Всеукраїнський літературний конкурс ім. Данила Кононенка «Ми – діти твої, Україно!»

        Українська мова – це мова маминих прекрасних колискових пісень. Кожну нашу думку  можемо передати відповідними словами. Мова наділена багатою духовною, історичною та культурною спадщиною. Через мову виражаємо свої переживання, пізнаємо світ. 

      Українська мова – це потужний місток між минулим і сьогоденням, між предками і сучасним поколінням, між усіма куточками рідної України.

    Такий місток існує і до Криму через українське слово, яке нагадує, що ми всі діти однієї Батьківщини. На анексованій території Криму залишилося багато українців і саме українське слово не дає забути їм, хто вони є. Поки існує українська солов’їна мова – доти існуємо ми, доти існує Україна і український Крим.

    Літературний конкурс «Ми – діти твої, Україно!» започаткував наприкінці дев’яностих років кримський поет, редактор відділу літератури «Кримська світлиця» Данило Кононенко, з метою виявлення та підтримки літературних талантів серед юних мешканців Криму.

   Після смерті ініціатора конкурсу Данила Кононенка, завдяки головному редакторові «Кримської світлиці» Віктору Качулі конкурс відродився у 2016 році у статусі всеукраїнського.

   Літературний конкурс складається з трьох номінацій: «Поезія», «Проза» і «Публіцистика». Творча молодь з усієї України надсилали власні роботи на вільну тему. 

    Цього року, 10 квітня у київському Театрі на Подолі відбулася церемонія нагородження третього (13-го) Всеукраїнського літературного конкурсу ім. Данила Кононенка «Ми – діти твої, Україно!».

    На церемонію нагородження було запрошено студента Рогатинського державного аграрного коледжу групи М-32 відділення механізації сільського господарства Миколу Марківа, який посів ІІ місце у номінації «Проза» за власні досягнення в області літератури.

      Був нагороджений дипломом учасника, статуеткою, пам’ятною монетою номіналом 5 гривень, яка присвячена 72 річниці Пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, вручив її особисто голова Меджлісу кримськотатарського народу, заступник Голови Ради представників кримськотатарського народу Рефат Абдурахманович Чубаров і грошовою премією у розмірі 1200 гривень.

 

Вітаємо нашого юного таланта з перемогою!