Практичне навчання та працевлаштування з-за кордоном

      В Рогатинському державному аграрному коледжі, за ініціативи депутата Івано-Франківської обласної ради директора коледжу Ігоря Триніва, відбулась довгоочікувана зустріч із членами правління Тюрінгійської Агенції європейських програм Ліліаною Грицишин, Детлефом Рейтером та адміністрацією і студентами навчального закладу. Мета зустрічі – підписання Меморандуму про співпрацю в галузі освіти та забезпечення кваліфікованими кадрами.

  

          Основними завданнями Агенції є створення і реалізація різних проектів для земель Тюрінгії,  налагодження співпраці з установами, підприємства країн Європи та поза її межами. Однією із областей діяльності організації – є освіта, наука та забезпечення робочими кадрами.

      Даний освітній проект співпраці з українськими професійно-технічними закладами сприяє розвитку медичної, готельної, сільськогосподарської галузі, надає освітні послуги студентам та учням, забезпечує українську молодь робочими місцями та подальшим кар’єрним ростом. А також є можливістю запозичення європейського досвіду ведення сільського господарства,  застосування сучасних технологій у сільськогосподарській промисловості.

    У Меморандумі про співпрацю визначено умови партнерства обох сторін, зокрема зазначено, що Тюрійнгійська Агенція європейських програм забезпечує підтримку при відборі кандидатів та їх розподілі по коопераційних підприємствах на практику, подальшу освіту або роботу, перевіряє рівень необхідних знань, забезпечує фінансування протягом періоду реалізації угоди, а саме – оплачує витрати на відрядження у Німеччину, під час практики та навчання, підтримує молодь при отриманні візи.

      Відповідно до Угоди партнери зобов’язуються співпрацювати на рівних правах та довірі в різних сферах діяльності.

  

     Студенти та випускники навчального закладу мали можливість поспілкуватися з представниками Агенції, задати питання про умови проходження навчально-виробничої практики на господарствах Тюрінгії, уточнили перелік необхідних документів та питання житлово-побутового характеру.

     Після підписання Угоди відбулась співбесіда з кандидатами на поїздку, де студенти та учні продемонстрували свої успіхи володінням німецькою мовою.

   Керівник правління Тюрінгійською Агенцією Ліліана Грицишин ознайомила студентів з історико-географічними відомостями про землі Тюрінгія Федеративної Республіки Німеччини, різноманітністю коопераційних підприємств та затребуваністю кадровим забезпеченням.

     Представник Івано-Франківської обласної ради, заступник начальника відділу з питань міжнародних зв’язків, інвестицій та проектної діяльності виконавчого апарату Наталія Гасюк привітала студентів, які взяли участь у Міжнародному освітньому проекті та завірила їх у юридичній захищеності.

    Директор коледжу Ігор Васильович Тринів подякував всім студентам та викладачам, які брали участь у підготовці підписання Меморандуму про співпрацю, за плідну роботу, висловив сподівання про те, що проходження практики студентами на підприємствах Тюрінгії сприятиме підвищенню фахового рівня, набуттю практичних навичок на сучасних європейських аграрних підприємствах.