Акція «Одягни вишиванку»

 Вишиванка — символ Батьківщини,

Дзеркало народної душі,

В колисанці купані хвилини,

Світло і тривоги у вірші.

 

Вишиванка – дитинча кирпате,

Що квітки звиває в перепліт,

Материнські ласки, усміх тата,

Прадідів пророчий заповіт.

     У кожного народу є свій традиційний одяг, якому притаманні особливі елементи, що перейшли у спадок від предків. Це не просто одяг, а безцінне надбання нації, невід’ємна частина її багатої історії, звичаїв та традицій. Духовним символом українського народу споконвіку була прекрасна вишиванка. Вишиванка – наш незнищенний клейнод, один із яскравих виявів нашої унікальності в світі.

     Всеукраїнський день вишиванки відзначають в третій четвер травня. У цей день українці вдягають вишиванки на роботу, навчання або просто прогулюються вулицями своїх міст. Свято покликане популяризувати українську культуру і традиції.

   17 травня за ініціативи депутата Івано-Франківської обласної ради, директора Рогатинського державного аграрного коледжу Ігоря Триніва до Всеукраїнського дня вишиванки студентський та викладацький колективи уже втретє провели акцію "Одягни вишиванку".

  

  

     Святкове дійство розпочалося з спільної молитви за мир і спокій в Україні, яку провів о. Марко Шпак. Отець привітав присутніх зі святом вишиванки та Вознесінням Господнім.

   Директор коледжу І.В.Тринів звернувся з вітанням з нагоди урочистого дня до студентства, педагогів, працівників навчального закладу та гостей, подякував за наполегливу підготовку, масовість, емоційність та непідробну щирість. Запевнив присутніх, що традиція проводити такий захід буде збережена та популяризована.

    Учасники дійства маршем вишиванок пройшли вулицями міста і на центральній площі Рогатина утворили з вишитих рушників символічний оберіг міста.

  

  

       В рамках акції «Одягни вишиванку» художні колективи коледжу для громадськості міста презентували пісенні та танцювальні номери.

               

 

А я іду по світу в вишиванці.

Я — українка! І горджуся цим.