Чорна пляма в історії України…. Голодомор 1932-1933 рр.

Не було в історії людства катастрофи таких величезних розмірів,

яка привернула б таку малу увагу міжнародного світу… 

Голод був інструментом національної політики більшовиків,

вжитим свідомо як останній засіб зломити опір

 українського селянства проти системи.

Вільям Генрі Чемберлін

      Про голод 1933 року в Україні знали практично всі. Але про цей голод не можна було говорити, про цей голод не можна було писати. Події 32-33-х років сьогодні продовжують тримати одну із першочергових актуальностей в українському суспільному та політичному житті. Змінилось не одне покоління, більшість очевидців уже немає серед живих.

      Сьогодні Україна кожного року у четверту суботу листопада вшановує пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 рр. Головним завданням сучасного покоління не дати знищити історію нашої держави, її національну пам'ять, а й зберегти її для наступних поколінь.

    26 листопада 2020 року для студентів І курсу було проведено виховну годину, приурочену до 87-річниці відзначення Голодомору. Виховний захід підготували заступник директора з виховної роботи Вергун Т.С., практичний психолог Добровлянська Н.В., завідувач бібліотеки Належита Л.М. та юрисконсульт Нагірна Л.Б.

  

     Студенти мали можливість ознайомитися з історичними передумовами виникнення голоду в Україні в 1932-1933, політичними та соціально-економічними процесами та жахливими наслідками геноциду. Учасники заходу переглянули кадри художніх та документальних відеофільмів «Голодомор в Україні» та «Голодний дух».

    Працівники бібліотеки коледжу підготували тематичну літературно-художню виставку, присвячену жертвам Голодомору.