23-27 квітня тиждень циклової комісії природничо-математичних дисциплін

          З 23 по 27 квітня 2018р. в Рогатинському державному аграрному коледжі проходив тиждень циклової комісії природничо-математичних дисциплін за девізом «Земля – це диво, життя – загадка».

         Заходи відбувалися згідно затвердженого плану.

        23 квітня відбулося відкриття тижня циклової комісії, представлення предметів біологія та хімія, студентська екологічна конференція  «Діяльність людини та її вплив на біосферу» (викладач Блага О.Ю.).

         24 квітня у рамках програми тижня викладачами О.І. Рутило та О.Ю. Благою була організована і проведена виховна година «Чорнобильська весна».

  

     Викладачі нагадали студентам І курсу про чорну дату в історії України, яка досі віддає важким відгомоном минулих десятиліть. Студенти також мали можливість переглянути документальний фільм «Загублений світ», в якому відтворили хід подій в рокову ніч з 25 на 26 квітня 1986 року і усвідомити, пережити глобальні наслідки цієї трагедії.

   

       В середу, 25 квітня, в кабінеті біології відбувся традиційний екологічний брейн-ринг. Він проведений з нагоди відзначення Міжнародного Дня Землі, Всеукраїнського Дня довкілля, Дня екологічних знань.

         Мета гри – розширити і поглибити знання студентів і учнів з  основ екології; показати негативну роль антропогенного фактору на екосистеми планети; сприяти формуванню активної життєвої позиції студентів, екологічної культури і свідомості.

         У брейн-рингу брали участь студенти і учні восьми груп першого курсу всіх відділень коледжу,  але перемогу виборола одна команда.

   

           Під час гри студенти відповідали на питання ведучого про проблеми екології в місті, області, країні і в світі в цілому, та про методи вирішення цих проблем. Всі команди добре підготувались і показали наскільки вони креативні та винахідливі.

  

        Перше місце виборола команда ветеринарного відділення групи В-11 з капітаном Лазар Анною-Марією. Вітаємо команду з перемогою!

  

           Друге місце посіла команда механічного відділення групи М-11, третє місце розділили команди груп Тв-11 і В-12.

         Організатором брейн-рингу був голова циклової комісії природничо-математичних дисциплін – Рутило Олександр Іванович, спільно зі студентською радою коледжу.

         Проведення подібних заходів є надзвичайно важливим, оскільки ми живемо в  умовах сучасної глобальної екологічної кризи, Студенти отримують додаткові  екологічні знання, формується екологічна культура і свідомість. Кожен тут знайде щось своє. Для учасника це шанс показати все, чого він так старанно навчився, а викладач бачить результат своєї праці, не витраченої на марно.

          26 квітня була проведена загальноколеджна хвилина мовчання з нагоди 32 річниці аварії на Чорнобильській АЕС.

         Протягом тижня циклової комісії проведені предметні олімпіади з хімії, фізики і біології з метою виявлення, відбору та підтримки обдарованої студентської молоді, розвитку та реалізації здібностей студентів, активізації їх навчально-пізнавальної діяльності. Завдання на олімпіаду були різнорівневими і складалися з трьох частин: завдання з вибором однієї правильної відповіді із чотирьох запропонованих; на встановлення відповідності, де потрібно визначити три чи чотири логічні пари, на встановлення правильної послідовності та  вибору правильної комбінації відповідей; описові завдання і задачі.

  

       В предметних олімпіадах взяли студенти всіх навчальних груп першого курсу. Переможці представляють наш навчальний заклад на обласному рівні. З біології і фізики – Лазар Анна-Марія (група В-11), хімії – Кічула Марія (група Тв-21).

  

      На засіданні циклової комісії 27 квітня викладачі обговорили результати проведеної роботи. Голова комісії Рутило О.І.. висловив велику подяку всім активним учасникам тижня.