Виховна година присвячена 75-річниці створення УПА

              «Хто не знає свого минулого, той не вартий

               майбутнього. Хто не шанує видатних людей,

               той сам не годен пошани».

               Максим Рильський

Українська повстанська армія (УПА) – військово-політичне формування, що діяло в Україні протягом 1942-1953 років. У жовтні 1942р. у результаті об’єднання окремих відділів Української національної самооборони, січових військових формувань ОУН була створена Українська Повстанська Армія. Вона стала грізною військовою силою, яка повела боротьбу як проти німецьких загарбників так і більшовицьких партизанів. З кінця 1943р. центр УПА перенісся в Галичину, де тривала боротьба проти німецького терору. З 1943 по 1950 роки Головним командиром УПА був генерал-хорунжий Роман Шухевич (псевдонім Тарас Чупринка), а з 1950 по 1954рр. – Василь Кук.

УПА являла собою партизанську армію, яка мала професійне озброєння ( в основному використовувалась німецька і радянська зброя), амуніцію ( спец форма в окремих відділах), дисципліну, військову тактику, службу безпеки (СБ ОУН), агентуру, розвідку і контррозвідку.

З 2005 року в Україні офіційно святкуються річниці створення УПА – 14 жовтня на Покрови Пресвятої Богородиці. З 2015 р. вояки УПА отримали статус борців за незалежність України в ХХ ст.

Крім того, у 2014р. внаслідок збройної агресії Росії проти України, прийняли відмову від радянських символів і свят. Тому в цей день, 14 жовтня в День Українського козацтва ще відзначають День Захисника України  з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу.

10 жовтня в коледжі провели виховний захід, присвячений 75-річниці створення УПА. Організували захід викладач всесвітньої історії та історії України Полиняк О.Т. і викладач англійської і української мови Ганздин О.М. 

                 

Вшановували пам’ять героїв УПА патріотичними віршами і стрілецькими піснями. Студенти коледжу почерпнули нові знання і факти про рух опору на теренах України в ХХ ст., який являв собою могутню військово-політичну організацію УПА. Зокрема, екранізували презентацію, в якій висвітлили кадри документальних фільмів про її діяльність і керівників.