Голодомор 1932-1933 рр. – Геноцид української нації

      ХХ століття було надзвичайно трагічним для українського народу: дві світові війни, які пройшли на території України і забрали чимало життів; встановлення комуністичного режиму та  сталінські репресії. Однією з найтрагічніших сторінок є голодомор 1932-1933 рр., адже внаслідок голоду загинуло від 4,5 млн. осіб.

   Традиційно в останню суботу листопада відзначається День пам’яті жертв Голодомору. У нашому навчальному закладі відбулася студентська конференція «Голодомор 1932-1933 рр. – Геноцид української нації» під керівництвом голови циклової комісії соціально-економічних і гуманітраних дисциплін - Оксани Тарасівни Полиняк. В рамках конференції студентами було представлено 13 дослідницьких робіт, у яких вивчались причини та передумови голодомору, реакція на голодомор у Радянському Союзі та за його межами, шлях до визнання голодомору  геноцидом української нації. Практично усі виступи юних науковців доповнювалися відповідними відео свідченням очевидців подій. 

  

  

    У підсумках конференції було вирішено провести коротку презентацію дослідницьких робіт для студентів 1-2 курсів під час відповідної тематичної виховної години. На завершення підсумовуючи вище сказане учасниками конференції викладач історії України Галина Павлівна Замкова  узагальнила відомості про масове винищення української нації в 1932-1933 роках.