Пізнаємо історію рідного краю

Рогатинщина з давніх-давен славиться своєю історією, легендами й багатою культурною спадщиною.

Згідно плану виховної роботи, 12 жовтня 2021 року студенти коледжу відвідали церкву-музей Зішестя Святого Духа.

Це́рква Свято́го Ду́ха у Рогатині́ (Рогатинська Святоду́хівська це́рква, точніша назва Це́рква Зіше́стя Свято́го Ду́ха) — найстаріша збережена в Україні дерев'яна церква,  пам'ятка народної архітектури та монументального мистецтва національного значення. У XXI столітті використовується як музейний заклад, офіційна назва «Музей-пам'ятка дерев'яної архітектури і живопису XVI—XIX століть». А з 2013 року  Церква Святого Духа, разом з іншими дерев'яними церквами карпатського регіону, була включена у список світової спадщини ЮНЕСКО.

              

Цікаву і захоплюючу екскурсію для вихованців коледжу провів працівник музею Степан Пушкар. Краєзнавець оповів унікальні факти з історії храму, зокрема про його реконструкцію та характерні особливості. Особливу увагу звернув на дивовижний ренесансно-бароковий іконостас, що датується 1650 роком та є одним з трьох найстаріших, збережених до нашого часу, іконостасів України.

  

Під час екскурсії студенти мали змогу оглянути старовинні і реконструйовані ікони, картини, відчути атмосферу, яка магічним чином переносить у минулі століття.

           

                          

       Дякуємо працівнику музею за змістовну розповідь й чудову екскурсію!