Робітнича професія: креатив та формула успіху

   Професія кухаря – одна з найдавніших у світі. В дитячому садку і у вишуканих ресторанах, на  борту океанського лайнера і в космічних просторах – всюди люди користуються  результатами праці кухарів. Від того як нагодована людина залежить її здоров’я, настрій і працездатність.

   В роботі кухаря поряд із знаннями завжди є місце видумці, фантазії та винахідливості. Професія важка і трудність її полягає перш за все в тому, що переважну більшість технологічних процесів доводиться  виконувати вручну, в умовах різких коливань температури. Тому успішно працювати за даною професією можуть лише  професіонали, люди  творчі, безмежно закохані  в свою роботу та її результати.

   22 листопада в Рогатинському державному аграрному коледжі у відділенні ПТО в рамках тижня циклової комісії загально технічних дисциплін було проведено захід «« Робітнича професія: креатив та формула успіху» або «Посвята 1 курсу в кухарі». Організували кулінарні експерименти і тестування учнів майстри виробничого навчання О.Базів, З.Козак і М.Тарган.

 

  Мета зустрічі підняти  престиж обраної професії; викликати інтерес 1 курсу до практичного навчання  кулінарного мистецтва; розвинути естетичні смаки; навчитись працювати у команді; виховати  пізнавальний інтерес до національних традицій і при цьому розвиватися не лише як професіонал, але й як особистість.

   Взяли участь в кулінарних конкурсах 3 команди першокурсників: «Гарячі перці», «Шалені овочі», «Міцні горішки».

  

   Оцінювали майстерність і вправність учасників вельмишановне журі, в складі якої були: директор коледжу - І.В.Тринів, заступник директора з навчально-виробничої роботи відділення ПТО - О.М.Баран, завідувач відділення механізації сільського господарства - В.Р.Пазюк, голова циклової комісії загально технічних дисциплін - Ю.С.Чепіль, завідувач навчально-методичного кабінету - Г.П.Замкова та М.Н.Іванків - директор кафе «Левада», Н.І.Хандога - шеф-кухар кафе-ресторану «Княжий двір». Також на посвяті кухарів були присутні учні спеціальної школи-інтернат з своїми вихователями.

   Конкурсанти отримали чимало цікавих, веселих і оригінальних завдань, а саме: попередньо підготовлене домашнє завдання, відгадати із зав’язаними очима продукти та кулінарні інструменти, пройти тест на ерудицію, випробовування професійних умінь та навичок при нарізці і приготуванні салатів, відгадати за інгредієнтами назву страви, передати естафету наступному учаснику своєї команди  тримаючи в руках  ложку з горіхами і скласти меню страв з будь-якої літери.

  

  

  

  

   Крім того розважали присутніх журі та гостей веселою театральною мініатюрою «Мрії про Париж» у виконанні майстра виробничого навчання Зоряни Петрівни.

   Учасники не тільки проявили свої професійні вміння й навики, а також змогли багато чого нового дізнатися та виразити свої органолептичні здібності, повеселитися під час веселих і гумористичних конкурсів. Учні І курсу довели, що вони гідні бути посвячені в «Кухарі».

  За результатами конкурсів І місце отримали команда «Міцні горішки» , ІІ місце зайняли команда «Шалені овочі», ІІІ місце дісталося команді «Гарячі перці».

   На кінець дійства, директор навчального закладу спільно з іншими членами журі  вручив учасникам спецформу, пошиту на замовлення для учнів кухарів.