Ознайомлювальна практика - складова освітньо-професійної підготовки фахівців

Однією із складових освітньо-професійної підготовки фахівців спеціальності 204 «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва» є ознайомлювальна практика.  Згідно навчального плану і графіку навчального процесу ознайомлювальна практика проводиться для студентів другого курсу.

          Основним завданням ознайомлювальної практики  є ознайомлення студентів з специфікою майбутньої професії. Під час проходження  практики студенти знайомляться  з сільськогосподарським виробництвом, технологією виробництва продукції тваринництва і рослинництва, вирощуванням, збиранням, заготівлею і зберіганням  кормів, годівлею та утриманням тварин, також інших сільськогосподарських робіт.

        Така практика проходить  і на базі сільськогосподарських підприємств. Згідно розкладу годин, одне заняття було проведено у господарстві ТзОВ «Уїзд».

Керівник практики Гладун М. С. ознайомила студентів з природно-кліматичними умовами і економічним станом господарства, правилами внутрішнього розпорядку, обов’язками техніка-технолога з виробництва і переробки продукції тваринництва; з виробничими процесами на фермі великої рогатої худоби.

 

Вся велика рогата худоба в господарстві проідентифікована. Особливу увагу  студентів було звернуто на організацію машинного доїння корів.  Доїння корів у господарстві здійснюється в молокопровід.

                                         

Об’ємний груповий лічильник, який входить в комплект доїльної установки використовують для автоматичного обліку кількості молока, надоєного від групи корів, закріпленої за одним оператором машинного доїння. На основі цих даних нараховують заробітну плату операторам за надоєне молоко, враховуючи при цьому якість молока.

В господарстві проводиться щоденний контроль якості молока ( визначають механічну забрудненість, густину та масову частку жиру й білка). Щоденний контроль за якістю молока дисциплінує операторів машинного доїння , спонукає їх додержуватись технології доїння і санітарно-гігієнічних вимог під час доїння, що в кінцевому результаті дає змогу отримати високоякісну продукцію. Також студенти побачили, як охолоджують молоко.

            

Побували у мийному відділенні, де миють і дезінфікують доїльні апарати, бідони, молочний посуд.  Найбільший  вплив на якість молока при машинному доїнні  має санітарний стан доїльної апаратури та молочного обладнання.  У разі недбалого догляду за доїльними установками, якість молока може різко погіршитись, тому слід ретельно дотримуватись інструкції щодо їх промивання та дезінфекції.

 

Проведення практик на виробництві сприяє зацікавленості студентів до вивчення  передових сучасних технологій та любов до обраної професії. Вислів «Краще один раз побачити, ніж сто разів почути» виправдовує себе.