20-річчя міжрегіональної співпраці між Івано-Франківською областю і Опольським воєводством

5 жовтня 2021 року, офіційна делегація Івано-Франківської області взяла участь у заходах відзначення ювілею міжрегіональної співпраці між Івано-Франківською областю і Опольським воєводством (Республіка Польща).  Очолював делегацію голова обласної ради Олександр Сич, а також у складі делегації перебували заступник голови обласної ради Василь Гладій та заступник голови постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, спорту та молодіжної політики , директор Рогатинського аграрного фахового коледжу Ігор Тринів.

20 років тому,  5 жовтня 2001 року, підписано угоду про міжрегіональну співпрацю між Опольським воєводством (Республіка Польща) та Івано-Франківською областю. Головним пріоритетом угоди – налагодження співпраці з Україною, особливо з Прикарпаттям, у зв’язку із переселенням українців у польське воєводство.

  За роки партнерських відносин реалізовано понад 330 проєктів у сферах: освіти, економіки та обміну досвідом місцевого самоврядування, культури, європейської інтеграції, туризму, охорони здоров’я, гуманітарної допомоги, пожежогасіння, сільського господарства та оновлення сіл.

Під час перебування в Опольському воєводстві прикарпатська делегація зустрілася з Маршалком Опольського воєводства Анджеєм Булою та головою Сеймику Опольського воєводства Рафалем Бартеком, а також Почесним консулом України в Ополє Іреною Пордзік. В рамках програми представники обласної ради взяли участь у відкритті виставки "З візитом до Бойків" у воєводській публічній бібліотеці та побували на святковому гала-концерті польських та українських виконавців "Минуло 20 років…".

Окрім цього депутатам презентували громаду Крапковіце, яка вже 17 років  співпрацює з Рогатином Івано-Франківської області.