Вікторина "Чи знаєш ти свої права?"

Щорічно 10 грудня у навчальному закладі відзначають міжнародний день захист прав людини. Ця дата була запроваджена Генеральною Асамблеєю ООН 1950 р. на честь прийняття 10 грудня 1948 року Загальної декларації з прав людини.

Давним-давно, ще у стародавні часи у людей виникла необхідність відстоювати свої права . З початку це робили силою. Слабка людина не мала жодних прав, якщо в неї не було сильного покровителя , що бажав би допомогти їй у вирішенні проблем. Але коли виникни перші держави, правителі яких прагнули встановити загальний справедливий порядок і норм життя для усіх громадян, у людське суспільство прийшов закон права.

Тепер держава стала на захисті й сильного й слабкого. З тих пір минуло чимало століть. Людство придумало як знайти свого захисника, який міг би примусити державу поступитися своїми інтересами заради інтересів своїх громадян і постійно піклуватися про них.

Викладачі коледжу Баран О.М., Полиняк О.Т.  та Москва Л.Р. провели вікторину «Чи знаєш ти свої права?» між учнями групи К-11 та студентами групи Тв-11. Під час вікторини вони показали свої знання з адміністративного та кримінального права.

 

                    

                                                            

Від народження усі люди мають певні права, які гарантовані і захищені державою. Їх потрібно знати й реалізовувати. Проте важливо пам’ятати поводитися слід так, щоб своєю поведінкою не порушувати прав іншої людини. Незнання закону не звільняє від відповідальності за вчинки, дії або бездіяльність.