«Їм смерть дивилася у очі і воля марилася свята….»

      День Героїв – це день пам'яті всіх українців, що присвятили своє життя боротьбі за свободу та незалежність України, це свято величі духу українських вояків – борців за волю України, передусім, лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, опришків, українських січових стрільців та вояків Армії УНР, УПА та діячів ОУН, а тепер ще Героїв Небесної Сотні та воїнів АТО.

     Вже понад 70 років, щороку 23 травня в Україні святкують День Героїв, яке постановлене у 1941 році Другим Великим Збором Організації Українських Націоналістів. Свято було приурочене до сумного дня 23 травня 1938 року, коли в Роттердамі було вбито Євгена Коновальця.

   23 травня учні відділення ПТО, робітничої професії «Кухар», групи К-11 разом з класним керівником Г.І.Іваськевич взяли участь у заході «Їм смерть дивилася у очі і воля марилася свята….» присвяченому Дню Героїв України, що відбувся у районній центральній  бібліотеці.

  

    Вихованці коледжу дізналися багато цікавої інформації про історію свята, визначних Героїв Рогатинщини як минулих так і теперішніх днів. Почули з перших уст розповіді учасників Євромайдану Тараса Гаєвича та Лева Конопади про те, як творилася історія Героїв Євромайдану, АТО, їх вагомий внесок у історію України та значення для кожного українця.

     На урочистий захід завітали представники місцевої влади: заступник головий райдержадміністрації О.Канюка, голова районної ради Р.Гринишин, заступник голови районної ради О.Вовкун, представник духовенства о.Марко Шпак, директор музею «Опілля» О.Блага, члени організації ОУН-УПА, воїни АТО, учасники волонтерського руху Т.Гаєвич та Л.Конопада.

     Вшанували пам'ять загиблих Героїв України хвилиною мовчання. З нагоди свята учні загальноосвітніх шкіл міста презентували вірші та пісні.