Практичний семінар «Механічне знищення бур’янів»

25-29 травня 2021 року на базі ДУ НЦМ ВФПО, онлайн проводився практичний семінар «Механічне знищення бур’янів» для викладачів закладів фахової передвищої освіти зі спеціальності 208 «Агроінженерія» у рамках німецько - українського проєкту «Сприяння розвитку професійної освіти в аграрних коледжах України» (FABU).

Від Рогатинського аграрного фахового коледжу у міжнародному проєкті взяла участь викладач спецдисциплін Цегельнюк Г.В.

Німецькі експерти – дипломовані аграрні інженери Бернд Хенн та Роберт Грімм разом з представником фірми «LEMKEN» ознайомили викладачів із історією підприємства та виробництвом машин для механічного знищення бур’янів.

Також учасники семінару ознайомились із сучасними технологіями боротьби з бур’янами та новітніми культиваторами з автоматизованими системами управління для механічного обробітку грунту.

  

  

26 травня німецькі експерти продовжили ознайомлення викладачів з машинами для механічного знищення бур’янів.

Спікери семінару показали налаштування культиватора просапного на задані показники роботи використовуючи пульт і монітор.

На практичних заняттях учасники семінару вивчали будову та принципи роботи просапних агрегатів, конструкцію робочих органів та специфіку виконуваних ними операцій, комп’ютеризовану систему роботи техніки.

Пізнавальною та змістовною була розповідь представника фірми «Lemken про роботу системи точного обробітку міжрядь, де він продемонстрував налаштування відеокамери культиватора «Stekete» по висоті та куту нахилу відповідно до розміру рослини, ознайомив з інтерфейсом керуючого модуля системи, його можливостями та налаштуваннями, детально пояснив роботу паралелограмної рухомої рами агрегату і взаємодію гідравліки з електронікою.

В кінці робочого дня спікери провели цікаву екскурсію по матеріально-технічній базі навчального центра фірми «Lemken».

  

  

27 травня  навчання викладачів проводилось в Баварії на території німецької компанії «SCHMOTZER», яка є лідером з виробництва просапних культиваторів.

Німецькі експерти Бернд Хенн та Роберт Грімм разом з фахівцем фірми Віктором Генжом провели цікаву екскурсію по виробничим цехам підприємства та показали як з металу на станках з програмним управлінням утворюється сучасний культиватор.

Потім учасники семінару вивчали будову, принципи роботи та технічні характеристики машин для механічного знищення бур’янів, особливості конструкції робочих органів та специфіку виконуваних ними операцій.

На практичних заняттях в польових умовах спікери навчали викладачів налаштуванням агрегатів та демонстрували роботу систем і механізмів просапного культиватора під час міжрядного обробітку цукрового буряка.

Водіння тактора відбувалося за допомогою автоматизованої системи водіння по міжряддю з GPS навігацією, а роботу культиватора коригувала встановлені на ньому відеокамери з 3D технологією.

  

28 травня навчання проводилось в Навчальному центрі Трісдорф, де викладачів ознайомили з організацією освітнього процесу в школі та продемонстрували новітню розробку - автономного робота на сонячних батареях для сівби і міжрядного обробітку просапних культур фірми «FARMDROID».

На практичних заняттях учасники семінару вивчали будову, принципи роботи та технічні характеристики автономного робота, особливості його конструкції та налаштування.

  

29 травня навчання проводилось в німецькій компанії «TREFFLER», яка випускає високоякісну техніку для механічного знищення бур’янів.

Німецькі експерти разом з працівниками фірми ознайомили слухачів з історією компанії та провели цікаву екскурсію по підприємству, де викладачам показали виробничі площі, які оснащено сучасними роботизованими станками з програмованим керуванням.

На практичних заняттях учасники семінару вивчали будову, принципи роботи, особливості конструкції, налаштування та технічні характеристики сучасних зубопружинних борін з непрямим підпружиненням.

Після цього в реальних польових умовах викладачам було продемонстровано роботу автономного робота для сівби і міжрядного обробітку просапних культур фірми «FARMDROID», який працює на сонячних батареях.

  

Дякуємо організаторам, спікерам, перекладачам та учасникам семінару за їх роботу.