Конкурс читців поезії до Дня української мови та писемності

Мова – втiлення думки. Що багатша думка, то багатша мова.

Любiмо ïï, вивчаймо ïï, розвиваймо ïï! Борiмося за красу мови,

за правильнiсть мови, за багатство мови…

М.Рильський

     Відомо, що мова кожного народу – явище давнє, її коріння сягають у доісторичні часи. Вона є найгеніальнішим наслідком матеріальної і духовної діяльності багатьох поколінь. У великому творчому процесі народжується мова людини, а з нею і найміцніше природне єднання – суспільство, народ. Нації без мови не існують, як не існують мови без націй. Зникнення з життя якоїсь розумної форми існування – велика втрата для всього людства.

     Упродовж віків українська мова зазнавала утисків та переслідувань. І лише у час незалежності нашої держави – українська мова вийшла з тіні. Вона стала офіційною на рівні державності. Щороку Україна 9 листопада відзначає День української мови та писемності, яке припадає на православне свято – день вшанування преподобного Нестора-літописця. Адже дослідники вважають, що саме з його праці починається писемна українська мова.

      У День української писемності та мови відзначають найкращих популяризаторів українського слова.

     27-28 жовтня 2020 року у коледжі відбулося 2 етапи конкурсу читців поезії, приуроченого до Дня української мови та писемності. У конкурсі взяли участь студенти та учні усіх відділень. Оцінювали майстерність і виразність художнього читання, вибір тематики поезії вельшановне журі: Притика Л.Я., Чупак Л.Б., Належита Л.М., Качало Н.В. та Котик Ю.Р.

                   

       Цьогоріч учасники конкурсу обрали різножанрову тематику поезій від класики до сучасності. Кожна поезія по своєму унікальна, милозвучна і доторкається до струн серця.

  

                             

       За результатами конкурсу:

І місце здобула студентка групи К-11 Христина Калугіна

ІІ місце одержав студент групи М-42 Михайло Олійник

ІІІ місце посіла студентка групи Тв-21 Надія Гаран

Номінація «Авторський вірш» - студентка групи В-12 Альбіна Ганієва.

Вітаємо переможців та бажаємо нових досягнень!