Круглий стіл "Булінг. Ми всі можемо допомогти і зупинити"

Якщо ти байдужий до страждань інших,

ти не заслуговуєш називатися людиною.

(Сааді)

     На сьогоднішній день надзвичайно гостро постає проблема агресивних проявів у міжособистісних стосунках студентської та учнівської молоді. Останніми роками визнано поширення в освітній практиці такого явища, як шкільний (навчальний) булінг, який можна вважати першим кроком до справжнього насильства та злочинної поведінки.

     Булінг (від англійського bullying) – цькування, залякування, агресивне переслідування одного з членів колективу з боку інших представників колективу.

     З метою запобігання виникненню  булінгу у студентському колективі,  22 жовтня 2019 року студентська рада організувала круглий стіл «Булінг. Ми всі можемо допомогти і зупинити». На зустріч були запрошені юрисконсульт коледжу Нагірна Л.Б. та фахівці Рогатинського центру соціальних служб сім’ї , дітей та молоді Гриник Д.Т., Скобель О.М., Бурбела Н.З.

      Фахівці розповіли студентам І курсу про явище булінгу у молодіжному середовищі, його види та ознаки, характеристики агресора, жертви цькування.

     Координатор студентської ради Котик Ю.Р. поінформувала присутніх із шляхами протидії та профілактики явища булінгу серед студентів та учнів.

  

    Юрисконсульт коледжу Нагірна Л.Б. ознайомила студентів та учнів з основними нормативно-правовими документами та законами України, які передбачають покарання за вчинення насильства; надала рекомендації, як не опинитися у ролі «жертви» , і куди слід звертатися у разі необхідності.

     Першокурсники мали можливість переглянути відеоролик «Твоє право. Відповідальність» , в якому експерти наводять приклади адміністративної та кримінальної відповідальності за вчинення булінгу, насильства.