"Шевченківські дні" у коледжі

       Березень — це чудова весняна пора, якій радіють і природа, і люди. Саме в цю березневу пору вшановуємо  Т. Шевченка, якого величають Велетнем Духа, українським Мойсеєм, Пророком, Батьком, Кобзарем.

   В рамках проведення тижня циклової комісії мови і літератури в Рогатинському державному аграрному коледжі проводились заходи, приурочені 204-й річниці від Дня народження Великого Кобзаря.

  13 березня було проведено конкурс читців поезії, в якому взяли участь викладачі та студенти коледжу. Варто відзначити, що «Заповіт» Т.Шевченка прозвучав англійською та болгарською мовами. Студент І курсу механічного відділення М.Олійник виконав пісню «Думи мої, думи мої». Члени журі: заступник директора з виховної роботи Вергун Т.С., практичний психолог Добровлянська Н.В. та завідувач бібліотекою Належита Л.М. висловили  захоплення майстерністю та креативністю виконання творів Шевченка та про Шевченка.

  

             

   

   14 березня відбувся конкурс знавців англійської мови. Свої знання продемонстрували студенти двох команд: «Ерудити» ( «Erudites») та «Оптимісти» («Optimists»). Для створення приємної та невимушеної атмосфери, студенти ветеринарного відділення виконували пісні під гітару англійською та українською мовами (Тужанський О., Сіщук В.). Обидві команди були активними та показали хороші результати. Відповідальними за проведення конкурсу були викладачі іноземної мови Гандзин О.М., Куріца М.І., Дарміць М.І.

  

  

   15 березня було проведено студентську наукову конференцію «Мій шлях до Шевченка», у якій взяли участь викладачі, студенти та учні І-ІV курсів. Гість заходу, журналіст Зоряна Януш, ознайомила присутніх із власним оповіданням про життєву історію, пов’язану з Кобзарем . Кожен з учасників конференції показав  Тараса Шевченка у різних іпостасях, як відомих так і невідомих: як художника, поета, співака, історичну постать і його роль у сучасному світі.  

  

  

Підводячи підсумки тижня циклової комісії, викладачі відзначили, що мету проведених заходів було досягнуто: пригадати і вшанувати могутнє слово великого Сина України, який став творцем не тільки української літературної мови, а й творцем нової української нації.

« Феномен Шевченка відбиває нашу національну природу, наше світосприйняття, наше минуле і нашу надію на майбутнє. Він символізує душу українського народу, втілює його гідність, дух і пам'ять …».

Є.Сверстюк