Виховна година "Операція "Захід"

«70 років тому, 21 жовтня 1947р. радянська влада виселила майже 27 тис. сімей українців «активних націоналістів та бандитів» відправили до Сибіру. Операція «Захід» була частиною кількарічної боротьби сталінського режиму з українськими повстанцями. Підготовка тривала лише два місяці. Під виселення підпадали всі повнолітні та неповнолітні члени сімей повстанців, засуджених активних націоналістів, а також їх близькі родичі, що проживали з ними.

21 жовтня 1947р. о 2 год. ночі співробітники МВС розбудили львів’ян – почалася операція, пізніше операція охопила жителів інших міст.

Більшість виселенців працювали в копальнях або на лісозаготівлях Казахстану, Красноярського краю та інших областях Росії. Операція була проведена через півроку після переселення українців в Польщу. Ця операція була продумана до найменших дрібниць, тому пройшла у найкоротші терміни».

23 жовтня в гуртожитку №1 вихователь Лисак М.Р. та члени студради провели виховну годину на тему: «Операція «Захід»». Студенти та учні коледжу почерпнули нові знання і факти надсекретного виселення українського населення до Сибіру і переглянули документальний фільм «Рушив поїзд у далеку дорогу».