«Небесна Сотня в вирій полетіла»

                                                                                                                                     Вони співали «Ще не вмерла…» і вмирали…

Земля тремтіла, під ногами ж – твердь…

Їм янголи обличчя прикривали…

А ті під вибухи гранат ішли на смерть…

          Зима 2014 року. Зима, що нас змінила. Ці кадри назавжди у нашій пам’яті. 20 лютого – День пам’яті Героїв Небесної Сотні. Чому 20 лютого? Бо саме у цей день силові структури вперше відкрито стали застосовувати справжню зброю протии учасників революції. Серед них були – прості люди: науковці, викладачі, студенти, вчителі, художники, архітектори, лікарі, театрали і громадські активісти. Кров цих людей стала вироком для злочинної диктатури. Так у наше життя ввійшла «Небесна Сотня».

      З такою назвою «Небесна Сотня в вирій полетіла» у коледжі була проведена виховна година головою методичного об’єднання кураторів і класних керівників навчальних груп З.Б.Драган.

        Вона нагадала присутнім, що учасники Майдану своєю сампопожертвою викупили свободу для мільйонів українців і дали можливість нам збудувати нову демократичну, правову державу. Безсмертні душі вбитих і закатованих відійшли у небеса, але вони вічно житимуть в народній пам’яті, бо «Герої не вмирають!».

        Вшанували хвилиною мовчання усіх загиблих учасників Євромайдану. Під час заходу були проілюстровані відеокадри перебігу трагічних подій Революції Гідності, зняті документальні фільми про Євромайдан і Небесну Сотню.

     Присутні зі сльозами на очах поринули у жалобну атмосферу, знову проживаючи ті події, які назавжди закарбувалися у їх свідомості.

             

       Основною метою заходу була змусити задуматися учасників заходу, чи відчуваємо ми відповідальність перед тими людьми, які віддали і віддають своє життя за краще майбутнє, щоб кожен наш новий день був сповнений свободи, надії та світла? Чи можемо ми сказати: «Їхня смерть не буде даремною. Дивлячись їм у очі, я беру на себе відповідальність змінити себе і світ на краще. Своєю працею, навчанням, відношенням, громадянською позицією?