Відеолекторій: " Іван Боско - духовний опікун коледжу" для студентів I курсу

«Бути добрим полягає не в тому, що ти не скоюєш жодної помилки;

 буття добрим полягає у посіданні волі виправитися».

                                                                                                                                    Святий Іван Боско

Згідно плану виховної роботи Рогатинського державного аграрного коледжу, 12 вересня відбувся відеолекторій для першокурсників про життєвий шлях і діяння духовного опікуна коледжу – Отця Івана (Джованні) Боско. В цілому світі його знають, як покровителя молоді, учнів, студентів і вихователів. У 1934р. Папа Пій XI, який особисто був знайомий з отцем, проголосив його Святим. Тож, понад 16 років образ Святого оберігає наш навчальний заклад. 

                   

Лектор виховного заходу – Воловчак Леся Володимирівна, викладач вищої категорії і куратор групи В-41. За словами Лесі Володимирівни, кожна людина при хрещенні отримує свого духовного опікуна, часто їх ще називають Ангелами-охоронцями. І не тільки людина має духовного опікуна, а й сім’я і навчальні заклади. 

 

Отець Джованні Боско народився 16.08.1815р. у селі на півночі Італії, в бідній сім’ї. Його мати, Маргарита, вийшла вдруге заміж за вдівця. Крім нього у сім’ї було ще двоє синів, один із них син вдівця. Та коли помер вдівець, мати сама виховувала трьох дітей у любові до Бога.

У дев’ять років йому наснився віщий сон. Бачить на подвір’ї гурт хлопців, одні веселилися, а інші лаялися. Іван Боско вирішив їх провчити, але перед ним зв’явився Пан у білій мантії, що покликав його до себе і сказав: « Не бійкою, а добротою і любов’ю ти маєш завоювати своїх друзів… Я дам тобі Вчительку, яка навчить тебе мудрості». Так Ісус Христос повчив Святого ще в дитинстві, а Богородиця ціле життя була його Покровителькою.

Іван (Джованні) Боско став священиком у 26 років і працював у Турині, де багато бездомних підлітків шукали прожитку. По неділях збирав їх у церкві. Він шукав приміщення, де б можна було з ними займатися, не порушуючи життя храму. Перший Ораторій (місце для молитви) постав на околиці Турина, у Вальдокко. Там хлопці опановували знання, ремесла, а найголовніше – вчитися жити вірою. Засноване ним згромадження мало назву салезіанці. Дон Боско вважав, що для доброго виховання потрібна добра література. Тому в 1861р. заснував друкарню дитячих книжок і брошурок, які частково й сам писав.

Святий Іван Боско був переконаний, що необхідно знаходитися серед молоді, віддавати їм всю свою любов і увагу. А також вірив, що молодь має надзвичайну силу. Тож справою всього його життя було надати сенсу життя багатьом юнакам.

  

Що сказав би Святий сьогодні? « Дбай про свою душу. Це найдорогоцінніше, що ти маєш. Не втрать її, не занедбуй її. Доглядай її, бережи її. Зроби так, щоб вона була місцем, де міг би перебувати Господь». На його думку, метою нашого життя повинно бути наслідування Ісуса Христа, як це робили святі.

Будьмо святими! Нехай святість стане метою нашого життя. Будьмо наповненими справжньою радістю, яка походить від Ісуса Христа, яка спонукає любити і бажати добра своєму другові чи подрузі!