрестольним образом Розп’яття Ісуса Христа. Однак, на час нашого візиту, храм був закритий на реконструкцію. А чудотворний запрестольний образ перенесено у мурований храм св. Миколая Чудотворця, яка теж відома легендами та свідченнями очевидців про самооновлення фресок храму надприродним чином. Мали можливість поспілкуватися з місцевим настоятелем храму, який розповів історію обох храмів, чудотворних образів та фресок.

  

      Останнім пунктом нашої подорожі був музей-заповідник «Золочівський замок». Упродовж віків замок — фортеця, королівська резиденція, панська садиба, тюрма, навчальний заклад.

     Замок було зведено на кошти Якуба Собеського (батько короля Речі Посполитої Яна III Собеського) у 1634 році як оборонну фортецю за проектом невідомого італійського архітектора на місці старого дерев'яного замку, який оточували потужні земляні вали, обкладені каменем, з бастіонами на кутах та ровами з водою. У дворі замку є два палаци. Більший з них має назву Великого палацу, а навпроти в'їзної вежі розташований Китайський палац. 

      Мали можливість відвідати Великий житловий палац, оглянути кімнати, палацову капличку Благовіщення, виставковий зал, зали XVII і XVIII століття, культурно-історичні знахідки та витвори мистецтва.

    Працівники коледжу отримали надзвичайно позитивні враження емоційне піднесення та духовно збагатилися.