Всеукраїнський тиждень права у коледжі

 

      В рамках Всеукраїнського тижня права, викладачі правознавства Рогатинського державного аграрного коледжу Л.Я. Поглод і Л.Б.Нагірна, 6 грудня організували для студентів екскурсію в Рогатинський районний суд.

     Студенти поспілкувалися з головою Рогатинського районного суду Р.Г.Могилою, який розповів вихованцям коледжу про статистику розгляду кримінальних справ за участю неповнолітніх за 2016-2017 роки.

      Під час екскурсії студенти ознайомилися з організацією роботи суду, зокрема порядком прийняття позовних заяв, їх реєстрацією, розподілом між суддями в автоматизованому реєстрі та відвідали судове засідання по кримінальній справі.

  

      За підсумками зустрічі, студенти дізналися якомога більше інформації про специфіку роботи працівників суду, а також виявили бажання бути присутніми при розгляді цивільних і кримінальних справ у майбутньому.

      7 грудня було організовано зустріч для студентів з представником Рогатинського бюро правової допомоги. На зустріч завітав начальник Рогатинського бюро правової допомоги, Калуського міського центру надання безоплатної вторинної правової допомоги – П.С.Микитчин, який розповів студентам про організацію і напрямки роботи бюро, порядок надання безоплатної первинної і вторинної правової допомоги громадянам.

       Петро Степанович детальніше розказав присутнім про види послуг первинної і вторинної правової допомоги. До первинної правової допомоги належать такі види послуг: надання правової інформації, консультацій та роз’яснення з правових питань, складання заяв, скарг та інших документів (крім документів процесуального характеру). Суть вторинної правової допомоги полягає у захисті громадян, складання процесуальних документів, здійснення представництва осіб у суді.

  

     Також довів до відома студентам інформацію про те, що бюро для захисту громадян може надавати послуги адвоката, оплата праці яких здійснюється за рахунок державного бюджету.

     Студенти уважно слухали розповідь начальника Рогатинського бюро правової допомоги, активно включалися у діалог і ставили запитання, які стосувалися справ неповнолітніх.

  

      Петро Степанович Микитчин, повідомив студентам, що за бажанням вони можуть стати помічником адвоката з питань, які їх цікавлять  і поширювати правову інформацію в селі чи в місті, де вони проживають.

   Зустріч виявилася цікавою та інформативною для студентів коледжу і на завершення було наголошено розповсюдити інформацію батькам студентів. У разі виникнення питань правового характеру як у студентів так і їх батьків, слід звертатись у бюро безоплатної правової допомоги, де їм будуть надані кваліфіковані і високоякісні юридичні послуги.