Відеолекція «А пам'ять священна…»

«Щорічно 28 жовтня відзначається День визволення України від фашистських загарбників. Ця дата увійшла в історію як день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України.

Після 28 жовтня 1944 р. Україна не стала вільною державою, тож термін «визволення» є історично некоректним. Відтак Інститут національної пам’яті пропонує використовувати термін «вигнання нацистських окупантів із України» замість сполучення « визволення України від фашистських загарбників».

Офіційне свято встановлене відповідно до Указу Президента України Віктора Ющенка від 20 жовтня 2009р.

Визволення України почалося під час Сталінградської битви (листопад 1942 – лютий 1943), яка поклала початок корінному перелому у війні на користь СРСР.

Під час Другої світової війни найбільш ключові битви відбувалися саме на території України. У ході визволення України силами чотирьох Українських фронтів, які налічували понад 2,3 млн. осіб. Саме вони в 1943-1944 роках провели кілька вирішальних військових операцій, які й визначили долю війни.

28 жовтня 1944 року територія України була остаточно визволена від загарбників. Зазнавши в роки Другої світової війни величезних людських і матеріальних втрат, Україна зробила неоціненний внесок у перемогу над фашистською Німеччиною та її союзниками».

На днях в Рогатинському державному аграрному коледжі з нагоди Дня визволення України від фашистів, викладач історії України Замкова Г.П. провела відео-лекцію « А пам'ять священна…».  З адміністрації коледжу на виховному заході була присутня заступник директора з виховної роботи – Вергун Т.С.

    

Студентка Чубата Василина продекламувала вірш присвячений  героям України, учасників Другої світової війни і загиблим воїнам АТО.

Студенти І-ІІ курсу мали змогу почерпнути нові знання і факти з історії України в період Другої світової війни, особливості визволення нашої держави з-панування нацистів та її втрати, а також переглянули кадри документальних фільмів « 28 жовтня – День визволення України», «Історія гідності», « Друга світова війна».

    

   

Вшанували хвилиною мовчання тих, хто забезпечив це визволення і  тих, хто зараз оберігає нашу державу.  На завершення прозвучала пісня «Молитву за Україну», яка актуальна зараз як ніколи.

                                                        «Десь там, в історії, гудуть фронти,

                                                          Клекоче пеклом знавісніла битва…

                                                          Солдаток плач, й скорбота сироти,

                                                         І матерів свята молитва

                                                        За тих синів, що не вернулись з бою,

                                                        Сміливо йшли в останню штикову

                                                        Десь там під Ржевом чи Лозовою

                                                        Й навіки падали в траву…

                                                       Десь там, в історії…

                                                       Та кров холоне й нині,

                                                       В зажурі вічній наші матері…

                                                       Я хочу щастя милій Україні,

                                                       Я хочу миру на моїй землі!