Майстер-клас пошуку роботи

Важливим завданням для студентів IV курсів Рогатинського державного аграрного коледжу у найближчому майбутньому – це реалізація їх професійних знань, вмінь і навичок у трудовій діяльності, пошук робочого місця. Тому на зустріч з студентами IV курсів технологічного відділення, 28 вересня рада сприяння працевлаштування студентів та взаємозв’язку з випускниками запросили з Державної служби центру зайнятості профконсультанта Оксану Галугу.

Спільно з студентами активно обговорювали значущі для них питання, а саме:

-шляхи пошуку вакансій;

- написання резюме;

-вимоги до співбесіди.

Оксана Миронівна розповіла про роль центру зайнятості та її функції у житті суспільства. В ході бесіди визначили, що на сьогодні існує безліч шляхів пошуку роботи, проте слід зважати на повноту інформації пропонованої вакансії, зокрема умови трудової діяльності та вимоги до кандидата.За словами профконсультанта успіх пошуку роботи багато в чому залежить від самої людини, її бажання і наполегливості.

               

Ще однією складовою успіху отримання бажаної роботи – це правильно складене резюме. Резюме – це відображення професійних і особистісних якостей претендента у письмовій формі. Оксана Миронівна зазначила, що при написанні резюме варто дотримуватись таких рекомендацій: стислість викладу матеріалу ( до 2 ст.друк.арк.), надання достовірної інформації і акцент на додаткових знаннях ( володіння іноземними мовами і офісними програмами). В теперішній час поширеними видами резюме є: резюме з фото і відеорезюме. Відеорезюме – це досить ефективний метод пошук вакансій.

Останньою сходинкою до отримання робочого місця є співбесіда. Співбесіда може відбуватися у різноманітних формах, таких як: тестування, індивідуальної чи групової співбесіди і рольових ділових ігор. Тому до співбесіди слід готуватися заздалегідь. Перш за все, зібрати необхідну основну інформацію про організацію та її напрямки роботи, про керівництво і колектив. Адже, хто володіє інформацією, той володіє світом. (Уїнстон Черчілль)

Студенти почерпнули для себе багато корисної і потрібної інформації у плануванні майбутнього працевлаштування. Така подальша співпраця з центром зайнятості запланована і на інших відділеннях навчального закладу.